Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ilyen lenne a valódi szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen lenne a valódi szerelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lassan 30 éves ffi vagyok, voltak barátnőim, de hasonlót még nem éreztem. A történet egy random megismerkedéssel indul (természetesen hölgy az illető). Kezdetektől fogva nagyon nyitottak voltuk egymás felé, mintha egy régi barát lenne, teljesen természetesnek vettük egymást. Próbálok rövid lenni, szóval a lényeg, hogy nagyon jól kijövünk, mindent meg tudunk beszélni (még azt is, milyen jót kakált épp a másik). Teljesen felvesszük egymás hangulatát (együttérzés), energiával tölt fel a vele töltött idő. Bár én sosem szerettem a molett lányokat, de az ő pocakja nagyon tetszik, egyszerűen elfogadom és szeretem. Vonzalom az valami brutális...elég egy érintés és felizgulunk egymásra néha. Sokat beszéltünk arról ki-hogy képzeli el a jövőt, mit vár egy kapcsolattól satöbbi. Mindig lesem hogy tundék neki segíteni (egy helyen dolgozunk), egyszerűen öröm számomra, hogy segíthetek. Sok dologban meg is egyezünk (például stílus).Érzem már a szerelemt, de ez nem az a nagyon erős, penetráló, mindent elsöprő érzés (pillangóim azért vannak mielőt találkozunk), amolyan nyugodt szerelem, enyhe hullámvölgyekkel tarkítva. A napom 70%-ában rá gondolok azért. Ilyen lenne a valódi szerelem? Én még nem éreztem hasonlót, még nem voltam így egyik barátnőmmel se. Kicsit félek, mert azt képzelem meg kell lennie annak az erős érzésnek amit éreztem fiatalabban, habár még senkivel sem volt ilyen nyitott, mély kapcsolatom. Előre is köszi. Ha van kérdés válaszolok szívesen. U.i.: Más ember lettem mióta ismerem, pozitív értelemben.

2021. márc. 3. 17:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, pont ugyan azt érezzük a kezdetektől fogva, ezt mindig meg is említettük egymásnak. Egyenlőre még nem vagyunk egy pár (ezt ne firtassuk miért), de azok leszünk majd.
2021. márc. 3. 17:55
 2/19 anonim ***** válasza:
Akkor tudnád meg mennyire elsöprőek az érzések benned, ha mondjuk otthagyna. Ezt most nem rosszból mondom, csak pl én is akkor éreztem iszonyatos érzést, mikor szakítottunk a párommal. Addig én sem éreztem azt a nagy elsöprő szerelmet, bár tudtam, hogy szeretem.
2021. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezt el sem tudom képzelni (persze ilyenkor még ki tudja)...nagyon ragaszkodunk egymáshoz. Érzem, mintha Ő lenne az igazi számomra. Csak hát az ember várja a tini érzéseket, de gondolom egy felnőtt máshogy éli már meg a szerelmet. Rég volt barátnőm, nagyon rég.
2021. márc. 3. 18:27
 4/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudott belőlem egyik nő se kiváltani érzelmet. Kicsit félek, hogy elveszítem. gondoltam fellángolásra, de ááááh....akkor nem lenne elfogadás ilyen szinten, nem szeretném azt, amit régen sem szerettem (ugye molett a hölgy). Ez csak egy példa. Nekem ez új.
2021. márc. 3. 18:30
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért írtam, mert én sem éreztem semmi extrát, de mikor úgy volt, hogy szakítunk, akkor az elképesztően fájt. Szóval szerintem nem gáz, ha annyira nem érzel akkora érzéseket, attól azok ott vannak.
2021. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Két és fél hónapja ismerjük egymást csak, de akkora volt a nyitottság, hogy simán el tudom képzelni, ennyi idő alatt kialakul a szerelem. Már alapból első nap úgy voltunk egymással, mintha egy barát lenne a másik. Most ez vagy egy vicc az agyunk részéről, vagy az élet tényleg nagyon összerakott minket.
2021. márc. 3. 18:34
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már 40 vagyok, de még mindig nem tudom.

Amiről beszélsz, azt én olyan hazaértem érzésnek neveztem az első olyan szerelemnél az életemben, amiből kapcsolat is lett és nem csak földindulás és rajongás. Igazából földindulás sose volt. De nagyon szerelmes voltam. Abszolút kisöpörte a fejemből a nagy 10 évvel korábbi plátóit, aminél földindulástól kezdve minden volt, csak beteljesedés nem. 10 év után ő volt az első, aki ki tudta ütni a fejemből azt a régi fiút, földindulás nélkül is. Nagyon erősen vonzódtam hozzá, eszméletlen jó volt vele a szex és akárhányszor gondoltam arra a régi fiúra, azt éreztem, hogy nem cserélném el őket, mert a párom a vonzóbb már számomra. Később jöttek problémák a kapcsolatomban és nagyon mélyen fájtak, ezt csak arra írom, hogy a szerelem sebezhetősége is jelen volt, ami nélkül nem nagyon hiszek a szerelemben. Azért is gondolom, hogy valódi szerelem volt annak ellenére, hogy nem villámcsapással indult, mert közel 7-8 éven át semmiféle hiányérzetem nem volt ebben a kapcsolatban és voltam én korábban olyan kapcsolatban, amiben nem voltam szerelmes és napi szinten eszembe jutott az a régi srác és napi szinten mantrázni kellett magamban, hogy de jó nekem, mert legalább rendes ember a társam, miért is vagyok boldogtalan...Ebben a hazaértem szerelemben nem volt mantra, csak megnyugvás, hogy nem vágyom már másra, csak arra, aki mellettem van. Gondolkoztam néha azon, hogy valószínű azért nem reszketett soha kezem-lábam a közelében, mint a korábbi nagy szerelemnél, mert abból már kinőttem, több az önbizalmam. Meg aztán előbb voltunk barátok, mint szerelmesek, vagyis nem távolról bálványoztam őt, hanem megismertem és úgy lettem szerelmes, tehát nem egy távoli, elérhetetlen valakibe szerettem bele, ismerőstől meg miért reszketne-kezem lábam. Nagyon hamar beleszerettem egyébként, kb. második vagy harmadik találkozásnál már éreztem valami zsongítót a közelében, de legelső találkozáskor még csak vonzónak se láttam, többek közt mert a magasabb férfiak a zsánereim. Később amúgy, amikor már full szerelmes voltam, nem értettem, hogy lehetek ennyire szerelmes egy ilyen alacsony srácba, de tényleg az voltam, nem azért nem kellett más, mert esélyem se lett volna, ugyanis lett volna közben az ideálomnak megfelelő jelentkező is, de addigra már annyira szerelmes voltam, hogy nem tudtam igazán vonzóbbnak látni.

Nagyon sok probléma volt a kapcsolatunkban, amitől én rengeteget szenvedtem, nem éreztem pl. viszonzottnak az egészet. Úgy éreztem, hogy csak úgy van velem, jobb híján. Volt azért okom, hogy ezt gondoljam, mert nem minden közegben vállalt fel és ő koránt sem volt annyira elájulva a külsőmtől, mint én az övétől. Ami amúgy vicces visszanézve a régi képeket, mert már nem látom olyan észvesztően jóképűnek azokon a régi képeken, mint akkoriban. Később a kapcsolatunk megromlott. Voltak nagyon szép éveink, de egy nagy konfliktus után bennem megtört valami és kiszerettem belőle 8 év után.

1,5 év múlva bemutattak egy férfinek, akit amikor életemben másodszor láttam, nem ismertem meg rögtön, mert sapkában volt és viszonylag távol tőlem, de a tekintetünk találkozott és belém csapott a villám és összeugrott a gyomrom. Kettő tized másodperc múlva ott állt mellettem, mintha mágnes vonzaná és azt éreztem, hogy kezdek zavarba jönni és elég hamar kereket oldottam valami ürüggyel, mert nem bírtam felülkerekedni a zavaromon. Ezután 1 hónapig nem találkoztunk, de vele álmodtam. Amikor tudtam, hogy egy alkalom miatt valószínű találkozni fogunk megint, én már neki öltöztem. Két nap múlva bejött a munkahelyemre és akkor...megláttam és jött a remegés. Úgy remegett kezem-lábam, hogy azt se tudtam, hova bújjak. Amikor megcsörgetett, hogy meg legyen nekem a száma, nem tudtam elmenteni, annyira remegett a kezem. Utoljára 20 éve voltam ilyen kézremegős, annak a nagy plátói szerelmem közelében, egész egyszerűen nem akartam elhinni, hogy rám férfi ilyen hatással lehet. Azt hittem, azért nem volt a párom ilyen hatással, mert kinőttem ebből a zavarbajövős korszakból, erre tessék...Ez a pasi mindent felborított bennem, amit egy komoly kapcsolattal a hátam mögött gondoltam a szerelemről. Hogy őrülten szerelmes voltam belé, az nem volt kérdés, én is tudtam és igazából ő is tudta, már az első hosszabb beszélgetésünkkor, mert rám volt írva, ezt nem lehetett leplezni.

Amikor legközelebb belépett a munkahelyem ajtaján, pont nem számítottam rá, találkozott a tekintetünk és fölrobbant a világ, megint úgy elkezdtem reszketni, mint egy szűzkislány, fogtam magam és elrohantam egy ürüggyel. Attól féltem, hogy összecsuklik a lábam. Nagy nehezen visszamentem, de két szót nem tudtunk egymáshoz szólni, mások is voltak ott. Ténfergett egy darabig, aztán elment. Én meg leroskadtam a gépem elé és ott ültem éjfélig. Aznapra én már használhatatlan voltam. Egy férfi, akivel 10 percet alig beszéltem egész életemben és jó, ha 3-4-szer láttam ezidáig, de 3 évemet tette pokollá ez a szerelem és nincs vége, talán soha nem is lesz. Akkor, amikor éjfélig ott ültem, azt éreztem, hogy túl magasra repültem és zuhanok. Olyan volt, mint egy hullámvasút, csak halálosabb.

Soha nem jöttünk össze, de mindketten belehaltunk. Én legalábbis biztosan.

Melyik volt a szerelem?

Megmondom őszintén, azt a hazaértem szerelmet nem akarom lebecsülni, mert 8 évig tartott, és ami a legjobb volt benne, hogy azt éreztem, mi ketten alapvetően rendben vagyunk, de ha szakítottunk volna, 4-5 hónap után túl lettem volna az egészen még abban az időszakban is, amikor még szerelmes voltam.

Ebben a másik szerelemben megfagytam. Olyan tehetetlen voltam vele szemben, mintha a halál jött volna értem.

Melyik volt az igazi szerelem?

2021. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
minden szerelem más és más :)
2021. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nálunk kicsit más a helyzet. Mindketten bejövünk egymásnak külsőre is, sőt, ő már-már bálványoz néha, és mindketten kimutatjuk alaposan, elég emócionális a lány. A kérdésedre pedig nehéz válaszolni, mert a második nem teljesült be, és még csak nem is ismerted az embert. A lassú és fájdalmas lecsengés pedig pont a beteljesületlenség miatt is lehetett. Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem a történetedet.
2021. márc. 3. 18:51
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként, én nem is szeretném megtapasztalni amit te...nekem nem tetszik az a nagyon erős penetráló érzés, kell a kontroll, különben szétzuhanok agyilag totálisan és azt utálom. :D
2021. márc. 3. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!