Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az ész vagy a szív?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ész vagy a szív?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz helyzetbe kerültem, pár hónappal ezelőtt szakítottunk exemmel, nagyon fájdalmas szakítás volt, ő is sírt, én is, igazából tökre szerettük/szeretjük egymást, csak sok volt a veszekedés, igazából hülyeségeken, már mindenen robbantunk, és hát picit besokalltunk (semmi komoly nem volt, nem volt megcsalás semmi ilyemsi). De közben mégis akkora összetartás volt köztünk, ilyen belső kohézió, értékrendben is hasonlók voltunk, nem tudom szavakkal leírni, egy nagyon durván erős kötelék és érzelmi szál.


Nyilván szakítás után elkezdtem ismerkedni, találtam is valakit, akivel többé-kevésbé sikerült elkezdenem túltenni magam az exemen nyilván rohadt nehéz az egész. Szerelmes még nem lettem az új srácba, de jól érzem magam vele, jó mindenhogyan.


Na hát igen, és az ahogyan szokott lenni, az exem megkeresett, hogy egyszerűen nem tud túllépni rajtam... először bosszantott, mert idegesített hogy én már pont kezdtem volt túl lenni rajta és miért tépi fel a sebeket. Aztán mondta, hogy telefonáljunk, én beleegyeztem, mert erről mindenképp akartam vele beszélni, hogy ne keressen már fel, mert most is jól bezavart. Telefonáltunk kb. 3 órán keresztül végül és hát... nyilván újra össze akart velem jönni, tök sokat beszélgettünk a korábbi konfliktusainkról és igazából utólag nem is értjük, mi volt a baj köztünk. Nagy dolgokon sosem veszekedtünk, mindig apróságokon csak. Rengeteget beszélgettünk, nyilván én eleinte próbáltam ellenálló lenni, mondtam, hogy ez biztos csak egy érzelmi gödör most neki és higgye el, majd jobb lesz... meg majd talál egy lányt, akibe bele fog szeretni. Nyilván arról is beszéltünk, hogy mindkettőnknek van jelenleg valakije, és kinek milyen tapasztalata van a jelenlegi kapcsolatával. Tényleg elég mély dolgokba ástunk bele...


Nyilván rengeteg érvet hozott fel, hogy miért jöjjünk össze megint, én az első 2 órában elég lazán le tudtam kezelni, és az ellenérveket hoztam fel, hogy miért NE, de aztán elgyengültem és elsírtam magam a telefonban... kértem tőle pár napot.


Nagyon rosszul érzem magam, egyrészt totálisan szomorúan, mert tényleg kezdtem volna túltenni magam a dolgokon és most ha nem jönnék össze az exemmel, ezután a telefonálás után megint picit úgy érezném magam, mint a szakításkor, hogy egyszerűen nem akarom őt elveszíteni. Másfelől hihetetlenül boldognak, mert habár azt hittem, a jelenlegi sráccal is szépen alakulgatnak az érzelmek, most az exem előkerülése rávilágított arra, hogy basszus, teljesen más, amit az exem iránt érzek, sokkal mélyebb és erősebb és.. egyszerűen olyan jó volt tegnap beszélgetni, mintha talán jobban is hozzám illene mint a jelenlegi srác.


Ugyanakkor itt bejön az ész és a szív harca... bennem van, hogy ha újra összejönnénk, talán megint kijönnének a problémák, ugyanakkor az is, hogy egy párkapcsolatban mégis talán az a legfontosabb, hogy az érzelmek legyenek meg... nagyon nehéz. Nagyon nehéz lenne megint az exemet elengedni, mintha megint át kéne élnem a szakítást... nagyon rossz ez az egész most. :(


Mit gondoltok? Köszönöm a segítséget!



2021. máj. 19. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A szívedre hallgass szerintem. Elképzelhető, hogy így, hogy elvesztettétek egyást, kölcsönsen átértékeltek dolgokat és jobban vigyáztok a kapcsolatra. Ha bebukjátok megint, lesz idő újrakezdni ismét mással.
2021. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én az eszemre hallgatnék, hosszú éveket vesztegettem, amikor nem ezt tettem. Egy időre minden rendeződött, aztán pont oda kerültünk, ahonnan elindultunk.
2021. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Én azt mondanám, hogy ne kezdd újra az exeddel. De úgy gondolom, mindenkinek 1x át kell esnie ezen ahhoz, hogy tudja.

Én kezdtem újra, az évek, a szeretetem, meg minden miatt. Gondoltam, majd együtt mindent megoldunk. Nem így lett, 3 hónap után új kapcsolatot kezdett kiépíteni mellettem. Tanultam az esetből. Aki 1x elhagy, annak nem vagyok elég fontos. Az, hogy nem jött be az új kapcsolatotok, nem azt jelenti, hogy vissza kell rohanni az előző megszokotthoz.

Persze nem ismerem a kapcsolatotokat, így lehettek a szerencsés kivételek.

Ennek ellenére azt mondom, hallgass a szívedre, mert ha nem teszed, örökké ott lesz benned az a bizonyos: mi lett volna, ha?

2021. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Az eszedre hallgass, mert különben szívni fogsz.
2021. máj. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem értem miért gondolod, hogy egy másik férfi mellett nem ugyanaz lenne a lecke:


Megtanulni nem érzelmi-indulati módon, kultúrát formában, intelligensen konfliktust kezelni. Természetesen ez vonatkozik az exedre is, hisz a párom a tükörképem, és reflektív kapcsolat nélkül nincs személyiségfejlődés.


Ugye a veszekedés, és a vita közötti minőségi különbség megértése a kulcs.


Az előbbi nem a kölcsönös elégedettségérzetet szolgálja, pusztán az erőszakos önérvényesítés eszköze a másikkal szemben. Az utóbbi már tartalmában hordozza az asszertivitást, tehát a saját határaimnak a tiszteletben tartását is, a másik fél határainak tiszteletben tartása mellett. A szembe, és melléhelyezkedés között óriási a különbség, és más az eredmény is.


Ugye egy kapcsolat akkor életképes, ha a partnerek együtt tudnak fejlődni, ezáltal sikeresen venni közösen az akadályokat, ilyen formában minden párkapcsolat egy önismereti út.


A leírtak alapján a volt pároddal erős köztetek a szenvedély, és a kötelék. A kapcsolat működhet, ha egymáson keresztül önmagatokba is megtanultok nézni, és képesek vagytok fejlődni.


Van olyan, hogy valami nem jó nekem, nem jó neked, de jó a kapcsolatnak, és nem elég egymást szeretni, a kapcsolatot is szeretni kell, hogy élhessen.


Viszont a másik férfival illő lenne leülnöd nyíltan, egyenesen, és őszintén elbeszélgetni, hogy mire számíthat.


Sok sikert!

2021. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Szegeny kérdező, tényleg sajnállak, ez nagyon nehéz kérdés.

Viszont azt gondolom, hogyha tényleg csak aprosagok voltak a problémák, akkor érdemes lehet újra megprobalni. Ha nem teszed, és nemet mondasz, akkor is rajta fogsz kattogni, a mostani parod pedig boldogtalan lesz.

Szurkolok, hogy jól dönts.

2021. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Az újat elengedni és csak akkor kezdeni másikba, ha kiheverted az exed. Nem véletlen lett vége, de lehet jönni a filmes közhelyekkel, hogy mekkora csoda volt amúgy. Persze, azért lett szakítás... Hány évesek vagytok?
2021. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
En 23, exem 30. Jelenlegi srác 24
2021. máj. 21. 15:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A mostanival sraccal sehogy sem vagy fair, ezt remelem tudod. Az exed sem mas ebbol a szempontbol. O is az uj no mellett szedeleg. Ismer, tudja mar, mit mondjon neked, hogy bekavarjon. Ne legyenek illuzioid, ugyanugy veszekednetek ujra. Komolyan ez kell?

Ha annyira nem birsz meglenni egyedul, az ujjal foglalkozz, de akkor legyel vele korrekt.

2021. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt javaslom az eszedre hallgass. Én is ebben a helyzetben voltam és 8 év után ő lépett le minden előzmény nélkül, sőt még előtte való nap a fürdőben sírt, hogy nem akar elveszíteni. Másnap este lelépett. Előtte is lelépett már. Hidd el nem fogsz tudni nyugodtan élni és előbb utóbb kezdődik a mókuskerék elölről. Kitartást fel a fejjel és ne nézz hátra :)

2021. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!