Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoltok, a hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, a hasonló mentalitású emberek vonzzák egymást jobban vagy az ellentétek? Ti kikhez vonzódtok?

Figyelt kérdés

Köztudott hogy az "ellentétek vonzzák egymást" na de meddig? Véleményem szerint ez lehet egy nagy fellángolás, vagy egy idealizált szerelem, de nem fog sokáig tartani

És ha hasonló a két ember... Nem unják meg hamar egymást?

Szerintem ha valaki hosszútávú kapcsolatot keres akkor ideálisabb hasonló emberrel összejönni

Ti hogy gondoljátok? Kibe tudtok beleszeretni? Ellentét vagy hasonló?



2021. aug. 10. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Embertől függ.
2021. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Ellentétek jonbban kijönnek, mert sok a vita és nem ég ki a tűz.
2021. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Elég szomorú, ha a vita miatt nem ég ki a tűz.....
2021. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bármelyik.
2021. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2

Nem tudom, nálam a viták/veszekedések hatására inkább kialszik a tűz, főleg ha az ismétlődő.

2021. aug. 10. 10:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenlő arányban.
2021. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Végülis igen. Mert eléggé más nézetekkel vagyunk mondjuk a pénz költésben, rizikóban, rendrakás hasonló... De valahol aztán találkozunk út közben amikor megbeszéljük. Én vagyok a reálisabb gondolkodású, aki nem engedi az anyagi részében a dolognak a túl költekezést.

Állatszeretet nekem nagyon fontos kérdés, de abban egyezünk azért ha nem is mindenben. Szerencsére meggyőzhető. Bár először szülői hatás miatt eléggé ellene volt, hogy nekünk macska vagy kutya legyen pl. Azóta van 3 macska, pedig mindig azt mondta soha! Ő hogy utálja őket. Azóta ott babusgatja őket. Rájött, hogy eddig hülyeséget hallott a családjától.

Szóval kiegészítjük egymást úgymond, tanultunk egymástól.

Persze vannak viták, voltak elég komolyak amik nem estek jól, ő is sértettnek érzi magát. Az azért nem jó.

2021. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az aranyközépút az igazi. Kellenek a közös alapok: közös értékrend, közös célok, közös jövőkép, közös elfoglaltságok, stb. De kellenek az egymást kiegészítő különbözőségek, amik ugyan súrlódási pontok lehetnek, cserébe sokat tanulhatunk egymástól, illetve csapatként hatékonyabbak vagyunk. De nincs általános szabály, mert mindenkinek más az ideális, más a kompromisszumkészsége, más értékek a fontosak, stb.
2021. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy az utolsó írja, ha az ellentétes vélemények tudnak találkozni, egymástól tanulni, akkor az ellentétes személyiségek működnek jól. De ha alapdolgokban nem értenek egyet, és nem is fognak (pl.állatok tartása, gyereknevelés), akkor ez a tézis bukott. Szerintem biológiailag is jobb az ellentét, hisz azt keressük leendő gyerekünk anyjának/apjának, ami bennünk nincs, hiányoljuk, de a másikban megvan. Pl.én idegesebb típusú nő vagyok, gyerekeim apja szelid, én alacsony, férjem magas, a zenei, könyves és filmes ízlésünk is különböző. Gyereknevelésben és az állatok terén viszont ugyanazokat az elveket valljuk.
2021. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tud vonzani mindkét típus, de az ellentétesből nem mindegy, milyen téren különbözünk. Pl. az extrovertált is az ellentétem meg a buta bunkó is, de az utóbbi nem tud vonzani, az előbbi meg igen.
2021. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!