Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek van boldog,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van boldog, kiegyensúlyozott, hosszú párkapcsolat szerelem nélkül ?

Figyelt kérdés

Minden féle előítéletet, most tegyünk félre, engem tényleg érdekelnek az őszinte vélemények, tapasztalatok!


Lassan 2,5 éve vagyunk együtt a pàrommal. Nagyon szeretem őt, ebben 100% biztos vagyok.

Szerelmes soha nem voltam belè, mert mindig azt vártam, hogy “majd kialakul”, de nem így lett.

Végtelenül jó ember a párom. Okos, illemtudó, becsületes férfi.

Csodálatos ahogyan bánik velem, szeret, törődik velem, dicsér, mellettem áll, támogat. Lesi minden szavam, mindig azon van, hogy én boldog legyek, nekem a legjobb legyen.

Sokat beszélünk, jó a kommunikáció.

Egy ideje viszont többször felmerült a gyerek téma , illetve házasság, összeköltözés stb.

Ilyenkor mindig elkezdek szorongani, fusztrálva érzem magam.

Az van bennem, hogy miért nincs meg bennem az belső erő, vonzalom, szenvedèly ( szerelem??!) , amitől lelkes lennék.

Egyszerűen az forog a fejemben én már sosem leszek szerelmes? Sosem fogok csillogó szemekkel nézni a páromra? ( tudom, a szerelem múlandó)


Hiányzik valami, de nem tudom megmondani mi. Hisz mire vágyik a legtöbb ember? Nyugalom, béke, biztonsàg, egy személy aki mindenben támogat.. ez meg is van. Még is valami hiányzik

És itt nem arról van szó, hogy “ jó dolgodba te se tudod már mit csinálj.”


Sokat gondolkodom rajta hogy hessegessem el ezeket a gondolatokat , hisz nagyon szeretem a párom vagy merre induljak az önismeret útján.


Voltatok már hasonló helyzetben!?


30 L



2021. szept. 17. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ebbe nem mennék bele, hogy házasodjak és gyereket vállaljak. Oké, jönnek majd a szerelem elmúlik blablák, meg akik megalkudtak ennyivel, de az teljesen más. Az első esetben legalább volt szerelem, ami átalakulhatott. Itt meg csak egy szorosabb barátságot látok.

Nekem ez nem lenne elég. Ha neked hiányzik ez az érzés és vágysz rá, akkor neked sem. És majd jönni fog valaki, akibe bele is esel, aztán ott lesz a gyerek is, az lesz még egy szép történet.

Amúgy ő tud erről, hogy ez van benned? Gyanítom, hogy nem...

2021. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam neki úgy felhozni a témát, hogy ne legyen bántó.

Elmondtam hogy engem sokszor megijeszt a költözés, a gyerek téma.

Elmondtam hogy nem vagyok szerelmes és nem is voltam igazán sosem.

Ő azt mondta, hogy annyira szeret engem, hogy őt ez sem érdekli, mert érzi hogy szeretem és törődök vele.

2021. szept. 17. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát erre a reakciója érdekes.
2021. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is hasonló helyzetben járok. 8 éve vagyunk együtt, 15 éves koromtól ismerem. Az elsö 3 évben éreztem a szerelmet - amiről azt mondják hogy kb 1-3 évig tart -, jelenlegi állapotban őt inkább testvéremnek, mintsem szerelmi partneremnek érzem. Mi is nagyon jól kijövünk egymással, nincsenek egetrengető viták, sok a közös bennünk és tényleg hasonlóan látjuk a világot. Ő az irányomba érzi a vonzalmat, én az övébe már nem igazán. Pedig nem arról van szó, hogy csúnya férfi lenne. De nem tehetek róla, nem jön ez a plusz. Mivel mi együtt nőttünk fel, így tényleg sok mindenen keresztül mentünk, eddig úgy voltam, hogy majd idövel jobb lesz. Egyébként az eljegyzés gondolatától én is frusztrált leszek. Tudom, hogy valószínüleg elviselnénk egymást, de ilyen fiatalon -én 23 vagyok, te 30 - vajon ez eleg lesz hosszútávon?

Saját tapasztalatomból beszélek, elöbb-utóbb valószínüleg jönni fog egy harmadik személy aki felébreszti benned azt, amit most hiányként élsz meg. Én is így jártam. Mintha lekerült volna egy hályog a szememről. Elmentem szakmai gyakorlatra és az egyik munkatársam menthetetlenül megtetszett, pechemre - vagy nem is pechemre :-))))))) - ő is közeledik felém, mindig vannak ilyen alibi kávézások és monitor mögül lopva pillantások meg rengeteget viccelődünk. Én ezt szinten megosztottam a párommal - nincsenek olyan érzelmeim és sajnos van egy lehetséges harmadik személy -, nyilván nem esett neki jól, de érzi hogy kihűlt köztünk a dolog. Mi most jelenleg a szakítás szélén állunk, de elég higgadtan kezeljük. Én úgy gondolom, hogy amíg vele vagy, a hiányát nem fogod érezni. Vagy azt kellene megpróbálni, hogy ideiglenesen pihentetni a kapcsolatotok, hogy meglásd, a hiánya mit vált ki, vagy végleg kilépni még mielőtt úgy jársz mint én: az életedbe sodor az élet egy másik személyt aki miatt csillogó szemmel nézel a mosdó tükrébe mert beszéltetek pár percet a cég konyhájában.

2021. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lépj ki
2021. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Túl rövid az élet hogy ezzel beérd. Persze a szeretet valahol fontosabb mint a szerelem. DE.. ahogy előttem is írták egész más ha szerelemből alakul ki az a szeretet vagy ha már úgyis indul az egész. Ki kellene lépned akármilyen nehéz is.
2021. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele egy hosszú kapcsolatomban. A házasság és a gyerek gondolata is taszított. Aztán szerelmes lettem valakibe, összejöttünk és azon veszem észre magam, hogy a házasságról és a gyerekről fantáziálok. Az új kapcsolatomban teljesen más ember vagyok, mint amilyen a régiben voltam.
2021. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sandrisbp ***** válasza:
Hát, a forró szerelem is elmúlik, átalakul idővel - és vannak erős jellemű nők, akik szerelem nélkül is kitartanak a választottjuk mellett (mint Tatjana az Anyeginben Gremin mellett) - de ez ritka és nehéz is, nagy önfegyelmet igényel, főleg ha mással aztán jönne a szerelem ígérete. És nem is tudom, megéri-e. Szerintem az, hogy az ember sokáig megmaradjon egy házasságban, ma megköveteli, hogy az elején legalább legyen valami szerelemféle :). Nagyanyám idejében még másként volt....
2021. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En miután majdnem 4 év után szakítottam a párommal amiatt jöttem össze az egyik régebbről ismert egyetemi szaktarsammal, hogy feltekennye tegyem csak, és hasonló helyzet alakult ki nálunk is. Régebbről ismertem, nagyon jó barátomnak tekintettem, szerettem, de sose voltam bele szerelmes. Szerintem nem éri meg. Igen persze a szerelem atalakul, én se ugy néztem 4 év után a volt paromra mint az első fél évben, de nagyon más a kettő. El sem tudnék képzelni csaladalapitast olyannal akibe nem voltam sose szerelmes
dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!