Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szakítottál már a szerelmeddel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottál már a szerelmeddel, akivel több évig voltatok együtt, mert külföldre akartál költözni, ő pedig nem?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást és minden rendben van a kapcsolatunkban, de ő itt akar maradni Magyarországon, képtelen lenne itthagyni a családját. Én mindig is külföldre szerettem volna költözni (elég messze), és most lenne is rá lehetőségem. De ő nem szeretne velem jönni, azt mondja maradjak, én pedig nagyon el szeretnék költözni, őt pedig nagyon szeretem...


Egész életemben arra vágytam, hogy elköltözhessek egy bizonyos helyre, ott sokkal könnyebb lenne nekem a megélhetés, nyugodtabb életem lenne. Itt jelenleg elég nehéz nekem, kellemetlen belegondolni abba, hogy ha ittmaradnék, akkor (túlzok, de...) megszakadnék a munkában, és hátralévő életem csak a munkából és a stresszből állna, néha egy kis jóból, amit a párkapcsolatom ad. Kint pedig ha kevesebbet dolozok, mint itthon, akkor is a többszörösét keresném. Albérlettel nem kellene foglalkoznom, mert tudnék kint saját lakást venni, arany életem lehetne. De nagyon szeretem a párom, és fájna itthagyni, félek, hogy nem fogom tudni őt elfelejteni és hogy nem találnék még egy valakit, akivel ennyire jól megvagyunk és ezért megbánnám...



Amikor összejöttünk, akkor tudtuk, hogy mit akar a másik, de titkon abban reménykedtünk, hogy valamelyikünk meggondolja magát.


Annak örülnék a legjobban, ha velem jönne, de nem szeretne. Csak magyarul beszél, fél az ilyen nagy változásoktól és semmiképp sem tudná itthagyni a családját, még ha időnként hazajárna se...



Nem tudom, hogy melyik a helyes döntés, melyiket bánnám kevésbé. Volt közületek valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttél, mi volt a helyes utólag visszagondolva?


Én 27N,ő 29F



2021. nov. 12. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Volt egy lány, elég rövid kapcsolat volt. Szóba került az is, hogy én idővel külföldre mennék, ő pedig nem menne a családja miatt Magyarországtól messzebb. (A határnál lakott, de nem az országban.)

Nem csak ez volt a szakítás oka, de ez volt az egyik legerősebb húzószál az egészben. Nem voltak még mélyek az érzéseim, szóval egyértelmű volt, hogy simán a külföldöt választanám helyette.

Most, kicsit tapasztaltabban, már minden helyzetben azt választanám, amit magamnak érzek előnynek. Pár ismerősöm itthon maradt egy másik ember miatt és idővel mind koppantak. Egyszerűen, most már nem lehet egy másik emberre ilyen téren alapozni és már párkapcsolatban is csak a saját érdekeinket kell előre pakolni. Szomorú, de ez már ilyen.

2021. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöméknél kísértetiesen hasonló volt a helyzet.

Nagyon szerették egymást, ott a srác szeretett volna külföldre menni, mert a családja már hosszabb ideje kint él, a lány nem (ő nagyon összetartó családban nőtt fel, emellett eléggé komfort zónában élő volt, nem szerette a változásokat, kihívásokat).

Szakítottak, a srác kiköltözött, a lány maradt itthon. Pár hónappal később a lány családjában tragédia történt, a srác amint megtudta, rögtön hazautazott.

Végül rájöttek, hogy túlságosan szeretik egymást, újra összejöttek, a lány elkezdte az adott nyelvet tanulni, kiköltözött a sráchoz, nemrég házasodtak össze, a szerelem töretlen kettejük közt.


Drukkolok, hogy közös döntést tudjatok hozni! Ha igazán szeretitek egymást, meg fogjátok tudni oldani!

2021. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Hova szeretnél költözni? A saját lakás miatt kérdezem. Az ingatlan ára külföldön is elég húzós. Mi is külföldön élünk és béreljük a lakást.
2021. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

El ne hidd már, hogy külföldön kolbászból van a kerítés.

Ott is meg kell szakadni, főleg az elején, míg nem integrálódsz.

2021. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Én a szerelmet választottam. Aztán a szerelem kidobott, és kb másfél hónap múlva már külföldön éltem. :D
2021. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó lenne, ha az én párom is megnyílna arra, hogy nyelvet tanuljon és velem jöjjön. De nagyon ragaszkodik a jelenlegi életéhez...


Tudom, hogy húzós az ingatlan ára, ha nem örököltem volna egy jelentős összeget, akkor nem tudnám megengedni magamnak.

És igen, az elején persze, hogy nehezebb. De hosszútávon mindenképpen jobb lenne. Azért szerintem nem mindegy, hogy itthon egész héten 8 órában kell végigdolgoznom az életem, kint pedig részmunkaidőben is a többszörösét keresném. Persze, kint alapból is minden drágább, de ha nem kell lakást bérelni, akkor szerintem elég nyugodtan el lehetne lenni kint.

2021. nov. 12. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Ja, értem. Tehát örököltél egy jelentős összeget, amiből Nyugat-Európában házat tudsz venni, de itthon csak megszakadnál.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2021. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mu külföldön élünk. Nem részmunkaidőben dolgozunk és bérelük a házat. Valamit rosszul csinálunk 🤪
2021. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ilyen végletekben gondolkodni. Menj ki egy fél évre és próbáld ki a munkát megélhetést. Ha tetszik próbáld rábeszélni őt is talán sikerül ki csábítani magadhoz. Ha neked sem jön be a dolog akkor egyszerűen hazajössz és kész. Fél évet ki kell bíron egy kapcsolat távkapcsolatban különben nem is volt az igazi amire egy házasságot vagy családot lehetne építeni.
2021. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval értek egyet.
2021. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!