Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi ez,ha nem apa komplexus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez,ha nem apa komplexus?

Figyelt kérdés
Na tehát nem tudom miért és nem is akarom elemezgetni,hogy ez az oka vagy sem de sosem volt jó kapcsolatom az apámmal. Ezt a témát itt le is zarnam. Az a helyzet,hogy nem bukom az idősebb pasikra, sőt egyenesen irtózom tőlük és a kis kölyökképű szőrtelen testű fiatalos cuki fejű pasik jönnek be. Viszont azt szeretem,ha agyon dicsernek, valamit csinálok aranyosat elolvadjanak tőle és úgy bánjanak velem ( nyilván nem komoly vagy vita helyzetekben), mint egy aranyos kisgyerekkel. Jaj de cuki, meg picikémnek szólítani és hasonlók. Szexuálisan persze nem. Volt egy pasim, aki mindig mondta,hogy én vagyok a kislánya ( pedig nalam fiatalabb volt) meg úgy bant velem, mint egy gyerekkel néha és hasonlók meg mondta néha,hogy apuka és a kislánya, stb. akkor jöttem rá,hogy ez nagyon tetszik ( bar neha mar sok volt) es mind a ketten tok betegek vagyunk. Szóval ez apa komplexus vagy mi a fene bajom van? normális ez? 😂

2022. jan. 11. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Beteg vagy
2022. jan. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak éretlen vagy.
2022. jan. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Noren1989 ***** válasza:
25%
Szerintem meg a dícséret a szeretetnyelved/anyàdék se szerettek.
2022. jan. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki fura a maga módján
2022. jan. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán pont amiatt, hogy sosem volt jó a kapcsolatod édesapáddal lehetséges, hogy ez neked kimaradt. Ha sosem déldelgetett, dicsért meg semmiért, vagy csak keveset és nem volt jó a viszonyotok, esetleg az ő hozzáállása feléd nem olyan volt, mint amilyen egy apától elvárható, akár ezek miatt is alakulhatott ki benned ez. Mindenkinek jól esik, ha egy olyan ember, mint egy felnőtt, egy apa, szülő megdicséri, elismeri. Szerintem nincs ezzel semmi gond és talán nem is hívnám apakomplexusnak :)
2022. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen apakomplexus, lehet simán szeretethiány. De igen, szülőknél kell keresni a probléma gyökerét. A feloldást kezdheted azzal, hogy beismered magadnak, hogy mi a probléma, aztán az okát kutatod fel. Ha lehet, beszélj róla a szüleiddel, vagy először egy szakemberrel.
2022. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Érezni akarod, hogy feltétel nélkül szeretnek, meg akarod élni a gondoskodást, a terhek nélküli biztonságos életet. Úgy tűnik, nem nagyon sikerült felnőnöd. Szerintem keress egy jó pszichológust.
2022. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

teged se sokat szeretett apadyha itt gyulolkodsz 😂

szeretethianyban lehet valami,mert amúgy nagyon sok torodest adok en is es függetlenül ezektől a dolgoktol is sokat varok,ha szerelmes vagyok ( bar ez ritkán van)

es varnam,hogy szeressen valaki de nincs olyan, akire vagyom, akárkitol meg nem kell.

az értelmes válaszokat koszi😊

egyébként eléggé önálló vagyok, talpraesett ilyesmi csak tényleg több torodes kell. megemlítem majd egy pszichológusnak, aztán eldönti,hogy ez okes-e de erdekel mas van e hasonlokepp vagy a párja. de pl exemnek a szüleivel minden oke volt, mégis o meg pont az ellentéte volt es arra vágyott,hogy valaki ilyen legyen,mint en

2022. jan. 11. 17:08
 9/10 A kérdező kommentje:
az y az , akart lenni :D
2022. jan. 11. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Megértem azokat, akik azt mondják, hogy beteges ez a dolog, és valóban nem "normális" (mint ahogy nagyon sokan nem vagyunk azok ezért vagy azért). De ez nem feltétlenül baj, ha embernek amúgy helyén van a realitás érzéke.

Én nem akarok gyereket, soha nem akartam, de tudat alatt mindig olyan párt választok, aki felett anyáskodhatok. Korban teljesen hozzám illő emberekről van szó, 30 felett, de szeretem terelgetni a páromat. Szeretem elé tenni az ételt, szeretem, ha mellettem fejlődik, tanul. Nagyon szeretem nézni, ha a párom jobb ember lesz mellettem, szeretem terelgetni a karrierjében. Ha beteg, azonnal főzöm a húslevest, gondoskodom róla maximálisan. (Persze nem tartom el, nem arról van szó, hogy neki semmi dolga nincs a kapcsolatban. Az ágyban például kifejezetten szeretem, ha uralkodik felettem.)

Felismertem ezt a mintát, de úgy gondoltam, ezzel nem ártok senkinek. Jártam pszichológushoz, kiderítettük ennek az okát, de engem nem zavar, a páromat se, így nem változok.

Ülj le és tisztázd magaddal: neked jó így, vagy zavar? Ha nem zavar, és van, aki elfogad (és te is őt), akkor nincs mit tenni. Ha változtatni akarsz, keress fel egy szakembert.

2022. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!