Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Csak szerintem fura kicsit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem fura kicsit, hogy hogy valaki már azonnal eldönti, párkapcsolat miatt akar megismerni egy embert?

Figyelt kérdés
Én szeretem, ha ennek van egy folyamata. Amikor valakivel először csak úgy emberként ismerkedsz meg, nyitottan állsz hozzá. Kiderülhet, hogy milyen jól kijöttök, jól érzitek magatokat együtt. Barátokká váltok. Meg van köztetek az összhang. Megbíztok egymásban, szerettek időt tölteni egymással. Kiderül egyre jobban, hogy milyen hasonló az értékrendetek és a terveitek az életben. És aztán szépen észre lehet venni, hogy mennyire vonzódunk a másikhoz. Nem csak a külsejéhez. Hanem a személyhez, amit megszerettünk. Sokszor azért kezd vonzóvá válni egy külső, mert magát az embert annyira megszerettük. És szerintem ez az, ami össze fog tartani két embert hosszútávon.

2022. máj. 25. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Van a spontan ismerkedés azzal akit veletlen eléd dob az élet és van a direkt tarskeresés ahol tudsz szűrni is.

Az utóbbi nem fura, csak simán létezik olyan is.

2022. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen egyetértek veled.
2022. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem a direkt társkeresés nagyon erőltetett. Nem is tudnak rendesen kialakulni mély érzelmek, ha erőltetjük, hogy márpedig vele kapcsolatnak kell lennie. Akkor nem azért leszel kapcsolatban, mert szereted azt az embert, hanem mert kapcsolatban akarsz lenni.
2022. máj. 25. 19:52
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Amire te gondolsz, az évek alatt alakul ki, teszem azt egy munkahelyi kapcsolatban, vagy baráti társaságban.

Ha te mondjuk egy szórakozóhelyen találkozol valakivel, vagy éppen Tinderen ismerkedsz, akkor nem fog a 30. randiig várni, mire kimondod, hogy jó, akkor kapcsolatot akarsz.

2022. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Számomra is fura,hogy egyik nő kb ezt mondta "3.randin fighatja meg egy pasi a kezem" még egy másik nő nálam akarja meg... magát embere válogatja. Kívánom ,hogy találd meg azt aki veled egy hullámhosszon van,hidd hogy vsn ilyen.

U.i. Én azt szeretem,ha randin nem kínálja fel magát szexre de azért testi kontaktus, érintés simogatás esetleg csók van.

2022. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Ebből lesznek a szar kapcsolatok, amikor meglátok valakit, azt mondom, "há' ennek jó a segge/helyes az arca, ez jó lesz kapcsolatra", aztán kiderül, hogy semmi közös nincs bennünk. Na de a külső mindenek felett.
2022. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Nálam például ilyen nincs, mint amit mondasz. Vagy vonz valaki és egy hullámhosszon vagyunk az első beszélgetéstől fogva, vagy sosem fogok érezni semmit iránta. A párommal spontán ismerkedtem meg, nem társkeresési céllal, de mégis tudtam szinte azonnal, hogy nekem ő kell.

Bennem egy barát iránt sosem tudna kialakulni vonzalom.

2022. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen máshogy viszonyul az ember egy baráthoz meg egy párkapcsolathoz. A barát státuszhoz nem kell sok mindenben megfelelni a másik félnek, csak lehessen vele jókat beszélgetni, legyen kedves, vicces és amblokk jó /tűrhető személyiséggel rendelkezzen. Ezzel szemben amikor valaki párkapcsolatot keress, ennél sokkal többnek kell megfelelni az adott illetőnek. Pl: legyen figyelmes, megértő, gondoskodó, ambíciózus, rendelkezzen valami féle egzisztenciával és még sorolhatnám.

Nem minden barátság lesz alkalmas párkapcsolati státuszt elérni. Ha valaki egyből párt keres időt és energiát spórol meg. Egy kezdődő párkapcsolatban sokkal nagyobb fókusz kerül a mély érzelmek, kötődés kialakítására mint egy barátságnál.


Saját példámmal előhozakodva, társkeresési céllal ismertem meg a jelenlegi páromat. Sokkal de sokkal jobb volt ez így, mintha egy barátságból indult volna ki az egész. Így nem volt bizonytalanság, nem kellett azon agyalni, vajon a másik nyitott e egy romantikus kapcsolatra. Ez már az elején tisztázva lett. Megvolt a kölcsönös vonzalom, így összejöttünk és közben ismerük meg a másikat. Lépésről lépésre mélyítettük el a kapcsolatunkat, együtt tettünk, alakítottuk, változtunk a közös céljaink érdekében.

2022. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

De miért is zárná ki egymást a kettő? Miért ne lehetne úgy megismerni a másikat, hogy tudom, hogy én kapcsolatot szeretnék?


Én pl. ha kapcsolat céljából ismerkedek (de szerintem sokan vagyunk ezzel így), is szeretem az elején megtudni, hogy emberileg mennyire jövünk ki, mennyire tudunk elbeszélgetni, mennyire van meg közöttünk az összhang, aztán ha úgy adódik, kezdhet szép lassan elmélyülni a dolog. Nem kell azonnal az első randin kimondani, hogy ez egy kapcsolat, nem kell ásó-kapa-nagyharang üzemmódba vonulni (sokszor nem is lehet, mert ennyi idő után még teljesen reális, ha csak annyit érzel, hogy legközelebb is szívesen találkoznál a másikkal, és kedveled őt), de miért volna gond, ha közben szem előtt tartod, hogy el tudnád-e képzelni, hogy ebből kapcsolat is legyen?

2022. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8as válasz elejét ajánlom minden,"Nincs egy barátom sem/Nem tudok barátkozni,de lehet így kapcsolatom?" Kérdésre
2022. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!