Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy kezeled ha a párodnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeled ha a párodnak tartania kell a gyerek miatt a volt feleségével a kapcsolatot? Van ami zavar?

Figyelt kérdés
Nekem az nagyon fura hogy ha a gyerekkel beszél kihangosítva akkor hallom a hangját, és ha itt a gyerek mindennapi téma az anyja, mivel a gyerek mindennap felhozza, ezt hosszú távon lehet bírni?

2023. febr. 13. 08:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%

A szülők elváltak. A gyerek sérült, mikor az apja kiszakította magát a családból.

A harmonikus családi élet megszűnt. Az anyjával él tartósan.


Tudat alatt ott lebeghet, hogy őt is elveszítheti.

Amikor az apjánál van, a gyereknek szüksége van a kettős biztonságérzetre, legalább az anyja hangjára.


De hát ehhez kéne némi empátia, némi intelligencia.

2023. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már könnyebb és én is megtudom érteni, és ezzel az egy két, de akár fél mondattal, tudsz segíteni olyan dolgokon amik tudatt alatt bennem vannak, köszönöm, és átfogom értékelni a hozzáállásom
2023. febr. 13. 09:54
 13/33 anonim ***** válasza:
81%

A reakciód, hogy majd, neked is lesz tőle gyereked, akkor majd “jól megbosszulod”, téged minősít.

Milyen módon képzeled?

Még nagyobb alkalmazkodásra lesz szükség, ugyanis az apjuk közös, tehát szerető testvérré kell őket nevelni.


A húgom elvált. Két fiuk van. Az ex-sógor újranősült. Ott is kettő.


Nyáron hol a húgomnál a négy testver, hol az ex-sógoréknál.


Persze ezt te fel sem fogod.

Primitív vagy.

Egy ilyennel nem vállalkoznak második család alapításra.

1-es vagyok.

2023. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Azt nem érted meg egyes, hogy akinek nincs gyereke és nem volt házas, folyamatosan, olyan dolgokkal kell megküzdeni, elfogadni, ami nem könnyű, örülj neki hogy neked nem kellett ezt átélni, én szeretem a párom, de a saját harcaim bizony, harcok, és nehéz vele megküzdeni, én nem tudom milyen kettesben lenni a párommal mert már van gyereke, nem én leszek az első feleség, első nő akit az oltárhoz vezet, már elvált, én is úgy állok az oltár elé hogy képes volt elhagyni egy nőt gyerekkel, nem én szülok neki először, ha ott lesz a pici babám egy másik gyerekre is kell figyelni, és az első nő mindig a képbe marad, soroljam? Az első nőnek könnyű volt, lehet ő sem ment volna bele ha a helybe lenne, én szeretem a párom és igyekszem minden téren a legjobban hozzá állni, hidd el kilépni könnyű lenne, de mivel szeretem a párom próbálok ezekkel megbékélni
2023. febr. 13. 10:10
 15/33 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem a logikát, gyerektelen miért választ gyerekes párt? Ezeken a dolgokon akkor kellett volna gondolkozni, mikor ismerkedtetek? Miért, mit hittél mi lesz? Ez már ezerszer le lett írva, ha az apuka tartja a kapcsolatot a gyerekével, akkor apukának a gyereke az első, az akutális párkapcsolat mindig, de mindig második helyre szorul. És igen, rengeteg romatikus programot át kell még szervezned, mert a gyerek ott lesz, vagy mert ott akar maradni, vagy mert anyukának épp közbejött valami. A gyerek pedig nyilván beszél az anyjáról, mert 1. kicsi, 2. mert az anyja kb az élete.

Egyszerűen nem értem, hogy milyen megfontolásból kellene téged megérteni, átérezni a problémádat? Ez csak neked probléma. Normális ember végig gondolja, hogy ha gyerekessel kezd, akkor annak ez a velejárója. Ezen nincs mit megérteni veled kapcsolatban. Pontosan neked kell megérteni, elfogadni, hogy ez van. Két választásod van: tetszik, vagy nem tetszik és tégy belátásod szerint. De ne sajnáltasd már magad azért, mert benned ott bújkál a féltékenység. Mert ne is haragudj, ez az. Aki az ex hangját nem bírja elviselni kihangosított telefonon keresztül, vagy ha a gyerek róla beszél, az visszavezethető némi önértékelési problémára, féltékenységre. Aki gyerekessel kezd, annak a kapcsolat elején, ismerkedésnél legyen már annyi önismerete, hogy ezek a dolgok majd beleférnek, vagy sem! Ha pedig lesz egy közös gyereketek, az könnyen lehet, hogy nem változtat ezen problémán, sőt, a terhesség és minden ami azzal együtt jár, lehet, hogy még ront is. Az esetleges szülés utáni depresszióról meg nem is beszélve.

Másrészt pedig sok ember lehet, hogy összetenné a kezét, amiért az exfeleségével ennyire normális a kapcsolata, hogy kihangosított telefonnal tud beszélni a gyerekével, stb., stb..

Ha a párodat nem zavarja a kihangosított telefonban az exe hangja és hogy a gyereke az anyjáról beszél, akkor téged miért??? A gyereknek csak nem mondhatod, hogy ne beszéljen az anyjáról. Ezen neked kell túltenni magad. Ha nem megy, akkor zárd le a kapcsolatot és keress mást.

2023. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
15 vagyok. Amit leírsz, az valóban a saját önértékelési problémád. Vagy szakíts, vagy keress egy pszichológust. Mert aki így gondolkodik, mint te, az erre rámegy agyban.
2023. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%
Ne akarj első lenni olyan helyen, ahol mindig csak maximum második lehetsz.
2023. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"és ha itt a gyerek mindennapi téma az anyja, mivel a gyerek mindennap felhozza"


Mindennap nálatok van, mikor nem is ő neveli? Ez hogyan lehet?

2023. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Amikor itt a gyerek akkor mindennap felhozza, de mostmár értem hogy miért
2023. febr. 13. 10:28
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, de hát mikor van nálatok a gyerek? Hetente egy napot? Kéthetente egy hétvégét? Hát nehogy már ennyit ne bírj ki, hogy emlegetve van a gyerek anyja!

Ha ez neked sok, akkor valóban: ne kezdj gyermekes férfival.

2023. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!