Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mérgező párkapcsolat, lelki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mérgező párkapcsolat, lelki és fizikai bántalmazás, kényszerhelyzet, és szerelem. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok és megismertem egy lányt itt gyakorikérdéseken teljesen véletlenül.

Ahogy egyre többet beszélgettünk, egyre jobban kiderült hogy nagyon hasonlítunk egymásra, nagyon sok mindenben, és kölcsönösen szimpatizálunk egymás iránt.(Igen, úgy is)

Sajnos ez a lány kényszerhelyzetben van, és egy olyan emberrel él még egy fedél alatt, aki napi szinten lelkileg terrorizálja, és sajnos már fizikai bántalmazás is volt(bőven 8 napon túl gyógyuló sérülés). Ez az ember konkrétan az első barátja, akihez kényszerből költözött oda, nincs hova mennie. Gyerekkorában is nagyon sokat bántották amíg otthon élt. És pár hónap együtt élés után sajnos már itt tart köztük ez a dolog.

A lánynak hatalmas szive van amiért nagyon tisztelem, a sok bántás ellenére még mindig úgy gondolja hogy "van esély" arra hogy ez az ember meg fog változni. Sajnos hang-chaten amikor beszélünk csoportban, minden egyes alkalommal azt kellett halljam hogy a srác folyamatosan elkussoltatja a lányt, konkrétan lábtörlőnek használja, és ez nagyon fáj.

Próbálja erősnek mutatni magát, de látom hogy belül teljesen összeroppan szerencsétlen...

Én is voltam ilyen mérgező párkapcsolatban, és az a helyzet hogy nekem is nagyon nehéz volt rájönnöm arra hogy hiába kapálózok minden erőmmel, a másik személyt nem tudom megváltoztatni. Barátaim, családom is mind azt mondta nekem már előre hogy ettől a csajtól gyorsan menekülj, mert semmi jó vége nem lesz, de én nem hittem nekik. Nagyon bánom utólag mert igazuk volt. Tönkretett a lány engem lelkileg és fizikailag is, szó szerint ráment az egészségem. Engem is megütött többször ököllel ez a barátnőm, le kellett fogni.

És sajnos pont ugyanezt látom ebben a lányban és nagyon félek attól hogy nem mer kilépni ebből a helyzetből mert nem hallgat az eszére.

A srác nagyon mérgező, annak ellenére amiket csinált vele, folyamatosan szivecskéket küld a lánynak, becézgeti, hívogatja, stb... Lehet hogy valamilyen szinten szereti, de azt hiszem hogy akit szeretünk, annak nagyon nem így muatjuk ki a szeretetet hogy egyszer szivecskézzük, aztán meg ott rúgunk bele a másikba ahol a legjobban fáj... És attól félek hogy ez a lányt még teljesen elvakítja és nem képes tisztán látni.

Nagyon nagy szive van, mert még ezek után is képes egy olyan emberért aggódni aki fájdalmat okozott neki, de én is ilyen voltam, tapasztalat, és nagyon átérzem a helyzetét. Csak én nem voltam odakényszerülve máshoz.

Sajnos azt is látom rajta, hogy hajlik arra hogy kilépjen onnan, mert beül tudja hogy ez nagyon nem jó neki. Viszont a konfliktustól is nagyon fél, attól hogyha ezt meglépi, akkor vajon mit fognak róla gondolni mások, fél attól hogy újra bántják majd. Legszívesebben leüvölteném az egész család fejét akiknél lakik, hogy mégis hogy lehet valakivel így bánni, főleg egy nővel... És meg is tenném ezt érte, de félek hogy nagyon megharagudna rám. Pedig ez lenne szerintem a legjobb amit tehetnék érte

Felajánlottam neki hogy befogadom, és itt szeretetben és egészségben élhetne, és persze azt is hogy munkát is szereznék neki, hogy ne érezze magát eltartottnak, mert Ő ezért is félne velem jönni, mert eltartva érezné magát.

Szóval egymásba szerettünk konkrétan, és most nagyon nem tudom hogy mit csináljak. Nagyon szeretném őt meggyőzni de nem akarok vele erőszakos sem lenni, nagyon értelmes csaj egyébként amit nagyon bírok benne.



2023. febr. 13. 09:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
77%

Fordítok virágnyelvről valóságra:


Te vagy a white knight, akihez ő sosem fog annyira vonzódni, mint az abuzív exéhez (vagyis mostani pasijához).

Ha felveted, hogy te is akarsz tőle valamit, az itteni női válaszolók még le is támadnak, hogy mekkora szemét vagy, te is szexért/szeretetért/kapcsolatért cserébe akarod biztos csak megmenteni.

A nő tudat alatt oda van a pasijáért, mint ahogy konkrétan azt mondja is neked (pl. hogy majd biztos megváltozik), mert sok nő így működik, hogy Stockholm-szindrómásan őszintén szerelmes a bántalmazójába.

2023. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Nem valamit akarok tőle hanem Őt.

Nem akarok önző lenni de néha kicsit annak is kell lenni.

2023. febr. 13. 09:29
 3/36 A kérdező kommentje:
És látom rajta hogy Ő is akarja, csak nem tud még azzal mit kezdeni hogy hirtelen rázúdítottam egy tonna szeretetet.
2023. febr. 13. 09:31
 4/36 anonim ***** válasza:
64%

Én a mostani férjemmel segítőt keresnék neki, ha ő is benne van. Ha felvállalod a megmentő szerepet akkor az nem biztos, hogy jó irány. Lehet benned is csak ezt látja, hiszen ő egyáltalán nem érti, miért van egy ilyen kapcsolatban csak próbál túlélni és egyik kapcsolatból menekül a másikba.

Ha állandóan te hallgatod a problémáját és ő nem változtat a jelenlegi helyzetén (tudom nem könnyű) akkor te csak egy feszültség elvezető villámhárító leszel és neked fog folyamatosan panaszkodni, és benne marad vagy eljön és visszavágyik a bántalmazóhoz és vagy vissza is megy, a traumás kötődés miatt.

Nos, annyit tehetsz, hogy segítesz neki terapeutát keresni, ha megy magától oké, olyan megoldást keresni ahol nincs veszélyben esetleg felhívni a NANE segítőket és ott tanácsot kérni.

2023. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
78%
A jelenlegi paromnak volt egy exe, aki beadta neki, hogy muszáj el az exevel laknia, mert nem tud hova menni, csak együtt tudjak fizetni a lakást…hat szerinted nem dugott vele, mit együtt laktak? Találkoztatok egyáltalán? Lehet, hogy kamuzik. Benned nem fog mást látni, csak a menekülést, ha mégis igazat mond és sosem fog szeretni téged ugy, mint egy part. Amíg nem is szedte össze magát lelkileg, addig nem is fog tudni senkit szeretni.
2023. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%
Szakítani. A többi csak szócsélés.
2023. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
33%

Igen, lassan talán többre mész...

Találkozz vele.

Ne erőltesd, azzal elriasztod.

Sikerülhet, de ahhoz lassan előbb a lelkét kell " megszerezni"...

2023. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
38%
*fejemmel nem férjemmel 🤣 ez a fos telefon..
2023. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Igen már találkoztunk és történtek dolgok is.
2023. febr. 13. 09:40
 10/36 anonim ***** válasza:
69%

Mióta ismered ezt a lányt?

Mert azt még értem, hogy szeretnél rajta segíteni, de ha csak pl. 2 hete ismered akkor megértem hogy nem akar hozzád költözni.

Mert mi a jobb?

Egy bántalmazóval élni, vagy átköltözni valakihez akit nem is ismerünk, és benne van a pakliban hogy pár hónap után ő is bántalmazó lesz.

Mert a csaj szemszögéből nézve ő most választhat a sz@r és a fos között.

Nem rólad akarok rosszat mondani, de ha téged nem ismer, akkor a veled való kapcsolat/összeköltözés is orosz rulett neki.

Mellesleg tényleg lehet neki is valamilyen lelki baja, pl. kapcsolatfüggő/társfüggő, Stockholm-szindrómás, kötődési zavaros stb.

Azt érthető hogy nincs hová mennie, de csak vannak barátnői, ismerősei vagy korabeli lányok akikkel közösen kivehetne egy albérletet. Ha olyan nagyon nem tudná már elviselni azt a bántalmazó fazont akkor utánanézne hogy milyen más lehetőségei lennének, hogy leléphessen onnan. Főleg hogy még te is mondogatod neki...

2023. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!