Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nincs ideje rám?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs ideje rám?

Figyelt kérdés

Megpróbálok mindent elmesélni, elég hosszú történet. Még a gimnáziumban ismerkedtem meg egy lánnyal 3 évvel ezelőtt. Jelenleg 20 évesek vagyunk mindketten. Egy baráti társaságban voltunk és nekem eléggé tetszett, na de rólam tudni kell hogy nagyon zárkózott fiú vagyok és piszkáltak is a gimiben. A lany pedig ugyanilyen mint én. Így soha nem volt merszem odáig eljutni vele hogy színtvalljak és el is hívjam valahova. Igaz utólag megtudtam egy barátnőjétől hogy neki elmondta hogy én is bejöttem neki, de ugyanúgy mint én ő se mert nyitni. Végül a lány meg is unta az örökös piszkálódást és ott hagyta a gimit. Így 3 éven át nem beszéltünk, csak nagyon ritkán. Én pedig teljesen magamba roskadtam, pszichológusnál kötöttem ki és most vagyok abba a szakaszba hogy már kedzem összeszedni magam.


Felvettem újra a kapcsolatot vele, igaz hogy néha néha beszéltünk azért a külön töltött évek alatt, de max csak félévente beszéltünk. Aztán kb. 2 hete elhívtam hogy találkozzunk, szerencsére igent mondott rá és meg is történt. Na de ez a találkozó nem úgy ment le mint egy randi, mert elég fura is lett volna hogy 3 év múlva rögtön ezzel jövök. Jól éreztük magunkat és sokat is beszélgettem vele. Megtudtam hogy így az életbe ő se nagyon ment tovább mint én. Nincs párja, barátai sincsennek nagyon (csak úgy mint nekem). Mindketten nagyon introvertáltak vagyunk és zárkózottak.


Jelenleg arra törekszem hogy minél többet találkozzunk, de itt kezdődött a probléma. Eléggé elfoglalt a tanulással (nem sokára vizsgái lesznek) és a családja miatt sincs annyi szabad ideje, amit én teljesen megértek. Most nagynehezen rávettem hogy találkozzunk már legalább 1 órát a hétvégén. Most volt a születésnapja és arra gondoltam hogy jegyeket veszek neki az egyik kedvenc előadására. Viszont alapból úgyírt hogy ok találkozzunk meg minden, de utána nem sok ideje lesz, de ugyanakkor nem azt érzem hogy lekoptatna, mert pl. teljesen magától mondta hogy majd tavaszi szünetben csináljunk már valamit és találkozzunk. Csakhogy addig 3 hetet kell várni és én nem bánnám ha azért addig találkoznánk még. Na most a héten találkozunk, az előadás meg jövőhéten lesz, de alapból félek hogy rossz ötlet volt jegyeket venni, mert nem fog eljönni mondván hogy nincs ideje vagy ilyesmi.


És egy hét kivételével heti egyszer találkoznék vele a szünetig, de pl. mi lesz utána? Mert a vizsgái is csak májusban zárulnak.


Arra gondoltam hogy szépen építkeznék a találkozásokkor, de ez így esélytelennek látszik és félek attól hogy megint csak egy csalódást szedek össze és visszaesek abba a gödörbe amiből épp kimásztam.


Sajnos pszichológusok is megállapították hogy az átlagnál sokkal érzékenyebb vagyok és hogy az érzelmeimet nem tudom kordában tartani, s ezen nem lehet változtatni, csak együttélni vele. És most megint az az érzésem van hogy megint az érzelmeim csapdájába estem és megint csak hülyét csinálok magamból hogy aztán ismét összetörjek megint. Sajnos ezt már többször eljátszottam és egyszerűen nem tudom elhagyni ezt.



2023. márc. 16. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

"alapból félek hogy rossz ötlet volt jegyeket venni, mert nem fog eljönni mondván hogy nincs ideje vagy ilyesmi"


A legjobb ötlet volt, ha nem fog örülni vagy nem szakít rá(d) időt, akkor te se adj neki többet semmit.


De próba nélkül nincs siker, hajrá!

2023. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontosnak tart téged és a kapcsolatotokat, akkor lesz ideje elmenni veled. Ha nem, akkor csak te szeretnéd igazán, hogy legyen valami komolyabb köztetek. Ha esetleg így alakul, akkor se vedd személyes sértésnek, egyszerűen nem téged keres.
2023. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Most volt a születésnapja és arra gondoltam hogy jegyeket veszek neki az egyik kedvenc előadására."


Mikor ennél a résznél tartottam, akkor nekem is ugyanaz jutott eszembe, amit később írsz is: hogy nem lesz rá ideje stb


"És egy hét kivételével heti egyszer találkoznék vele a szünetig, de pl. mi lesz utána? Mert a vizsgái is csak májusban zárulnak."


Én szememben ennek nincs így sok értelme, de majd kiforrja magát. Ha tényleg szeretnéd próbáld meg, mindenből lehet okulni. Te döntésed. Időközben úgy is látni fogod, hogy mennyire ér rá, ha semennyire, akkor nem kell vele foglalkozni tovább.

2023. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Amit a pszichológusok mondanak.. azt nem kell ám olyan komolyan venni. Ők abból élnek, hogy megállapítsanak valami jó masszív (lehetőleg életünk végéig kitartó) diagnózist, s már írhatják is fel az antidepresszánsokat, egyebeket. A gyógyszergyárak meg ebből élnek.


Te komolyan azt hiszed, hogy "...ezen nem lehet változtatni, csak együtt élni vele."??? Ez nagyon nagy tévedés. MINDIG lehet változtatni! Mindenen.


(Például... Te most is változtattál az eddigieken. Mert mertél kérdést feltenni erre a fórumra, amit eddig (gondolom) nem is igazán mertél. Vagy csak nem tudtad, h. ez is egy LEHETŐSÉG az életedben.)


A kérdés inkább az, hogy mennyit is akarjon az ember VÁLTOZTATNI és pontosan MIN akarjon?


Amióta megszülettél... folyamatosan változtattál, s változtál. Mindenen. Például már régóta nem kell pelenkázni. Nem kell kísérgetni. Egyedül is eltalálsz a boltba... stb. Ez olyan nevetségesen és primitíven hangzik, tudom.

De, a lényege: VÁLTOZTATTÁL és VÁLTOZTÁL, mert mindig is fejlődtél. Akkor... ITT és MOST, miért is ne tudnál változtatni magadon? A hozzáállásodon... a mentalitásodon... a gondolataidon...


Azt figyeld meg: - Mik azok a gondolatok, melyek a szokásosnál többször jutnak eszedbe. Ilyenek pl: "Nem akar...", "Nem fog menni...", "Úgysem sikerül...", "Biztos nem jön össze!" <<-- Mert ha eddig nem sikerült... akkor MOST miért is sikerülne??? Igaz?

De...azt kérdem én: Próbáltad-e másként megközelíteni a kérdést, vagyis a lányt?


Nézd... amíg Te nem változtatsz, addig semmi sem fog változni. Mihelyst változtatni MERSZ szokásaidon... tapasztalni fogsz olyasmiket, amiket eddig még sosem tapasztaltál. És az lehet... hogy az már tetszeni fog.


Változtass! MAGADON! Csak bátran... és figyeld meg, hogy mi minden meg fog változni körülötted.


Az ERŐ legyen Veled!

2023. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindenkinek arra van ideje, amire szakít magának. Ha rád nem szakít, az szomorú, de jelentőségteljes dolog.
2023. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!