Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Sok ideje nem tudok továbblépn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok ideje nem tudok továbblépni egy nő miatt. Nagyot hibáztam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Írtam már ki kérdést korábban, ahol (teljesen jogosan) rámutattatok, hogy én hibáztam. Már beletörődtem, hogy elrontottam mindent de még mindig B. (a nő) hatása alatt vagyok.

Régóta ismerjük egymást, 5 évvel ezelőtt kezdtünk többet beszélgetni, de nagyon elhúztam, hogy randira hívjam. Ő azt hitte nem érdekel engem, ezért másnak adott esélyt.

2 évvel ezelőtt amikor egyedülálló lett, ismét beszélgetni kezdtünk de tüske maradt bennem amiért mással jött össze. Kicsit éreztetni akartam vele, hogy mit érezhettem, ezért túl laza voltam, sokára válaszoltam, randit lemondtam utolsó pillanatban. Végül túlhúztam, lekoptatott.

Tavaly sok könyörgés után adott egy utolsó esélyt. Jól haladt minden, sokat beszélgettünk. Eljutottunk oda, hogy lefeküdtünk, az is csodás volt. Aztán akaratomon kívül muszáj volt lemondanom a randit, amire ő nagyon ridegen reagált, tekintve a múltbeli hülyeségeimet. Megírta, hogy nem fog ez működni és elege van, hogy játszom vele.

Azóta semmire nem reagál. De én beleszerettem, mindenkit hozzá hasonlítok de senki se olyan. Azóta feküdtem le mással, de kb olyan is volt... megbántam. Látom facen, hogy kirándulgat, időnként kirak magáról képet. Egyre szebbnek látom és megőrülök, a falba verem a fejem. Itt vagyok 36 évesen és egy helyben állok.

Kérlek írjatok bármilyen tanácsot a költözésen kívül mert az családi okok miatt lehetetlen.



2023. szept. 19. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán akaratomon kívül muszáj volt lemondanom a randit"


Mi volt az ami miatt lemondtad a randit?

És ezt elmagyaráztad neki részletesen?

Szerintem nálad van valami más is a háttérben amit nem írtál le. Írok egy két példát ami sokszor elő szokott fordulni:

- Amikor egy férfi olyan szinten függ a családjától hogy a nő csak annyit érzékel az egészből hogy a többiek mindig fontosabbak, mint a vele való párkapcsolat.

Mint amikor valaki elvált és vannak gyerekei, és az exe is folyamatosan utasítgatja, rángatja ide oda a férfit, hogy ne is legyen ideje egy új párkapcsolatra.

- Vagy amikor a férfi szülei állandóan kitalálnak különféle munkákat csak a gyerekük ne távolodjon el tőlük, ne legyen saját magánélete. Állandó betegeskedés is ilyen amibe pszichésen lovalja bele magát a szülő csak hogy a gyerek ne távolodjon el tőle, ne a párkapcsolata legyen az első.

- Vagy ilyenek a munkamániások, karrieristák, sportfüggők stb akik mindig lemondják a randit mert ezek fontosabbak mint az adott nő.

Úgyhogy nálad is gondolom van valami a háttérben ha már ezt írtad?:


"Kérlek írjatok bármilyen tanácsot a költözésen kívül mert az családi okok miatt lehetetlen."

2023. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj...voltam az a nő akivel azért nem akart pasi komolyabbat, mert volt más aki fontos volt neki (részleteket nem tudok), nyálasan fogalmazva "akié a szíve volt". Szar volt. Hiába tetszettem neki, mint nálad ez a csaj, nem én voltam a fejébe. De megtanultam, hogy olyannal nem érdemes a saját magam érdekében foglalkozni akinek egyértelműen nem én kellek.


Azt írod szerelmes vagy. Női oldalról nézve egyszerűen csak nem kellett eléggé. Az egód, a sérelmeid fontosabbak voltak. Nem tudtad félretenni őket.


Én is azt éreztem volna, hogy nem vagyok elég érdekes. Ha az lennék akkor ezeke félre tudnád tenni.


Amikor engem annyira érdekelt (pont az említett férfi), akkor (miután volt egy félreértésünk és mind a ketten hülyén viselkedtünk) én képes voltam a félelmeim, a gátlásaim félretenni. Életemben nem féltem annyira, mert teljesen meg kellett nyílnom, kiszolgáltatnom magam érzelmileg, megnyílni valakinek akinek tudtam (vagy sejtettem) hogy nagy valószínűséggel hülyeség, mert ha tiszta szívéből engem akarna, már tudnám. De úgy éreztem ő értékesebb annál, minthogy a saját félelmeim, hülyeségeim miatt elveszítsek egy esélyt.


Neked sorry de az egód és a sérelmeid ezt nem írták felül és most realizálod, hogy mit vesztettél.


Önvizsgálat, önreflexió, konklúziól levonása, elfoglaltság és hosszú idő alatt továbblépés.

2023. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a hosszú, normális és hasznos választ. Mindkettőben van igazság.

#1: Valóban az a helyzet, hogy egyedüli gyerekként én vagyok az egyetlen aki tudok segíteni a szüleimnek. Velük élek egy telken, külön kisházban. Mindig szó nélkül segítek nekik, nem ez a gond. De ha kitalálnak bármit, akkor azt azonnal kell, azonnal ugorjak. Volt már ebből veszekedés nem egyszer. Azon a bizonyos randilemondáskor is ez történt. Meséltem neki erről az egészről, tudott arról, milyenek de ekkor besokallt és odajutottunk, amit a 2-es válaszoló írt. Ezzel zárta le az egészet B., hogy látja, egyszerűen nekem. Hiába próbáltam meggyőzni, nem hatott.

Az is biztos igaz, hogy a sérelmeim és az egóm miatt jutottam ide. De mardos a tudat, hogy mekkora barom voltam és nem tudom visszacsinálni.

2023. szept. 19. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3:

De ha semmi nem változott az életedben a szüleiddel kapcsolatban, akkor kár is agyalnod azon hogy mi lett volna ha....

A végeredmény mindig ugyanaz lenne. Senki nem mondja hogy ne törődj a szüleiddel, csak kell tudni határokat húzni. Így sosem lesz valódi magánéleted, mert a szüleid életét fogod élni, nem a sajátodat (nem azt mondom hogy ne segíts nekik!).

Másik nővel is ugyanez lenne a probléma egy idő után. Ha ez a csaj már rájött hogy mi lesz a gond a veled való párkapcsolatban hosszabb távon, akkor úgysem fog visszajönni, hacsak nem látja rajtad hogy nagyot változtatnál az életeden. De te ezt nem akarod, úgyhogy nincs is nagyon mit agyalni ezen (azon kívül hogy egyébként megértem a problémádat az idős szüleim miatt).

2023. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell pedig engedned, mert akkor nem leszel boldog mással soha! Gyászold meg az egészet, tarts önkritikát, tanulj a hibáidból, a szüleidnek ne ugorj folyamatosan és amikor túl vagy rajta legalább közepes szinten kezdj el ismerkedni. Lehet beletelik félévbe, lehet egy évbe is, de túl lehet rajta lépni (ha tovább tart létezik pszichológus).
2023. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Mindenki hibázik. Mindenki a hibái által fejlődik, tanul. Ezek fájdalmas lépcsőfokok, és csak az idő ad gyógyírt. Te sem tudsz mást tenni,mint kivárni.
2023. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!