Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Helyesen tettem, hogy szakítot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesen tettem, hogy szakítottam?

Figyelt kérdés

Nagy szerelemnek indult. Annyira sokminden közös volt bennük, hogy én nem is értem mi változott meg. Mondjuk ő is én is. Eleinte nem bántam, hogy én túl sokat adok ebbe a kapcsolatba. Mindig meghallgattam, mindig kedves voltam és ő is nagyon asszertív és figyelmes és minden. De egy idő után én egyre többet hallgattam ő egyre többet beszélt és egyre kevésbé érdekelte én mit szerettem volna. Őszintén beszéltünk mindig az érzéseinkről, én mindig jeleztem ha valami nem tetszett vagy valamit el szerettem volna mondani de egyre kevésbé figyelt rá. Nekem meg egyre kevésbé volt már ehhez kedve. Már egy fél éve konkrétan szorongtam ebben a kapcsolatban, de nem tudtam rájönni, mi bajom van. Már nem akartam találkozni vele. Próbáltam szóban is ezt elmondani, de mindig lehurrogott meg elbagatellizálta, hogy szerinte én csak problémát csinálok abból ami nincs is. Tényleg többször próbáltam szóban de nem sikerült. Emiatt egyre jobban utáltam magam. Végül leírtam neki mindent részletesen és elküldtem neki. Úgy érzem, megváltoztam és ami régen jó volt nekem most már nem az. Már nem érdekel. Elmúlt a szerelem. Nagyon fel van háborodva, azt írta, nem ezt érdemli, hogy 3 év után csak úgy írásban szakítsak vele, minden előzmény nélkül, mikor eddig semmi bajom sem volt!!! Legalábbis ő nem vette ezt észre... Igaza van? Én vagyok a hülye,? Én próbáltam. Én most már nem akarok vele beszélni, mert felesleges, nem ért meg. Azt mondja, hogy önző vagyok, hogy őt meg sem hallgatom, de nem akarom meghallgatni mert már leszív nagyon mérgez olyan vagyok már mint egy zombi. Csak egy kicsit egyedül akarok lenni és rájönni mi a bajom tulajdonképpen miért érzem ezt, miért nem jó már az ami eddig jó volt, sőt olyan jó volt, hogy azt hittem ő lesz az igazi, mert az eddigi kapcsolataim nem ilyenek voltak

Olyan eufórikus állapotban voltam vele ahogy eddig senkivel, most meg egy akkora csalódást érzek mintha pofon vágtak volna. Mi ez? Beteg vagyok, önző vagyok, hülye vagyok? Honnan tudjam, hogy ezek az érzések miből erednek? Egy kapcsolat sem volt ilyen olyan magasról zuhantam a mélybe teljesen padlót fogtam

Mit tegyek szerintetek?



2023. szept. 28. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kapcsolatban nem hallgatott meg egyszer se, mi volt az?
2023. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

"Nagyon fel van háborodva, azt írta, nem ezt érdemli, hogy 3 év után csak úgy írásban szakítsak vele, minden előzmény nélkül"


Sosem értettem, mivel jobb szóban szakítani, mint írásban. Mert, attól bármi változik? Esetleg ha szóban mondom ki, akkor meggyőzhetőbb vagyok, mert akkor tud érvelni amellett, hogy mégiscsak maradhasson? Hogyan? Ha egyszer az egyik fél szakítani akar, akkor a másik max visszakönyörögni tudja magát, önző módon, de az meg már milyen?



(bocs, hogy így megragadtam a lényeget)

2023. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na mindegy, ha úgy érezted szóhoz sem hagyj jutni, nem ér a véleményed semmit, akkor jól tetted hogy kiraktad főleg üzenet formájában, bár leginkább csak annyit kellett volna írni/mondani, hogy szakítok és nem érdekel a véleményed semmivel kapcsolatban. Ne hallgass rá, ő a hülye és önző alak!


(#1)

2023. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem érzed jól magad vele, érthető a szakítás. Abban viszont igaza volt, hogy 3 év után ezt személyesen illett volna megtenni
2023. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Változhat az ember. Jól tetted, hogy szakítottál. Ha nem érezted menthetőnek a kapcsolatot, akkor ezt el kell fogadnia az exednek is. Majd túl teszi magát rajtad és te is rajta.
2023. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza,az addig teljesen oké,hogy mondjuk kiábrándultál mert nem törődött veled megfelelően,viszont te azt írod többször is, hogy nem tudtál rájönni hogy mi bajod van, és elmúlt a szerelem. Dehát akkor világos az oka,nem? A nemtörődömség. Viszont ha ennyit mondtál neki hogy nem tudod miért, meg mi bajod csak másképp érzel és kész,akkor szerintem természetes,hogy bántva érzi magát. ,,Honnan tudjam,hogy ezek az érzések miből erednek" - valószínűleg nem lennék népszerű ezzel a nézőponttal, de egy kapcsolatban a stabilitást az egymás mellett való elköteleződés adja. Hogy kitartotok a másii mellett. Érzelmek jönnek-mennek, vannak mélypontok egy hosszas kapcsolatban,nem biztos hogy minden időszakban fülig szerelmes vagy belé.. Csak mert elmúlt a lila köd, attól még meg kellene maradjon a szeretet egymás között.

De lényegében ha ennyire irritál már a csaj,akkor jobb lesz nektek külön.

2023. szept. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van. Talán úgy fogalmaznám meg, hogy az elmúlt időszakban fokozatosan egyre többet csalódtam benne egyre kevésbé vett engem figyelembe. Azt éreztem, hogy az elején csak színjáték volt a tökéletes kapcsolat, túl tökéletes volt minden így utólag már gyanús. Most egyre többet kritizál, engem is, az embereket is, ítélkezik, lenéz, csak ő a jó, ő tudja jobban. Kezd olyan nárcisztikusnak tűnni. Nem akarok vele már beszélni erről mert attól félek hogy befolyásolna rábeszélne arra hogy folytassuk, megváltozik minden jó lesz. De az a megérzésem, hogy hosszú távon ennek nem lesz jövője, inkább most szállok ki amikor még tudok, mint később, amikor már nehezebb egy úgymond bántalmazó kapcsolatból kimenekülni.
2023. szept. 29. 06:39
 8/8 anonim válasza:
Jól tetted, a sok kritizálás, ítélkezés végül Téged tett volna tönkre.
2023. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!