Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan ne gondoljam túl ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne gondoljam túl ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű a helyzet mert össze szeretnénk költözni jövő júniusban de nem tudjuk hol. Nekem saját lakásom van, most 1 bérlővel, mert nekem jól jön a pénz.


Párom tesójával közös tulajdonban lévő lakásban él egyedül, mert a tesója most még nincs a városban, tanul. Hosszú távon mondjuk mindenképpen előnyös lenne kicsit kiadni az én lakásom teljes egészében, mert több mindent szervezhetnénk belőle a jövőre párommal, de nekem nagyon nem fér bele ideológiailag az, hogy a tesójával közös a tulajdona, én meg beköltöznék oda.Ez kb. Olyan mint szülőkhöz menni lakni.


Nem akarnám megbántani a páromat, de nem igazán van jó megoldás. :/ Hárman biztosan nem laknánk együtt, mert én ilyesmihez már túl idős vagyok, én már azon szeretnék lenni, hogy legyen saját otthonunk, saját kuckónk, ahol majd lehet gyerekünk is.


Ha én odaköltöznék a páromhoz, amúgy szívesen fizetnék a tesójának, és még így is az egyik kiadott szobám bérleti díja mehetne a párommal közös kasszába. Ha a párom költözik ide, én esek el pénztől, a tesója meg egyedül lakhatna.


Hiába nézem az érzelmi és anyagi részét a dolgoknak, valamiért úgy tűnik erről nem én fogok dönteni, hanem kb. a párom tesója, párom elhárította a kérdést annyival, hogy a tesója egyelőre nem fog idejönni a városba.


Nekem ez nem elég tervnek. :/



2023. okt. 21. 20:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A testvére most akkor más városban lakik a pároddal, de jövőre tanulni megy. Jövőre miért nem adod ki a lakásod és költözöl össze a pároddal? Miért nem megy most oda hozzád lakni bérlővel együtt/nélkül?
2023. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha ekkora probléma ez akkor nem a pénzt kellene előtérbe helyezni és a saját lakásodban élni. Nem atomfizika ez, csak nem akarod, a pénz fontosab..
2023. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem jól értetted. Nekem van saját lakásom, és benne egy bérlőm anyagi okokból.


A páromnak van lakása, a tesójával közösen, de tesója még tanul, de nem tudni mik a tervei jövő évre nézve, ki tudja, hol talál munkát stb.


Én nem szeretnék úgy összeköltözni, hogy lakik még velünk valaki. Éveken át kolisok voltunk külön-külön a párom is, én is, 3-4-6 ember egy "háztartásban" bőven elég volt már, öreg vagyok ehhez sajnos. Plusz az intimitásunk nem tartozik egy bérlőre,vagy a tesójára, mert mi bizony nem korlátozzuk magunkat a hálóra, felnőtt, dolgozó emberek vagyunk, szóval elég magasak már az igények. :D


Én nem költözhetek csak úgy be egy olyan lakásba, aminek van még egy tulajdonosa, erről sajnos sem én, sem a párom nem dönthetnénk egyedül.


De ha ő jön ide, az anyagilag nem annyira jó nekünk! :/

2023. okt. 21. 21:10
 4/20 A kérdező kommentje:
2 egyikünknek sem jó ez, én pl: jó okkal tartok bérlőt, nem nyaralásra költöm ezt a pénzt, hanem továbbképzésre.
2023. okt. 21. 21:12
 5/20 anonim ***** válasza:
Istenkém keressetek más pénzforrást.
2023. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ha meg egyszer összeházasodnánk, akkor közös lenne a kassza, és tudjuk, akkor úgysem tarthatják meg ketten a közös tulajdonú lakást, mert házat szeretnénk venni, ami simán megoldható lesz 1,5 lakás árából.


Itt a tesójának szívás ez az egész, nem nekünk, és egyre kínosabban érzem magam, mert vele sem kellene kitolni.

2023. okt. 21. 21:14
 7/20 anonim ***** válasza:
Felnőtt, ugye? Találja meg a helyét, szülei vannak, rokonok is, barátok is. Egyedül is megélhet, párja is akadhat.
2023. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ös mégis hogyan? Heti 50 órában dolgozunk vagyis én tanulunk. Passzív bevételnél nincs megoldhatóbb helyzet!


És megbeszéltük, a jelenlegi bérlőm tudja meddig marad. Amìg itt van, nem tud beköltözni a párom, de a hét nagy részében így nála vagyok, vagy külsős randin, itt nem vagyunk sokat, mert kellemetlen.

2023. okt. 21. 21:17
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es ebben is igazad van, csak mindig olyan kellemetlen ismertetni valakivel egy tényállást, hogy mi bizony a közös tervek miatt vagy ott akarunk lakni véglegesen, vagy eladásra kerül az a lakás.


Hitelt felvehet a tesó is egy másik lakásra, de az nem olyan könnyű.

2023. okt. 21. 21:20
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát pedig vagy ti vagy ő és ha a párod inkább mellé áll, akkor nem is nagyon van itt miről beszélni...
2023. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!