Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan ne gondoljam túl ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne gondoljam túl ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű a helyzet mert össze szeretnénk költözni jövő júniusban de nem tudjuk hol. Nekem saját lakásom van, most 1 bérlővel, mert nekem jól jön a pénz.


Párom tesójával közös tulajdonban lévő lakásban él egyedül, mert a tesója most még nincs a városban, tanul. Hosszú távon mondjuk mindenképpen előnyös lenne kicsit kiadni az én lakásom teljes egészében, mert több mindent szervezhetnénk belőle a jövőre párommal, de nekem nagyon nem fér bele ideológiailag az, hogy a tesójával közös a tulajdona, én meg beköltöznék oda.Ez kb. Olyan mint szülőkhöz menni lakni.


Nem akarnám megbántani a páromat, de nem igazán van jó megoldás. :/ Hárman biztosan nem laknánk együtt, mert én ilyesmihez már túl idős vagyok, én már azon szeretnék lenni, hogy legyen saját otthonunk, saját kuckónk, ahol majd lehet gyerekünk is.


Ha én odaköltöznék a páromhoz, amúgy szívesen fizetnék a tesójának, és még így is az egyik kiadott szobám bérleti díja mehetne a párommal közös kasszába. Ha a párom költözik ide, én esek el pénztől, a tesója meg egyedül lakhatna.


Hiába nézem az érzelmi és anyagi részét a dolgoknak, valamiért úgy tűnik erről nem én fogok dönteni, hanem kb. a párom tesója, párom elhárította a kérdést annyival, hogy a tesója egyelőre nem fog idejönni a városba.


Nekem ez nem elég tervnek. :/



2023. okt. 21. 20:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Miert nem fizeti ki a fél házat a tesojának és le van tudva?
2023. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11-es, ketten örökölték ezt a lakást, nem megkeresett pénzen vették, de ha Neked lenne 25 milliód kifizetni ezt az értéket, akkor biztosan megtennéd, ez jogos, de hát páromnak és nekem kettőnknek együtt nincs rá ennyink. :/


Nem akarjuk kifizetni a lakást, mint írtam a 1,5 lakás összegéből, már házasként akarunk majd egy házat venni 2-3 év múlva (hitel nélkül). Amerre nézegettünk, bőven van ennyi pénzért és nem fog hozzá kelleni a hitel, legfeljebb felújítási munkálatokra. De nem is egy 200 nm-es hàzat akarunk venni, csak legyen kertünk, kutya-macska.


Itt a helyzet az, hogy Nekünk van konkrét elképzelésünk, a tesónak nincs, és ha a párom eladná a lakást, akkor ugyanannyi joga van hozzá, a tesó kb. 25 millióból nem fog nagyon venni semmit.


Mindenhogy ő húzná a rövidebbet. És én nem gondolom, hogy a saját tulajdonrésze megszerzéséhez a páromnak hitelt kellene felvennie.


Ez gyakorlatilag olyan, mint válás, a szerzett vagyon feleződik.


De ha a testvér nem lesz együttműködő (nem hiszem, hogy az lesz), akkor nyilván maradunk nálam, amíg nem találunk ki valamit.


De konfliktus nélkül ezt nem lehet megoldani kettejük között, emiatt agyalok ezen ennyit.

2023. okt. 21. 21:40
 13/20 anonim ***** válasza:
Mit agyalsz te az ő konfliktusukon?
2023. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Téged nem érdekelne a párod lelkiállapota, a konfliktusai, meg ilyenek? Ha pasi vagy, megértem. De nekünk nőknek empátiánk is van!
2023. okt. 21. 23:17
 15/20 anonim ***** válasza:
Szóval a tesóját ki akarod túrni a tulajdonából, csak hogy te kiadhasd a lakásodat és azon nyerészkedj. FÚJ.
2023. okt. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ehh osszekoltoznek a sajat lakasomban a parommal es a parom a kozos lakat a tesojaven kozosen kiadna. A bevetel felezodne koztuk


Gond megoldva


Amigy magyon az az erzesem h te akarsz nyereszkedni ezen az uzleten. Mert az csak alca h a tesovaljajmileaz. A lenyeg azon van h meg veletlenul se az legyen a megoldas h te ne adhasd ki a lakasod legalabb egy reszet

2023. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16-os az én lakásom ugyanezen elven ki lehet adni és jóval több pénzért, mert 3 szobás. Emiatt gondolkodom azon h a bevètel fele/2/3-a mehet a tesónak kompenzálásként.


Eddig arról szólt a fáma, hogy valahogy kompenzálni kell a tesót. Tehát x ideig valamelyik lakás ki lesz adva, mert nem fogunk azonnal valami mást venni.


Mindegy, még megálmodjuk, több mint fel évünk van rá.

2023. okt. 22. 09:11
 18/20 anonim ***** válasza:
A párod szerint mi lehetne a megoldás? Ő mit szeretne/javasol?
2023. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Egyre inkább arra hajlunk, hogy nála leszünk, ameddig lehet és addig kiadjuk a lakásom. Az anyagi vonzata nyert az ügynek...
2023. okt. 23. 22:45
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jó döntés. Sok boldogságot nektek!
2023. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!