Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi számít udvarlásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít udvarlásnak?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt is, hogy udvaroltam, de nem jöttünk össze.

Vagy, hogy: ha tetszik, udvarolj neki.

Vagy ilyenek, hogy miért nem udvaroltál jobban...


Pontosan mit takar az udvarlás?


Nekem volt olyan, hogy naponta 1-2 órát is cseteltem egy lánnyal, majd 2-3x is találkoztunk, de nem jöttünk össze. Ez most idvarlás?

De olyan is volt, hogy egy helyen dolgoztunk és egy csomót bókoltam neki, udvarias és segítőkész voltam vele, de elég gyorsan elküldött a fenébe. Akkor a bók és a kedvesség... nem bók?



jan. 1. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Bókolsz neki, mert tetszik és ezt a tudomására is hozod. Ha a politikáról beszélgettek, az nem udvarlás.
jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az az udvarlás, amikor egy férfi egyértelműen a nő tudtára hozza, hogy tetszik neki, meg akar vele ismerkedni és tettekkel bizonyítja a nőnek azt, hogy érdemes arra, hogy a nő kapcsolatban legyen vele.

Nyilván ha valakinek nem tetszel/nem jöttök ki jól, akkor az udvarlásra sem lesz vevő.

jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeptevesnek is mondjak 🙂

Vagyis bokolsz, ertesere adog h vonzo a szamodra, szavakkal tettekkel apro ajandek, udvariassag ledves vagy vele elozeleny stb..

jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra olyan viselkedést jelent, ami elsőre nem tűnik olyannak, mintha meg akarná kapni a férfi a nőt. Először csak felkelti az érdeklődését, szimpátiát kelt a nőben. Bizalmat ébreszt. Amint ez megvan, tovább építkezik, közben egy olyan mezsgyén marad, amit a nő nem érez kellemetlennek, de kiderül számára, hogy a férfi nem csak egy jó beszélgetőpartnernek látja.

A fokozatos építkezés, figyelembe véve a nő befogadóképességét, aktuális helyzetét, miközben a férfi a baráti társalgás határait egyértelműen átlepi, de nem rohanja le a nőt egy intenzív vallomással, hanem türelmesen kivárja, hogy a nő kész legyen erre. Számomra ez az udvarlás, miközben a férfi állandóan érezteti a nővel, hogy milyen különlegesnek látja.

40N

jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Régen nem azt jelentette az udvarlás, hogy járás? :D Tehát az udvarlód az a barátod volt, akivel még nem vagytok házasok :D
jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

#5: Nem. Az udvarlás pont a figyelem felkeltése arra, hogy járni szeretnék veled.


A probléma inkább a mai felfogásban van, miszerint akik randiznak, azok elkezdtek "járni". A randizás (azaz az udvarlás időszaka) lenne az, ahol a két fél megismeri egymást.


Ez főképpen az egyik legbénább kifogásból (akár nő, akár férfi, bár nőktől többet hallani) ered, miszerint: "Há' honnan tudjam, hogy randiznék-e vele, há' még nem is ismerem..."

Na ez a leggázabb. A randevú pontosan a (IGEN, akár ezidáig TOTÁL IDEGENNEL való) megismerkedés fázisa.


A randizás/udvarlás időszaka alatt kellene kiderüljün a másikról, hogy mik a hosszú távú tervei, mi az ami tetszhet bennem neki (lehetőleg nem közvetlenül megkérdezve), mi az életcélja, merre lakik, mit dolgozik, mit vár egy kapcsolattól, milyen személyiség.


*****************


Akkor veszíti el a randevúzás/udvarlás a romantikus értelmét, amikor olyannal próbálsz meg összejönni, akit már ismersz valamilyen szinten, jobban mint egy-két rövid rövid összefutás. Akkor keletkezik az amit mondasz, hogy VALÓJÁBAN az már nem randizás/udvarlás, hanem rögtön "járás" (csak ugye a képzeletbeli, valójában nem létező megbélyegzést, hogy "könnyen adja magát", az ember nehezen vállalja, és nem akarja beismerni, hogy márpedig a randizás lényege az ismeretlen személy megismerése, míg a valamilyen szinten már felfedezett halvány ismerőssel beindított folyamat már "járás").

jan. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!