Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudok szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok szerelmes lenni abba, aki logikailag átgondolva is tökéletes partner lenne, és csak pozitívumokat tudok róla mondani?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, 25 éves. Kb egy éve ismertem meg ezt a lányt. Egy kávézóban dolgoztam, ő és két barátnője oda jártak rendszeresen tanulni. Külföldiek, itt tanulnak az orvosin. Szépen lassan megismertem őket, meg egy másik srácot aki szintén itt tanul, és kialakult így ötünk közt egy nagyon kellemes baráti társaság. A kávézóban minden nap találkoztunk, meg gyakran szerveztünk közös programokat.

Egyszer csak elkezdtem vonzódni hozzá. Nagyon jószívű, pozitív, mosolygós, mindig vidám lány, és külsőre is vonzódtam hozzá. Először azt hittem hogy csak az én részemről van meg a vonzalom, lehetetlennek is tűnt, azt hittem, egyirányú is fog maradni a dolog. Aztán szépen lassan kiderült, hogy ő is vonzódik hozzám. Elkezdett alakulni köztünk a dolog, fizikailag is, (lefeküdni nem feküdtünk le) aztán mikor feljött a kérdés, hogy akkor most mi van köztünk, hirtelen nagyon meghátráltam. Valamiért egyszerűen nem tudtam elképzelni kettőnk között, és hirtelen már nem is vonzódtam hozzá.

Volt egy kis mosolyszünet ezután köztünk, aztán megbeszéltük a dolgot, elmondtam, hogy nagyon sajnálom hogy ez történt, de nekem nem megy valamiért a részemről, nem tudom, hogy miért, de nem működik egyszerűen. Teljesen megértő volt és megbocsátott.

Azóta az nagyon közeli barátok vagyunk, megosztunk egymással mindent, de már egyikünk se akar semmi olyat a másiktól, ezt letisztáztuk egyértelműen. Nekem voltak is azóta randijaim és viszonyaim más lányokkal, mindig tőle kértem tanácsot is "nőügyekben" és ő is mindig szurkolt nekem. Neki nem volt senkije de ő nem is igazán az a kimozdulós, ismerkedős fajta, de én se bánnám, ha ismerkedne valakivel, tényleg teljesen elfogadtuk egymást jó barátnak.

Belegondolva ő igazi "barátnő-", sőt, "feleség alapanyag" lenne, benne 1000%-ban megbíznék, és mégis, amikor ott voltunk, hogy egy pár legyünk, visszaléptem, és azóta se érzem azt a vonzalmat. Úgy tűnik, csak egy fellángolás volt mindkettőnk részéről.

Mégis miért nem tudok vonzódni hozzá és úgy gondolni rá?



jan. 8. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg haza fog menni a tanulmanyai után, az nem zavar?
jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pontosan az zavart tudatalatt, hogy nem idevalósi.
jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem tudok szerelmes lenni abba, aki logikailag átgondolva is tökéletes partner lenne, és csak pozitívumokat tudok róla mondani?"


Azért, mert a szerelem nem logikai úton működik, nincs rá recept, szerelmes lehetsz te a legnagyobb ellenségedbe is és olyan lányba is, aki nem jár egyetemre, vagy aki egya nem illik hozzád személyiséget nézve. A szerelem csak jön és nem kérdezi, hogy ki lenne a megfelelő partner.

jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kötődési probléma is, pl. én is folyamat elijedek azoktól a pasiktól, akik komolyat akarnának tőlem, hiába, hogy elvileg jó kapások lennének és olyanokba “zúgok bele”, akikkel ilyen-olyan okból nem működne és fel tudnék sorolni 5 dolgot ellenük. Valójában ez egy kötődési probléma, lehet félsz attól, hogy elköteleződj valaki mellett, aki megbízható és kiszámítható és inkább olyanokkal nyűglődsz, akikkel tudat alatt tudod, hogy úgysem működne = nem kell tartani az elköteleződéstől.
jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Hans Pötterman ***** válasza:
100%

#3

Pedig mennyivel egyszerűbb lenne az élet! Legritkább esetben metszi egymást ez a 2 "halmaz"

Ugyanettől szenvedek én is. 5 éves kapcsolatban, racionálisan megközelítve jó pár vagyunk , mégis óriási hiányérzetem van,mert a szerelem elmaradt.

jan. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz semmi belőle akkor minek kérdezősködsz? Amúgy meg valószínűleg nem működött a kémia kettőtök között rendesen mert ha működött volna akkor kapásból felfaltátok volna egymást amint alkalom lett volna rá
jan. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, mert külföldi, és ez tudat alatti dolog. Nálam is lépett már ilyen működésbe. Lehet, hogy csóknál a hormonjaid rájöttek, hogy nem működik igazán a kémia, elapadt a termelés. Illetve, ha máskor is fordult elő ilyen, vagy fog, akkor a 4.válasz, kötődési zavar, pszicho.kell a megoldáshoz.Vagy bármi egyéb.
jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem lehetséges a kötődési zavar, nem igazán voltak soha hosszú párkapcsolataim, jóideje párkapcsolatom se egyáltalán. Illetve sokszor észrevettem már magamon, hogy olyanok szoktak tetszeni, akik valamilyen oknál fogva elérhetetlenek. Lehet hogy tudatalatt nem vágyom kapcsolatra
jan. 9. 13:13
 9/14 TENGEERPICI ***** válasza:
Ha majd felnősz megtanulod. A szerelem egy hang, az összes többi csak illűzió. Ne keverd össze a faj fenntatási ösztöngyakorlatot és az önös érdeket a szerelemmel. TENGERPICI 2024.01.09.
jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen simán lehet, hogy nem ez az életfeladat egymással.
jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!