Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az összeköltözésig eltelt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az összeköltözésig eltelt időnek hol van a lélektani határa 28 körüli dolgozó embereknél esetünkben szerintetek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy ő saját lakásban lakik, én viszont albérletben lakótárssal, én vagyok a nő. Ciki, nem ciki nem keresek annyit, hogy megérje egyedül laknom, de nyilván nem kellemes lakótárssal se, örülnék, ha már nem így kéne élnem, minden korombeli barátnőm előrébb tart, vagy ha nincs is párja megoldja a fizujából az egyedül élést.


Fél éve vagyunk együtt ő nem hozta szóba meg az összeköltözést, szerintem ő jól elvan a mostani életével, nem tudom egyáltalán meg akarja-e tenni ezt a lépést. Én nem hozhatom fel, mert én lennék a kiszolgáltatott helyzetben, lényegében véve nyilván nem szeretném, ha holmi aranyásónak gondolna, mert szeretnék végre normális felnőtt életet élni vele együttélve, de ezt a saját lakásában célszerű megoldanunk, mert úgy lenne olcsóbb mindkettőnknek.


És hiába tudom, hogy normális, hogy egy pár egyik tagjának nincs lakása, de amíg ő nem veti fel, mint lakástulajdonos, addig nekem nem illik "szervezni".


Sajnos attól tartok, hogy ha X idő után sem akar velem élni, akkor ez csak kidobott idő vele, mert miért legyek 1-1,5 év utan is valakivel, aki nem is akar velem lakni? Nálam itt van ez a lélektani határ, de sajnos az anyagi helyzetem miatt nem vethetem fel neki, hogy ezért is jó lenne vele laknom, mert nekem is kellemetlen hogy ez van.


Őszintén, soha nem is gondoltam hogy èrdekelhetek bárkit, akinek saját lakása van. Egy barátnőm sincs, akinek a párjának lett volna, mindent a nulláról oldottak meg, aztán persze idővel örököltek, meghaltak nagyszülők, házasság lett, sikerült sajáthoz jutni 30 alatt meg gyereket szülni.


Igen, kicsit az is rajtam van, hogy azt érzem kifutok az időből, nincs mire vàrnom, de nyilván a páromon ilyen nyomás nincs. Ettől függetlenül én ennyi idősen nem tudok komolynak tartani egy kapcsolatot, ha még az összeköltözés se merül fel.


A korábbi kapcsolataimban nem tudott felmerülni az együttélés, mert nem voltunk olyan helyzetben, hogy közös albérlet legyen, egyetemistaként sajnos ez volt a normális.



jan. 26. 09:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van saját lakásom és voltam hasonló helyzetben. Nekem teljesen természetes volt hogy a 30 éves barátnőmnek felajánlottam pár hónap után hogy költözzön hozzám, hiszen vele képzeltem el az életem.
jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, ha ő nem hozza fel akkor valóban nehéz helyzet 🤨
jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1-es sajnos én nem ezt érzem. Neki annyira fontosak a haverok meg a game, hogy olyat sem old meg, hogy egy fél szombatot valami kötetlen programra szánjunk.


"Találkozzunk, de nekem csak x és y óra közt van időm."


És tudom nekem ez azert furcsa, mert én nem vagyok egy excel táblás személyiség és nehezen kezelem, hogy ő minden programot a saját igényének megfelelően szervez. Mintha az enyém nem lenne fontos, én kell alkalmazkodjak.

jan. 26. 09:54
 4/29 A kérdező kommentje:
Nyilván minden kapcsolat titka a kommunikáció, de itt több áthidalhatatlan eltérés is van.
jan. 26. 09:55
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a szitu, mi beszéltünk erről, sajnos szerinte kb 1 év utan ideális 😅 Mi is fel eve vagyunk együtt.

En ugy vagyok vele,ha 1 évnél nem hozza fel,akkor rakerdezek,es ha ugy latom nem akarja akkor akarmennyire faj de veget vetek ennek. Nem er ra az ember akarmeddig húzni ezt. Mondjuk mi siman együtt vagyunk egesz hetvegeket meg hetkoznap is talizunk.

En tudnek egyedul lakni,de nem akarok annyi penzt kidobni az ablakon,amíg normális lakotarsam van.

jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp várd meg, míg ő hozza fel. Fél év azért nem olyan hosszú idő. Lehet, hogy korábbi rossz tapasztalatok miatt még inkább várna.


Ebben az életkorban az én környezetemben kb. 1-1,5 év kapcsolat után költöztek össze a párok nagy átlagban.

jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkabb az a fura,hogy nem akar sokat veled lenni. Mi az,hogy egy fél szombatot nem tölt veled?
jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amit leírsz, hogy hétvégente is csak pár órára ér rá, az nem túl biztató. Ez nem párkapcsolat így.
jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Kitana. ***** válasza:
92%
Ha amúgy sem ér rád soha, minek akarsz odacuccolni? Pár hónap alatt megunnád, hogy ül a gép előtt, vagy haverokkal járkál el, te meg szórakoztasd magadat. Inkább próbálj meg jobban fizető állást találni, mert ha holnap felajánlaná, hogy költözz oda, ebből akkor sem lenne semmi jó.
jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Neki fontosabb az xbox meg a haverok ennyi idősen, mint a barátnője, szívesebben tölti velük a hétvégét, ahelyett, hogy péntek délutántól hétfő reggelig boldogan veled lenne.

Ez a te fejedben komolyan kapcsolat csak szerintem.

Én nem várnék már tovább, ha 1,5 év után nem akar veled élni, akkor ő nem akar veled élni, akkor meg nem nagyon van mire várnod.

jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!