Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hol rontottam el? Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol rontottam el? Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Eléggé összetett történet, de megpróbálom elmagyarázni.

Szóval, barátnőm még 2011. márciusában összeismerkedett egy fiúval. Április környékén kezdtek el járni, de nem volt igazán nagy szerelem. Én is jóban voltam a fiúval, többször beszélgettünk.

Júniusban szakítottak először, mert barátnőmnek elege lett belőle, és keresett egy másik srácot. Ezt megtudta a fiú, és szakítottak. Felhívott, hogy segítsek neki. Mérges voltam a barátnőmre, hogy ilyen köcsög volt szerencsétlen sráccal, és ezt meg is mondtam neki. Június végén újra összejöttek.

Nem sokáig tartott a nagy szerelem, egy hónap múlva megint szétmentek. Én már akkor rájöttem, hogy többet érzek a fiú iránt, mint barátság. De tartottam benne a lelket.

Egy hét múlva megint összejöttek, de már se a fiú, se a barátnőm nem szerették egymást. A másik srác meg, akivel összejött, még mindig szerette barátnőmet.

Még egyszer szakítottak, de ezután már nem is jöttek össze. Elmondtam barátnőmnek, mit érzek a volt fiúja iránt. Ő azt mondta, oké, legyetek boldogok, majd elment. Én felhívtam a fiút, és mondtam neki, hogy találkozzunk egy kávézóban. Ő eljött, és akkor megmondtam neki, hogy szeretem. Csak ült csendben, próbálta megemészteni a hallottakat, majd azt mondta, még gondolkoznia kell, és elment.

Másnap felhívott, és azt mondta, nem lesz jó a kapcsolatunk, mert ő már régóta egy másik lánnyal jár. Volt egy barátnője, miközben az ismerősömmel randizgatott!

Már el is kezdődött a suli, mikor felhívott, hogy találkozzunk. Örömmel igent mondtam, el is mentünk a kávézóban, amiben bevallottam, hogy szeretem. Elég sok rossz dolog történt velem addig, mert a barátaim nagyon ellenezték, hogy szeretem őt. De a szerelemnek nem lehet parancsolni!

Tehát, a kávézóban azt mondta, hogy ő is úgy érez irántam, mint én iránta. Majd megcsókolt!

Utána már tényleg jártunk. Jól éreztük magunkat, szerettük egymást, bármiről el tudtunk beszélgetni.

Januárban azonban a barátaim nagyon elhidegültek tőlem, és mindenféle hülyeséget terjesztettek a hátam mögött, hogy én lenyúltam a legjobb barátnőm pasiját, és hogy milyen egy k.rva vagyok.

A barátommal újra szóba állt a "barátnőm", és biztos vagyok benne, hogy mindenféle hazugsággal tukmálta őt is. Furcsán viselkedett velem, nem szólt hozzám, mikor beszéltem vele, nem is figyelt rám.

Február elején szörnyű mélyponton voltam. Az osztályban mindenki összeesküdött ellenem, a barátom hozzám se szólt. Hirtelen a barátnőim figyelni kezdtek rám, megsajnáltak, hogy mindenki ellenem van, folyamatosan küldtek mindenféle gyökér idézetet és szöveget, és azt mondták, szakítsunk. A buszon felhívtam, és könnyeimet nyelve elmondtam neki, hogy nem értem, mi baja van velem, és hogy semmi sem igaz abból, amit mondtak a többiek. Ő meghallgatott, de nem szólt semmit, letette. Leverten hazamentem. Facebookon írt az egyik "barátnőm", hogy a pasimnak elege van a folytonos önsajnáltatásomból, ne csak magammal törődjek. Felálltam, elmentem sétálni az erdőbe, végig bőgtem. Majd hazamentem. A barátnőm, aki a barátommal járt előttem, írt egy üzenetet, hogy kérjek bocsánatot a barátomtól: "sajnálom, hogy önző módon csak magammal törődtem, rád nem is figyeltem."

én vakon elküldtem az üzenetet. Erre a válasza az volt, hogy semmi baj, még nem értem meg egy komoly kapcsolatra, ő még mindig szeret, de maradjunk csak barátok. Köpni-nyelni nem tudtam. Ez most komoly!? Hogy tehetik ezt velem?

Egész éjjel sírtam, másnap a barátaim azzal fogadtak, hogy hallották, hogy szakítottunk, és hogy "mennyíííree sajnáááljuuk, te szegéény!".

Azóta alig beszéltünk a volt barátommal. Ő visszament a barátnőjéhez.

A barátnőm összejött a sráccal, akivel még az exünk első szakításakor "randizott". Pár hétre rá kiderült, hogy a srác szerelmes belém. Folyton bókolt, kedveskedett, ezt barátnőm nem nézte jó szemmel.

Majd összejöttünk. Jó volt végre valakire támaszkodni.

A barátaimmal egyre többször veszekedtünk azóta, hogy kiderült, "megint lenyúltam a legjobb barátnőm pasiját!". Az év végén teljesen megkeserítették az életemet. Ráadásul a srácot se szeretem már annyira, szerintem ő se engem, mert "nem ugrottam rögtön az ágyba vele".

Erre, június elején rám ír a volt pasim, hogy sajnál mindent, mi lenne, ha találkoznánk.

Én már se őt, se az "újat" nem szeretem. Hamarosan szakítani is fogunk.

Szerintetek hol rontottam el? Jóban leszek valaha a barátnőimmel? Mert nekem nagyon fáj, hogy e miatt utálnak.



2012. jún. 22. 16:59
 1/4 ASOT ***** válasza:

Majd egyszer megbékél....és rájön, hogy te voltál a barátnője.


Ha nem, akkor pedig nagyon durci rád!

2012. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam. Ezért járna nekem egy hátbaveregetés.


A történetről annyit, hogy küld el a barátok-közt-be mert ott díjnyertes story lesz az tutti. Legalább lóvéd lesz belőle.


Amit tanácsolni tudok:

1. neked SOHA nem voltak igaz barátnőid

2. téged SOHA nem szeretett még férfi úgy igazán.

3. az előzző kettő élekori sajátosság, és azért alakul így, mert "erőleteted" a dolgokat.


Amit tanácsolni tudok:

1. erősödjön meg a jellemed.

2. keress magadnak új barátokat. Igazi barátokra gondolok. Akik bajban is melletted lesznek, akikkel elmehetsz bárhová, akik segítenek és akik olyannak szeretnek amilyen vagy. Ezt legkönnyebben szakkörökön, csapatsportoknál lehet beszerezni. Az én életem is a kosárcsapat miatt volt szép.

3. kerüld a kavarásokat. Csak tiszta helyzeteket teremts. Aki ettől el akar tériteni azt vond ki az életedből (és itt jön képbe a szilárd, erős jellem).


Aki lélekben erős, aki jellemben fedhetetlen, azt nem lehet megvezetni. Ezt te felépítheted magadnak, de dolgoznod kell magadon. Nemcsak hinni kell, hogy vannak barátaid, hanem tudni, érezni. Te egy bizonytalan beltenyészet kelős közepén élsz, persze, hogy hiszti matyi vagy, hiszen nem vesznek körül stabil emberek. A helyezeted már már barátok közt díj-ra esélyes.


Ezt mind elkerülheted, ha tisztába jössz magaddal. Ha tudod ki vagy, és hová tartasz. Legyenek céljaid az életben ami nem merül ki abba, hogy "jaj kéne egy jó barátnő meg egy pasi". Legyen a célod a jó érettségi, vagy, hogy te leszel a legjobb táncos, vagy a legtöbbet tudó a történelemről, esetleg természetjáró.

Kell egy cél, egy álom amit el kell érni, ami mutatja az utat. És mellé majd jönnek azok, akik ebben segíteni fognak, akik felnézned rád, és akik azt mondják "igen ez egy belevaló lány".


Ilyen tanácsot nem mindennap osztok. Te döntöd el ebből mennyi hasznosítasz.

22/L

2012. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök tanácsát :)

A tanulást tartom most elsőnek, szeretnék jó lenni. Eddig kitűnő voltam, szeretném is ezt megtartani.

Sajnálom, hogy ilyen regényt írtam, nagyon szeretek írni. Már kisebb történeteket is írtam, de most nem ez a lényeg.

Igen, igaz barátokat szeretnék találni, de ők nem az égből potyognak :) Itt a nyár, gondolkoztam már azon, hogy jó lenne táborokba menni, főleg azokat szeretem, amelyek a művészetekkel foglalkoznak (irodalom, rajz, festészet, szobrászat).

Valóban elég ingatag vagyok belül, szükségem lenne valakire, akire támaszkodhatok. Jelenleg ez a család :)

2012. jún. 22. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem Rajtad múlik, hogy körülötted ezek az emberek hagyják magukat arra hajolni, amerre a szél fúj, és semmit nem belső meggyőződésből tesznek. Te csak azt teheted meg, hogy megtanulod szeretni saját Magadat annyira, hogy az erőt adjon az ilyen emberek elhagyásához, akik csak úgy szíre-szóra elhidegülnek Tőled.
2012. jún. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!