Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A későbbiekben külföldre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A későbbiekben külföldre szeretnék menni, nyelvet tanulni leginkább. De csak utazás céljából is. Mit tehetnék? (kicsit bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a barátom nem támogatja ezt az ötletet. Szerinte véget érne a kapcsolatunk, ha én kimennék fél évre, vagy egy évre Angliába, vagy hasonló idegen országba.

Igaz, még fiatal vagyok, tehát csak 4-5 év múlva gondoltam az utazást, ezt csak felhoztam neki, hogy ez a legnagyobb álmom. Erre ő lehurrogott, hogy persze, és képes lennék itt hagyni őt...

Tulajdonképpen már most döntés elé állított, hogy vagy ő, vagy az utazások.

Próbálom fokozatosan rávezetni a témára, sértődések nélkül, hogy nekem ez igenis fontos, és ki szeretnék jutni.

Mit tehetnék, hogy kicsit megértőbb legyen?

Elvégre én 15(L), ő 16(F) éves.


2012. jún. 21. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
15 éves vagy,nem gondolod,hogy vele fogod leélni az életed.5-6 év múlva ő már sehol nem lesz, úgyhogy ezen inkább ne aggódj.
2012. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem állított döntés elé :) 4-5 év múlva utaznál, ne haragudj, de valószínűleg addigra nem lennétek együtt. Ne kattogj most ezen, majd ha eljuttok addig, hogy mondjuk következő évben kimennél, és még mindig együtt vagytok, na akkor kell ezen problémázni, addig felesleges. Egyébként kimehetne veled ő is, együtt könnyebb és olcsóbb lenne.

Addig pedig dolgozz nyáron, és tedd félre a fizetésed, mert kimenni Angliába, akár csak dolgozni is nem kevés pénz. Valamiből fizetni kell az utat, a szállásod, a kauciót, a közlekedést, és akkor még nem láttál semmit. De biztos sikerülni fog, ne hagyd, hogy ebben a barátod bizonytalanítson el. Nagyon sokat kamatozhatsz ebből, a nyelvtudásod jobb lesz, rengeteg ismerősöd lesz, önállóbb leszel, minden szempontból megérné ez az egy év. Ha a barátod ebben nem támogat, akkor át kell értékelni a kapcsolatotokat. De nem most. Majd ha ténylegesen közel kerülsz az időponthoz és még mindig együtt vagytok; most hülyeség lenne valami teljesen feltételes dolog miatt felrúgni egy jól működő kapcsolatot. Ráadásul még elég fiatal 16 évesen, 4-5 év múlva, huszonévesen sokkal érettebben fog gondolkozni, más rálátása lesz a világra, talán jobban fog hajlani a dologra.

2012. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is valami hasonlóban reménykedem.
2012. jún. 21. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem lenne egy javaslatom ezzel kapcsolatban. Végezz el egy olyan fősulit először, amire van kereslet (ne valami elfekvő szakot) és utánna menj ki dolgozni. Diplomával kint nagyon frankón meg lehet élni.


Mindenképp tanulj tovább, ha nem teszed SZÍVNI fogsz egy életen át keményen. Kiszolgáltatott leszel a munkaadóidnak. Ezt tapasztalatból mondom. Kint sem fonják kolbászból a kerítést diploma nélkülieknek ezt nekem nyugodtan elhiheted, én arrafelé élek ahova készülsz :)


A nyelvtanulást pedig 1000-el! A barátod miatt ne aggódj, valszeg nem is lesztek már együtt addigra.

2012. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 okoska31 ***** válasza:

Édes kis bogaram. Miből gondolod, hogy 4-5 év múlva is ezzel a sráccal leszel még?

Tudod a Te korodban (meg persze máséban is), mennyi minden megváltozik ennyi idő alatt? Mi a francnak görcsöltök ilyen dolgokon?

Egyébként meg a válaszom: Menj ki. Arra nincs sok lehetőséged. Pasiból meg van még, ráadásul ebben a korban nem kell elköteleződni senki mellett.

Különben sem kell neked olyan, aki nem támogat.

2012. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!