Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Félő, hogy elveszítem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félő, hogy elveszítem a barátomat? Félek, hogy én magam teszem tönkre a kapcsolatunkat!

Figyelt kérdés
A barátommal egy éve, hogy együtt vagyunk. Fiatalságunk ellenére komoly a dolog és úgy érzem, tényleg megtaláltam azt, aki után az ember, egy életen át vágyódik. A barátom gyengéd, figyelmes és gondoskodó. Olyan, akire minden lány vágyik. Néha már ez a tökéletesség rémiszt meg, és kelt bennem kételyeket, hogy tényleg megérdemlem e őt, és hogy neki rám van szüksége. Egy igen furcsa lelkivilágú lány vagyok, aminek legfőbb oka a családi helyzetem. Az a típus vagyok, aki a külvilág felé a legnagyobb harmóniát sugározza, a közvetlen környezete számára azonban igencsak a tudomására adja ezeket a rossz személyiségjegyeket. A világon mindennél jobban szeretem a barátomat, ugyanakkor néha úgy érzem, nem éreztetem vele ezt eléggé. Mintha ő jobban szeretne engem, mint én őt. Holott ez nem igaz, mindössze nehezen mutatom ki az érzelmeimet, és talán már természetesnek is veszem, hogy ő ott van nekem. Mindenről tudunk beszélgetni, megnyílni egymás előtt teljesen. Egyedül apukám alkoholizmusa az, amiről képtelen vagyok beszélni vele, vagy akár bárkinek. Ezen nem tudok túllépni, ugyanakkor kéne, mert úgy érzem megbélyegez ez a dolog. Ráadásul az italozáson túl is roppant nehéz apukámmal és sajnos nem egy rossz jellemvonását örököltem tőle. Ilyen például az, hogy azokat bántom a legjobban akiket szeretek (bár ez egy elég érdekes dolog, mert apukám részéről már kiégett ez a szeretet felém), vagy hogy rettentően negatívan látom és fogom fel az életet. Ezzel mind tisztában vagyok és szeretnék is változtatni, csak nem tudom hogyan. Már egy ideje gondolkozom azon, hogy pszihológushoz fordulok, akinek talán megtudok nyílni, és akkor másoknak is könnyebb lenne a későbbiekben. Félek, hogy ezekkel a dolgokkal eltaszítom magamtól a szerelmemet. Azt pedig képtelen lennék elviselni! Mit tanácsoltok?

2012. szept. 22. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogalmazásodból és stílusodból az jön le nekem, hogy egy nagyon értelmes, művelt lány vagy.

A pszichológus előtt szerintem mindenképpen próbálj meg jobban nyílni a barátod felé, a leírtak alapján meg tudnátok beszélni a dolgokat, viszont ha jól sejtem egyáltalán nem tud az igazán nagy problémáidról, csak az úgymond felszínről.

2012. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tisztában van vele, hogy nem igazán vannak idehaza rendben nálunk a dolgok. Volt egy időszak, amikor úgy nézett ki a dolog, hogy a szüleim külön válnak. Arról is csak, mint tény tudtam neki beszélni, hogy anyukám elköltözik. Erre ugyan nem került sor, de tudja, érzi, látom rajta, hogy elég nagy a feszültség itthon. Amikor nálunk van, mindenki próbálja a legbarátságosabb arcát mutatni, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, mintha mi lennénk a legtökéletesebb család ezen a földön. Talán éppen ez a kétszínűség az, ami megnehezítette mindig is a dolgom, hogy tudjak erről beszélni. Elvégre mindenki azt hiszi körülöttünk, hogy egy szerető, nagy család vagyunk. A barátom ugyanakkor érzi, hogy valami nem okés. És igyekszem is a tudtára adni a dolgokat, mert nincs okom titkolózni előtte. Csak annyira nehéz, mintha ez engem minősítene. Anyukám mindig azt mondja, beszélnem kell neki róla, mert ez hozzám tartozik. De nem akarom hogy hozzám tartozzon! Ugyanakkor azt sem, hogy ezek az elfolytott, senkinek sem beszélt dolgok felemésszenek. Tehetetlen vagyok.
2012. szept. 22. 23:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, igazán kitudnád mutatni a barátodnak hogy szereted, mégpedig ha elmondanád ami téged bánt. Pl apukádról mesélni neki. Bizalmat sugároznál felé, és szerintem tisztelne ezért, és érezné hogy megbízol benne. Neked is könyebb lenne. Én is elmondtam mindent a barátnőmnek és azóta tökéletes a harmónia.
2012. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!