Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért van az, hogyha szeretek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogyha szeretek valakit akkor bántani akarom? (lelkileg)

Figyelt kérdés
Nem csak a pasiknál, hanem barátaimnál állandóan az van,hogyha érzem,hogy egy kicsit is közelebb kerültek hozzám valahogy próbálom megbántani őket. Ez teljesen önkéntelen. Van egy srác akibe kezdek belehabarodni és emiatt egyre jobban hátrálok és próbálom minden gyenge pontját és hibáját megtalálni csakh azzal szivassam. Szerintetek ez miért van? Hogy tudnám kiküszöbölni? Jár valaki hasonló cipőben?

2012. dec. 9. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

első lépés, hogy felismerted, második, ha észrevetted, hogy hibáztál, kérj elnézést, és mond el a hozzád közel állóknak, hogy segítsenek téged ebben, és legyenek veled megértőek, de ne elnézőek

a szüleid nevelnek?

2012. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudatalatti program, ami azt szolgálja, hogy ne legyél boldog. Egyszerű, amikor bántani "akarod" a másikat, akkor ne bántsd, ne engedd, hogy az ösztöneid irányítsanak, mert akkor tönkreteszik az életedet. Használd az agyadat.
2012. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak én bosszút állok.
2012. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Apukámat nem ismerem. De nem hiszem,h ez lenne a gond. Inkább az,h nemrég ért egy trauma.
2012. dec. 9. 14:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én hasonló helyzetben vagyok.


ha közel kerülnek hozzám, igyekszem mindig bántani őket, ha úgy érzem, h már sokat kaptak belőlem, túlságosan megkedveltek, akkor jön a flegma és hideg énem, amitől általában eléggé elvesztik a bátorságukat.

én sem tudom, h miért van ez így.


meg hogy mit tehetnék ez ellen, ez olyan ösztönös reakció. nekem talán azért van, mert tudom, h úgyis meg fognak bántani, és a "legjobb védekezés a támadás" alapon ilyen taktikát folytatok. sajnálom, h így van és tudom, h ez így nagyon nem igazságos, de a családomon kívül még senkivel nem találkoztam, aki ne okozott volna csalódást, ne bántott volna meg, vagy tört volna össze. főleg pasik persze. nem tudom, hogyan tudnék megbízni valakiben, amikor az esetek 100%-ban eddig csak átejtettek. ez van.

2012. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, teljes mértékben megértelek. Talán én is a visszautasítástól félek. Talán arra várok,h vki a visszautasításomon felül is megkedveljen és harcoljon értem. :D Ebből kiindulva már megértem,h a pasik miért mondják állandóan azt,h a nők kiismerhetetlenek.
2012. dec. 9. 14:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, és én sem ismerem az apámat, de én sem hinném hogy ez lenne a gond. Lelkileg nagyon kivoltam az utóbbi időben ( pánik rohamok stb..) és hiába tetszik valaki , ha úgy érzem hogy közelebb kerül hozzám , mindig azon vagyok , hogy eltaszítsam magam, közben én nem ezt akarom! Ez szerintem egy védekező mechanizmus , mert ha valaki közel kerül hozzám , akkor az bántani tud, de nagyon. Én már rengeteget csalódtam az emberekben , talán ezért van , fogalmam nincs mit kellene, tennem , hogy ez ne így legye, de érzem , hogy túlteszem majd magamat ezen is , mint eddig minden máson. Fel a fejjel!
2012. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

háát... ez bonyolultabb. nekem itt nem a visszautasítás a lényeg, bár az is nyilván elég fájdalmas, de én úgy vagyok vele, h elérjem azt, h rajtam múljon az elutasítás. tehát nem igazán adok esélyt arra, h engem utasítsanak vissza.


megbántani nem csak így lehet. inkább talán az a lényeg, h ha közel kerül hozzád valaki, megkedvel téged és te is őt, akkor már tőle sokkal jobban fájnak azok a dolgok, amiket ismeretlenektől fel sem vennél.


szóval még idő előtt "megutáltatod" magad. persze nem tudom, h nálad ez áll-e fenn, de nálam valami ilyesmi.

2012. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A baj csak az,h a srácnak kezd elfogyni a türelme. Tudja,h mi a helyzet velem és próbál segíteni de ennek ellenére én állandóan belerúgok és kezdjük az egészet elölről. Mit tehetnék?
2012. dec. 9. 21:54
 10/11 anonim ***** válasza:

hát... változtass. okosabbat nem akarok mondani. ha van elég fontos neked a pasi, akkor úgyis el fogod hagyni ezeket a védekező mechanizmusokat.


addig is annyit megtehetsz, h őszinte vagy vele, h értse, nem vele van a baj, csak te vagy még kicsit bizonytalan, de ez természetesen nem a személyének szól. és apró dolgokban lehetsz bátrabb. amikor úgy érzed, megint jön a negatív éned, szólj rá magadra (ne hangosan, mert akkor hülyének néznek és bezárnak a sárgaházba skizó miatt), és próbálj tudatosan nyitottabb, pozitívabb lenni. egy idő után, ha minden jól megy majd és az agyad is ráállt, remélhetőleg ösztönösen is fog ez menni. :) hajrá.

2012. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!