Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mi lenne a teendő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lenne a teendő? Lassan ott tartunk, hogy vagy motorozás, vagy ő.

Figyelt kérdés

4 éve járunk barátnőmmel (13 éves korunk óta).

Engem már akkor is nagyon érdekelt a motorozás, bár akkor még egy simsonnal járkáltam azt még elfogadta, bár akkor se kitörő örömmel fogadta, hogy én motorozok. Teltek múltak az évek, engem egyre jobban vonzott ez az egész, de nem a közlekedős motorozás felé, hanem a földúton, sárban, hóban való ''száguldás''. Azóta saját épített motorjaim vannak, erről szól a fél életem. Ma már egy általam épített 250-es MZ ETZ-vel rodeózok.

Na ő ezt nem akarja elfogadni. Volt olyan, hogy azt mondta, hogy legközelebb akkor lesz szex, ha egy hétig nem motorozok. Én ezt annyira nem érzem fernek.

Persze megértem, hogy nagyon félt, meg ez is a fő oka, de nem akarom feladni az egészet. Imádom csinálni, és rengeteg pénzt beleöltem már ebbe (műhely, szerszámok, hegesztők, stb) Viszont barátnőmet sem akarom emiatt elveszíteni. Ő is nagyon szeret engem, és én is odavagyok érte. Szerintetek, hogy kéne megoldani ezt a problémát?



2013. márc. 19. 17:24
 1/9 betlindis ***** válasza:
100%
sajnos barátságoknál és párkapcsolatoknál is előfordul, hogy ha túl korán alakultak ki, akkor, amikor még a személyiség nem fejlődött ki egészen, akkor a két ember egy idő után elmegy teljesen más irányba, és bár szeretik egymást, egészen mást akarnak, változnak. itt szerintem főleg te változtál, mivel mint írtad, ő már az elején sem örült a motorozásnak. sajnos erre nem tudok jó megoldást, csak egyet, aminek nem fogsz örülni: olyan lánnyal kellene járnod, aki elfogad téged a hobbiddal együtt. ugyanis ha a hobbidról mondasz le, előbb-utóbb nagyon nyomorultul fogod magad érezni. sokan azt mondanák, hogy dehát a motor fontosabb, mint a barátnőd? én ezzel nem értek egyet, itt nem a motor fontosabb, hanem az, hogy a te egyéniségednek, személyiségednek része a motorozás szeretete, és a barátnőd ezt nem tudja elfogadni, tehát téged nem tud elfogadni úgy, ahogy vagy. más kedvéért megváltozni, az nem nagyon szokott hosszútávon sikerülni, ezért azt nem javaslom.
2013. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én hagynám. Eleve én is úgy élek, hogy inkább ez öljön meg mint az unalom, vagy a cigi.
2013. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem is leginkább a motorozás a problémája, hanem a motorozás módja. Azt mondja, hogy ha közúton, aszfalton motoroznék azt se szeretné különösképpen, de azzal könnyedén együtt élne. Szerinte ahogy én motorozok, az életveszélyes. Elismerem nem veszélytelen, hisz olyan terepeken ahol én motorozok, egy nagyobb gázhúzás és már ugye jön ki alólam a motor. Volt is már balesetem, nem is egyszer, de hát ez ezzel jár. Első balesetem után tele vagyok protektorral, ez elég jól teszi a dolgát, azóta csak zúzódásaim voltak. Hétvégén leülök vele és megbeszélem vele. Szakítani nem szeretnék, de sajnos van rá esély hogy ha nem is most, de később ez lesz a vége. Viszont, egy szakítás elég nagy foltot hagyna mindkettőnk életébe, mert már olyan 10 éves korunk óta szerelmesek vagyunk egymásba, de ez csak 13 éves korunkba derült ki, ettől kezdve alkotunk egy párt.
2013. márc. 19. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:

a motornál Te vagy kaszni, sajnos veszélyes

Te ezt nem fogod feladni, mert Neked ezzel teljes az életed, hát ő meg nem akar úgy élni, hogy egyszer nem használod az agyadat v. figyelmetlen voltál, ez is érthető, gondold végig, hogy jobb mind a kettőtőknek

a családban már volt aki motosbalesetben meghalt, így tudom ezt az oldalát N

2013. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele! Mondd el neki, hogy neked ez mennyire fontos és ezzel, hogy azt kéri ne motorozz többet, a személyiségedből akar elvenni egy darabot. Ha annyira szeret, akkor a motorozással együtt szeressen! Kíváncsi vagyok ő mit tenne fordított esetben...
2013. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyha lemondassz a hobbidról, akkor egy idő után tényleg nyomorultul fogod érezni magad. Elvesztenél magadból egy részt. Próbáld megbeszélni vele, hogy szeretnéd, hogy a kapcsolatotok is rendben legyen, de a motorozásról sem szeretnél lemondani. Az, hogy zsarol szerintem nagyon szemét húzás.

A másik dolog, amit érdemes végiggondolnod az az, hogy ha igazán szeretsz valakit akkor nem próbálod megváltoztatni. Elfogadod úgy ahogy van. Megértem, hogy esetleg félt vagy úgy gondolja, hogy túl sokat költessz erre, de valamilyen szinten akkor is melletted kéne állnia, a minimum az, hogy nem állít döntés elé.

Egyszer valakiért én is lemondtam többmindenről és később megbántam...

20L

2013. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 betlindis ***** válasza:

velem is volt már olyan, hogy vkiért lemondtam egy számomra fontos dologról, és én is bánom azóta is, főleg hogy az csak akkor volt aktuális, bepótolni sem tudom.

ha számodra nem csak a motorozás fontos, hanem a veszélyes motorozás jó érzés, akkor te "adrenalinfüggő" vagy, tehát magát a veszélyérzést imádod, mint sok extrém sportoló. áttenni közútra nincs értelme, hogy egy hasonlattal éljek: olyan, mint egy kanos pasi és egy impotens pasi közötti különbség, mindkettő pasi, de...

2013. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a döntés elé állítást már megbeszéltük.

Ő hozta, fel, hogy ez részéről, egy csúnya húzás volt, és bocsánatot kért, ezért.


Hát hétvégén minden kiderül, addig hátha lenyugszik, mert most jelenleg várom, hogy megjöjjenek az új alkatrészek, az meg még nem most, lesz szóval hétvégéig nem tudok motorozni. Remélem sikerül megoldást találni.

Egyébként igen megértem, hogy ellenzi, hiszen tatája is motorbalesetben halt meg. Ráadásul nekem a ''donor'' motor pont egy olyan gép amilyennel a tatája az életét vesztette (etz 250). kicsit ironikus.. :/

2013. márc. 19. 18:03
 9/9 A kérdező kommentje:

egyébként valaki írta, hogy szeretem a veszélyhelyzeteket.

Hát motorozáson kívül kifejezetten utálom.

Nagyon jót nevetett rajtam amikor kalandparkban, a legkönnyebb szinten reszketve mentem végig

2013. márc. 19. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!