Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lesz így a barátságunkkal,...

Mi lesz így a barátságunkkal, nem megyünk majd idővel a sok különbség rovására?

Figyelt kérdés
10 éves korunk óta vagyuunk barátnők. Nagyon jó és őszinte a kapcsolatunk, irigység nélküli! Most azonban kicsit aggódom, aggódni kezdtem. Az ok a rengeteg különbség köztünk: ő már külföldön él 2000kmre innen, komoly kapcsolata van, jólfizető a végzettségének megfelelő állása és gyerekeket terveznek. Nemrég beszéltünk telefonon és azt mondta nekem hogy szerinte az lenne a legjobb ha Monn maradnék és irodai munkát végeznék, hogyha itt valósítanám meg magam. EZ nagyon rosszul esett nekem: mert pontosan tudja mennyire utálok itt élni, és még sosem utaztam külföldre, az irodai munkára pedig szintén ezt tudja. SZóval hirtelen úgy éreztem hogy sajnálja tőlem a lehetőséget, h. csak neki legyen jó, persze ő nem ilyen, de igy jött le. Szóval ez nagyon szomorú. Emailezünk meg skype, de mivel tök más vonalakon mozog az életünk, alig van közös téma, közös élmények sincsennek mivel tök másütt élünk még más időzónában is...szóval...én nem irigykedem, sőt nagypn örülök a dolgainak, nálam ezek még váratnak magukra és nem is fogom elsietni, de ő közölte h. örökre abban az országban marad, hamarosan családja lesz és akkor nem találkozhatunk akkor amikor akarunk, mert ez az élet rendje. Már sok időt töltöttünk egymás nélkül kisebb korszakokat amikor ösztöndijjal volt külföldön, de akkor mindig hazajött és mindig visszarázódtunk, de most ez az örökre ott fog élni....hát igy nem lesz egy intenziv kapcsolat, bár ő pesten tanult az egyetemi évek alatt én meg debrecenben szóval a kapcsolat megmaradt, de akkor hétvégente kéthetente hazaisjött, meg amúgy nem vagyunk az a sülvefőveegymásramászunk tipusó barátok, van szabad mozgástér. Olyan rossz belegondolni ebbe, és szerinte.tek ezek a különbségek nem fogják szétszedni a kapcsolatot? Hogy tökmáshol tartunk, mert igy nem lesz közös téma...sem
2011. dec. 3. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

A különböző életszakasz nem szedi szét a barátságot. Tapasztalat.


Viszont van úgy, hogy egy barátság... "elül"... vagy hogy mondjam. Más-más irányban fejlődik tovább a személyiség, és már nemigen van igény egymásnak elújságolni.

Nem minden barátság tart egy életen át... De nem tudom, a Tiétek milyen.

2011. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!