Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hol kezdődik neked a nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol kezdődik neked a nagy szerelem, azaz hogyan "méred" le? Hogyan határoznád meg? Mi a fontossága egy párkapcsolatban annak, hogy ezt érezd? Folyamatosan kell ezt érezned?

Figyelt kérdés
Szubjektív a dolog nagyon, nyilván, de kíváncsi vagyok a különféle véleményekre. Most szakított velem a párom, mert nem érezte a nagy szerelmet. Megértem, semmi gond ezzel objektíve. Főleg mert nem csalt meg, nem volt rejtetten más oka rá stb. Könnyebbé mondjuk nem nagyon teszi a dolgot, azaz, attól még persze fáj.

2013. júl. 1. 16:03
 1/9 Akszidentális Errőr ***** válasza:
100%

Hát én úgy vagyok vele, hogy a szerelmet nem lehet méricskélni. Vagy szerelmes vagy, vagy nem.


Más és mást láthatunk a szerelmeinkben vonzónak, és szerintem úgy szokott lenni, hogy az épp aktuális szerelmünk tűnik a legjobbnak. Elvégre másként nem lennénk vele. Az ő irányába táplált érzést érezzük az eddigi legerősebbnek meg legtisztábbnak meg leglegleglegakárminek. És, ha belegondolsz, ez logikus, mivel, ha olyat éreznél, mint amit már egy előző iránt (akivel vége lett, aki iránt elmúlt) éreztél, akkor nem lenne benne semmi varázs. Nem lenne benne újdonság, nem éreznéd azt, hogy ő más, és vele boldogabb lehetsz, elvégre ilyen már volt, és akkor sem vált be.

2013. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia! Sajnálom a szakítást. Fogd fel élettapasztalatként. A szerelem meghatározása mindig nagyon nehéz kérdés. Szerintem van a szevedélyes és van a nyugodt. Nálam, ha megtetszik valaki, azonnal "beleszeretek". Beleszeretek a külsejébe, a dumájába, az egész lényébe. Aztán amikor egyre több időt töltünk együtt (már párkapcsolatban) megismerjük egymást. Megismerjük egymás jó és rossz oldalát. És ha mindezzel együtt még mindig azt a bizsergést, vágyakozást érzem iránta, az szerelem. De ha az ismerkedés folyamán valami nem tetszik, nem tudok komprommisszumot kötni, véget vetek neki.

22/L

2013. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Errőr:

Szóval mit mondanál, mi a szerelem? Nagyfokú vonzódás a másikhoz? Mondtad, hogy nem lenne benne újdonság. Ez kell ahhoz, hogy szerelmes legyen valaki szerinted? Ennek törvényszerűen el kell kopnia, ha már régóta vagy valakivel?

Szerintem nem az érzés az, ami nem válik be, hiszen azt te hozod létre. Máshogy látjátok a dolgokat, mások a céljaitok, mégsem az az ideál volt, aminek gondoltad, és hopp, az érzelem hirtelen meg is szűnt. Nem ő miatta volt, hanem azért, mert te úgy gondoltad, hogy ő ideális. Tehát te hozod létre az érzést. De nem is az érzéssel volt a baj.

2013. júl. 1. 16:27
 4/9 A kérdező kommentje:

Vikcsi:

Igen, most már eléggé tapasztalt vagyok. Szeretnék már továbblépni... mert a tapasztalatoknak az az ára, hogy beléfogy a lelkesedésem a próbálkozásba, egyre borúlátóbb leszek. Nagyon kitartónak tartom magam ezen a téren egyébként. De attól tartok, hogy eljön az igazi, és már csak egy fáradt mosolyom marad számára. Valószínűleg nem így lesz... de na mindegy, frusztrál a dolog.

De ugyanígy szoktam lenni a szerelemmel, mint te, egyébként. Csak most már „komolyabb” vagyok, és próbálom az érzelmeimet kordában tartani, nem túlságosan belebolondulni, ugyanis nem is biztos, hogy összejön, hogy bejövök neki stb., illetve fordítva, és akkor a pofára esés továbbra is rossz.

Na de persze megpróbálhatsz azért kérdésre válaszolni :-)

2013. júl. 1. 16:39
 5/9 Akszidentális Errőr ***** válasza:
100%

Nos, hogy mi a szerelem... Számomra ez több tényező összessége.

Először is, jól ismerjük egymást azzal a bizonyos illetővel. Ez alap, mivel hát, ha nem ismersz valakit, akkor honnan tudod, hogy milyen is valójában, ki is ő, mi is ő? Szóval amit az újdonságról írtam félreértetted, mert hát nálam eleve úgy indulna egy párkapcsolat, hogy belelátunk a másikba és nincsenek titkok vagy tabu dolgok, de erre még visszatérünk.

Ha ismersz valakit, látod, hogy mi is van benne, akkor ugye alakulnak ki bizonyos érzések benned. Nem a te hatásodra, hanem az Ő hatására! Te csak felfogod, feldolgozod az ő egyéniségét. A fellelt tulajdonságok, értékek, hibák stb hatására kialakulhat kismilliónyi érzelem; szimpátia, tisztelet, szeretet, és a szerelem is, ugyanakkor ahhoz már hozzájárul ugye a szexuális vonzalom, ami viszont részben bizonyos érzelmek, részben pedig a másik fizikai valójának (kinézet, hang, mozgás, kisugárzás) hatása. Szóval ha nagyon nyers és primitív akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy a szerelem = emberi szeretet, megbecsülés, tisztelet, bizalom + erős szexuális vonzalom. Meg az az érzés, hogy nincs igényed másra, és egy ütött-kopott padon ücsörögve, 0 forinttal a zsebetekben is boldogok vagytok.

És akkor térjünk vissza egy kicsit az újdonsághoz. Egyszerűen arról beszélek, hogy ha van egy múltbéli szerelmed, akivel ellaposodott a dolog, akkor nem szeretnél olyan embert magad mellé, aki hozzá hasonló, vagy legalábbis nincs erős eltérés köztük. Mert ilyen már volt egyszer és nem működött, és igen, eleinte ez arról szól, hogy jön valaki, aki (+ értelemben) felforgatja az életed, tehát valami pluszt ad, amilyet még nem tapasztaltál.


Mint az élet sok más területe, úgy szerintem a párkapcsolat is fejlődésről szól. Tehát, ha egy véget ér, akkor nem fogsz megelégedni egy ugyanolyannal. Jobb, több kell.

2013. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akszidentális Errőr ***** válasza:
*A többet természetesen nem az egyidejű kapcsolatok számára értem. :)
2013. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyugi, nem kötök bele ilyenekbe, értettem én, köszi.


Ugye azért is kérdezek rá a szerelemre, mert mindenki beszél róla, de valójában nincs kimondott, vagy mindenki által világosan látható meghatározása. Mondhatnánk, hogy az „ember ráérez”, és hát egyszer csak mindenki megtudja. De mi van ha nem. Mi van, ha valaki szappanoperán vagy valamilyen elkorcsosult tévéműsoron nevelkedve valami teljesen mást ért alatta.

Sajnos nem mindenki van megáldva kiemelkedő megfigyelés és különbségtevő képességgel, hogy megállapítsa, hogy ez a valóságban nem is ilyen, vagy sokkal komplexebb stb.

2013. júl. 1. 17:09
 8/9 Akszidentális Errőr ***** válasza:

Igen, érezni kell. Megfogalmazni úgy sem lehet rendesen, legföljebb körülírni így filozofálgatás szintjén, csak hát nem megyünk vele sokra.


"Mi van, ha valaki szappanoperán vagy valamilyen elkorcsosult tévéműsoron nevelkedve valami teljesen mást ért alatta.

Sajnos nem mindenki van megáldva kiemelkedő megfigyelés és különbségtevő képességgel, hogy megállapítsa, hogy ez a valóságban nem is ilyen, vagy sokkal komplexebb stb."


Hát, arról is szól az általam említett fejlődés, hogy belásd, hogy rosszul láttál vagy gondoltál dolgokat, és ennek hatására más nézetek alakuljanak ki benned. :)

2013. júl. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagy szerelem? Az ami még akkor is kisért amikor már sok sok ideje vége? És mindketten tudjátok hogy az égvilágon már semmi nem lesz köztetek, mert valami elpattant?? De akkor egyszer régen hogyan lehetett annnyira mély és intenziv?

Ezt csak utolag tudhatod meg..

2016. okt. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!