Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha úgy érzem vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha úgy érzem vége a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Már nem szeret, biztosan tudom, de olyan nehéz kimondanom, hogy vége, mert ő nem teszi, de nincs értelme szenvedni mellette, de nem tudom hogyan tovább, hogy élem ezt túl, annyi a közös emlék és én szeretem. Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire és kitudjam mondani neki és magamnak, hogy vége???:(

2013. júl. 5. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
maradjatok barátok , szakítsál mert az idődet rabolod
2013. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tehát csak egoista vagy, mert te szereted és ezért nem lépsz ki meg a régi emlékek miatt? Nem számít h ezzel megfosztod magad a jövőbeni örömöktől vagy őt? Logikus. Lépj ki!
2013. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akszidentális Errőr ***** válasza:
Legbelül már kimondtad, pont azért pánikoltál be. Nem fogok hazudni, fájni fog, de minél előbb teszed meg, annál hamarabb túl leszel rajta. Te is leírtad, hogy nincs értelme szenvedni. Nem kell tudnod, hogyan tovább, csak sodródj az élettel. Bármi is jön utána, azért az értelmetlen szenvedésnél csak jobb lesz, nem? :)
2013. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ASOT ***** válasza:
"szakítsál mert az idődet rabolod" ---> ennyi! nem kell túlragozni.,
2013. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem írókkal. Minél tovább halogatod, annál tovább fog fájni, annál tovább fogsz szenvedni. Ezt pedig te sem akarhatod.
2013. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszer úgyis meg kell tenned a kezdeményezést a szakítás felé. Jobb lenne minél hamarabb, addig sem emészt fel az érzés. Hidd el, ha ő szakítana előbb, az sem fájna kevésbé.

Mindenképpen azt ajánlom, hogy személyesen beszéld meg vele, mondd el neki, hogy úgy érzed nem szeret már, nem akarod sem az ő idejét, sem a sajátodat húzni, menjetek szét, találjátok meg az igazit...stb szóval amiket érzel. Azt is megemlítheted (ha így van), hogy nagyon szép emlékeitek vannak, hiányozni fognak, te még szereted, de biztosan így lesz a legjobb. Kérd meg, hogy ossza meg veled a saját érzéseit az üggyel kapcsolatban és ne hazudjon neked csak azért, mert esetleg neki így most kényelmes.

Ami segíthet: írd le egy papírra (magadnak), hogy mik a jó emlékeid, amikre szívesen emlékszel vissza, az is természetes, ha kisírod magad vagy ehhez a barátaid segítségét kéred. Nyugodtan hagyj magadnak rápihenő időt, amíg te feldolgozod, de ne ess túlzásba. Majd amikor reálisabban tudsz gondolkodni, a lehetőségeidet kiaknáztad, ugyanerre a papírra írd le a szakítás okait, olyan dolgokat, amik már annyira nem jók a kapcsolatotokban, amik nem okoznak örömet vagy ami már elmúlt és úgysem hozhatod vissza (érzések, a törődés, szavak, szexualitás...stb bármi). Most ezeket is gondold át, szintén adj időt magadnak.

Ha úgy érzed ideje ezeket vele is megosztanod, tedd meg és mondd ki, hogy vége. Senkinek sem könnyű és kívülállóként főleg nehéz ezt átérezni, de úgy gondolom, hogy mindenen túl lehet jutni, főleg ha van segítséged (ne utasítsd vissza!). Utána ne ess depresszióba, gondolkodj eszerint: Ne sajnáld, hogy véget ért, örülj, hogy megtörtént.

Ezek szerint nem vagytok egymásnak teremtve és mindig jön valaki, aki elfeledteti veled. Ha meg kell történnie, hát inkább történjen meg hamarabb, mint később.

Fontos, hogy elfoglald magad, sportolj, csináld amit szeretsz, szerezz új hobbikat és ismerkedj. Nem kell rögtön új szerelmet keresni (az általában csalódáshoz vezet), ha eljön az ideje anélkül rád talál az igazi, hogy próbálkoznál. Velem is így volt, véletlenek folytán futottam bele a páromban, miközben nem is a hozzá vezető úton haladtam, most mégis vele vagyok :)

Legyél magabiztos, élettel teli és semmit ne fojts magadba!


Remélem minden rendbe jön, ne szomorkodj, mindent csak határozottan!

2013. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Amélia:) ***** válasza:

az emlékek miatt kár együtt maradni

csak közhelyeket tudok írni... lépj tovább, lesz jobb

2013. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok, és mennyi ideje jártok? Így könyebb lesz tanácsot adni. :-)
2013. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3 ÉV. 26 ÉS 29.
2013. júl. 8. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!