Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kit választanátok? A családot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit választanátok? A családot vagy a szerelmet?

Figyelt kérdés
A szüleim és a testvéreim hallani se akarnak arról, hogy a mostani párommal legyek, csak azért mert nekik nem tetszik. Először azt hittem, hogy csak féltenek azért csinálják, de menet közben kiderült, hogy csak a saját érdekeiket nézik. Mert a srác félig roma származású és nekik ez mekkora szégyen. Imádom a páromat már lassan 4 éve. De már nem bírom ezt a lelki terrort amiben szüleim tartanak. Szeretem őket is mert hát ők neveltek fel és sose volt probléma köztünk. Csak mióta barátommal együtt vagyok. Bele fáradtam már a hazugságokba. Szüleimmel már nem lehet leülni és megbeszélni ezt. Azt mondták, ha barátomat választom mehetek amerre látok és többé vissza nem léphetek be az ajtón. Szó szerint kitagadtak. Tudom, hogy ez nem normális. Félek, mert nem akarom örökre megszakítani a kapcsolatot főleg anyukámmal nem. Olyanokkal is fenyegetőztek, hogy öngyilkosak lesznek :( Most ezzel mit kezdjek? 22/N

2013. szept. 21. 02:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
nyelvtani és stilisztikai hibákat nézzétek el kérlek nem vagyok toppon, az agyam egyfolytában kattog hogy mitévő legyek... :(
2013. szept. 21. 02:32
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ilyen helyzetben egyértelműen a páromat, bár őszintén szólva én azt is kizártnak tartanám, hogy zsarolókkal utána bármiféle kapcsolatot is akarjak tartani...
2013. szept. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
szeretem anyukámat :(
2013. szept. 21. 02:37
 4/15 anonim ***** válasza:
Kérdezó (#3), ezzel nincs is gond, de azért még nem kell hagynod, hogy a saját meggyőződésük rád kényszerítésével tönkretegyék az életed. Ha anyukád is szeret, akkor nyilván el fogja fogadni, hogy a saját életed a saját a döntésed. Ha nem fogadja el, akkor meg le kell vonni a következtetést...
2013. szept. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha négy éve együtt vagytok es komolyan gondoljátok, gyerekek, ház stb..., es persze nagyon szeretitek egymást, akkor en mindenféleképpen a paromat választanám!


Tudom min mégy keresztül! Nekem arab férjem van, már 7 éve es meg mindig nem fogadták el, pedig nála normalisabb, rendesebb magyar férjet sem talalhattam volna! En annak idején öt választottam, mert egy-két év alatt többet tanultam tőle minden téren, mint a csaladomtol! Es mikor látom, h ő normális velük, ok meg teljesen elutasítják, csak az előítélet miatt, akkor en szégyellem magam helyettük! Most alloviz van nálunk, de már szinte senkivel nem beszélek a családból! Anyukammal es nagymamammal szoktam meg! Es egyáltalán nem bánom, h öt választottam, ha nem beszélnek senkivel, akkor sem érdekelne, ha ennyire primitivek...!

2013. szept. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Utálni valakit, azért, amiről nem tehet, az egy kicsit butaság.


Előítélet sokakban van, tudjuk miért, de ha a barátod nem is teljesen roma, csak félig, akkor megmondhatod a szüleidnek, hogy Magyarországon már nincs olyan, hogy itt valaki csak és kizárólag magyar származású. Ha elkezdjük a családfákat boncolgatni, lesz közte minden, német, lengyel, román...stb. Mi már mindennek a keverékei vagyunk. Simán lehet, hogy a te családodban is van roma, valahol, valamelyik felmenő közt. Hallottam olyanról is, aki nagy zsidó gyűlölő volt, aztán akkor koppant, amikor kiderült, hogy részben ő is az. Szóval így bármi előforulhat.


Úgy gondolom, hogy az embert magát kéne nézni, nem a származását. Meg kéne ismerniük a szüleidnek a srácot jobban. De 4 év alatt hogy nem sikerült megszerettetni?

2013. szept. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként szerintem nem fognak kitagadni, meg öngyilkosak se lesznek, csak azért mondják, mert nem tudtak jobbat kitalálni.
2013. szept. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 intrepid ***** válasza:
50%
A "családfák" kommenttel egyetértek, de még kiegészíteném a különböző balkézről jövő vérfrissítésekkel: postás, sofőr, gk. oktató, személyi edző, stb.
2013. szept. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én ilyen embereket hogy lehet vajon a roma srácnak elfogadni? és kell e egyáltalán?
2013. szept. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

4 év nagy idő, talán meg lehet mondani már az illetőről, hogy milyen. De az is igaz, hogy a szerelem vakká tesz. Lehet Te nem akarsz valamit észrevenni, amit mindenki más kívülálló lát. (én 9 évig ámítottam magam egy idióta - nem roma származású - mellett)

Tehát ez kicsit összetettebb. Az előítélet sajnos érthető, de igaz, vannak normálisak a romák között is, én is ismerek ilyet.


Családot nem szabad feladni, főleg, ha szereted őket, és jó a kapcsolatod velük. Szerencsés esetben az életed végéig ők a biztos pont, szerelmek jönnek mennek.


Én sem választanék sem romát, sem arabot (azt főleg nem). De nem vagyunk egyformák. Sajnos csak azt tudnám javasolni, hogy leülni beszélni velük...

2013. szept. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!