Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Állatbarát lány vs. "Állatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állatbarát lány vs. "Állatnak Kint A Helye" srác kapcsolat? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, könnyen meg is esik rajtuk a szívem (már egészen kicsi gyerekként is mindig hazacipeltem az árva, kidobott gazdátlan macskákat anyukám legnagyobb "örömére" :D), most is van otthon 2 cicám, akik szintén ilyen kis mentett árvaként kerültek hozzám, rendszeresen jártam lovagolni, sőt, még vágóhíd elől mentett lovam is volt... egyszóval elég nehezen tudnám elképzelni az életemet állatok nélkül. :)


Természetesen a cicák nálam bent lehetnek a lakásban (hol máshol?), gyakorlatilag családtagként tekintünk rájuk, a párom viszont eléggé ellene van mindennek. Mármint annak, hogy az állatok bejöjjenek, meg hogy családtagként bánjunk velük. Vidéken nőtt fel, náluk ez nem volt divat... Nekik is sok állatuk volt régen, de náluk mindegyiknek volt valami haszna (pl, disznó, kacsa, csirke, amiket levágtak, meg kutya, aki őrizte a házat, macska aki megfogta az egeret, stb), ezért fura neki, hogy én csak úgy "kedvtelésből" tartok állatokat. Persze eltűri, nem arról van szó, mert egyrészt szeret, másrészt nálunk nyilván nem szólhat érte, ha a macska bejön, de egyértelműen leszögezte, hogy ha lesz majd esetleg összeházasodunk vagy összeköltözünk, vagy valami, akkor a mi közös otthonunkban ezt majd felejtsem el...


Nekem viszont ez így eléggé elfogadhatatlan. :S Nem tudok csak úgy haszonállatként tekinteni a cicáimra, nem azért tartom őket, mert hasznot várok tőlük, hanem mert szeretem őket. A barátomnak nincs ellene kifogása, hogy macskáim vannak (bár ő maga nem szereti a cicákat, inkább kutyás), viszont azt tartaná normálisnak, ha odakint lennének. Náluk az állatnak kint van a helye, ő ezt látta, ezt tanulta, így nőtt fel.


Mindeddig ez nem volt probléma, viszont jövő hónaptól összeköltözünk. Felvetettem, hogy akkor ugyebár jönne velem a 2 cicám is, és nagyon nem akar kötélnek állni. Egy ideig biztosan le tudnék mondani a macskáimról a kedvéért, de hosszú távon nehéz lesz így közös életet kezdenünk. Én nem szeretnék örökre állatok nélkül élni, mondogattam is neki, de erre mindig azt mondta, hogy jó, majd ha kertes házunk lesz, oda hozhatok macskát... kintre! Persze, hogy aztán majd folyton rettegjek tőle, mikor kapja el szegénykéket valami kóbor kutya, vagy mikor üti el őket a kocsi... :S Jaj, istenem!


A lovaglásról is le akar beszélni a párom, mert szerinte ez drága és költséges hobbi. Nekem viszont nagyon fontos, szeretem is csinálni és ideig-óráig persze meglennék nélküle, de hogy többé egyáltalán ne mehessek lovazni, na, azt tuti nem bírnám!


Ilyenkor mit lehet tenni? Adjatok valami tanácsot vagy tippet. Vagy ez a kapcsolat így eleve nem is fog működni?


3 éve vagyunk együtt.


Bocsi, ha hosszú voltam... :S



2013. nov. 23. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem illetek össze. Valamelyikőtök vagy változtat a másik kedvéért vagy nincs jövőtök együtt.
2013. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindketten tudnánk változni a másik kedvéért, de úgy nem lennénk boldogok. Pont ez a baj. Ő nem bírja, hogy a macska ráfekszik arra a kanapéra, amire utána ő akar ülni tévét nézni, mert szőrös lesz a nadrágja, meg ilyenek, szóval hiába engedne a kedvemért, szerintem egy idő után biztos idegesítené, hogy a macskák ott keringenek a lába körül.


Én is el tudnék úgy lenni néhány hónapot, hogy oké, nincs cica, nincs ló, nincs állat a házban, stb, de csak akkor, ha tudnám, hogy ez csak egy ideiglenes állapot és előbb-utóbb megint lehetnek majd macsekok körülöttem. Így, hogy eleve az lenne a felállás, hogy nekem ki kéne zárnom őket az életteremből örökre, nem hiszem, hogy nekem ez menne, biztos, hogy hosszabb távon ezt nem tudnám elfogadni, csak akkor, ha nem örökre szól...

2013. nov. 23. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fog így működni. Eleve különbözőek vagytok és egyikőtök sem bír hosszú távon a másikhoz idomulni jobb ha elfelejtitek egymást. Szakits vele. Amúgy én sem bírom ha lakásban van tartva egy állat a hideg kiráz hogy mindent össze szőrőz. Biztos én sem engedném a háromnak hogy a közös otthonukban bent tartsa. Főleg családi házban arra való az udvar.
2013. nov. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk mikor nincs itthon az apám akkor beengedünk mindenféle állatot. Ha hazaér akkor meg kirakjuk őket.
2013. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én mindig úgy vagyok vele: macska lehet bent este is, a kutya estére ki amúgy lehet bent( minuszokban együtt alszunk 2 kutya 1 macska+ 1 nővér:) ) Szerintem mondd meg neki : vagy bent lehetnek, vagy te mész ki. ;)
2013. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aludjatok kint az állattal:)) Így ő se lesz egyedül, és nem is bent alszik:D:D:D:D
2013. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vidéken nőtt fel, ez nem divat... de sokszor hallottam Már... én ismerősom tanyán él, és fürdeti a malacot. van neki 6. Családtag. na ehhez mit szólsz?
2013. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöd már akkor röfög is?
2013. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!