Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik örökké tartó szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik örökké tartó szerelem?

Figyelt kérdés

Ismét a klasszikus kérdés, mellyel valószínűleg sokak vívódtak már...

Évek óta próbálok rájönni, mi a "sikeres" párkapcsolat titka, hogy egy pár élete végéig együtt maradjon.

Azonban elég nagy a reménytelenség, mivel születésemtől fogva csak az ellenkezőjéről kaptam mintát.

Szüleim nem kifejezetten barátságos, de főként nem szeretetteljes légkört teremtettek, nagyszüleimnél is csak a veszekedést láttam...sehol a környezetemben egy olyan pár, akik hosszabb ideje kitartanának szerelemben, de legalább szeretetben egymás mellett.


Mi a ti véleményetek a témáról?

A ti környezetetekben megtalálható a fent említett, hőn áhított "örökké tartó szerelem"?

Esetleg valakinek egy személyes példa?


Létezik ilyen egyáltalán...?



2014. febr. 11. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Kizárt dolog. Max. egy lakatlan szigeten.
2014. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pain for Pleasure ***** válasza:
53%
Nem, a szerelem kb. 2-3 évig tart, ami utána vagy átalakul szeretetté vagy nem.
2014. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Több mint öt éve vagyok szerelmes a férjembe és ez tényleg szerelem, nem valamiféle átalakult baráti szeretet, vagy mi, amit állandóan hangoztatnak, tehát az biztos, hogy a szerelemnek nem kell 1-2 év alatt elmúlnia.

Az, hogy változni fog az évek során, biztos. Nyilván már máshogy szeretjük a párunkat fiatalon, a kapcsolat elején, mint 80 évesen, akkor nyilván nem az a lángoló, szenvedélyes szerelem az már. :)

De én hiszek benne, hogy két ember végig kitarthat egymás mellett szeretetben, a problémák ellenére is (példák erre a szüleim, a nagyszüleim). Problémák ugyanis minden kapcsolatban adódnak.

2014. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjemmel már majdnem 4 éve együtt vagyunk, szerelmesek vagyunk egymásba.


Szerintem ami 1-2-3 év alatt elmúlik, az csak fellángolás, nem igazi szerelem.


Lehet itt most azzal jönni, hogy mese habbal az igazi szerelem meg ilyenek, de nem az. Egyszerűen csak rengetegen vannak akik nem találják meg, ezért azt sem hiszik el ha valaki valóban megtalálja.


Mi egymásban az igazi nagy őt, lelki társat, legjobb barátot, legjobb szeretőt találtuk meg. Ez a titka a dolognak. Soha senkibe nem voltam képes beleszeretni előtte, pedig több kapcsolatom volt.


Átéltünk már nehéz dolgokat együtt, de semmi nem ingatta meg az egymás iránti érzéseinket, és a kapcsolatunkat. (itt most nem hűtlenkedésre kell gondolni, mert a házasságtörés nem bocsánatos dolog nálam)


bár volt amikor egy harmadik be akart furakodni közénk, csak épp a közelébe sem jutott annak hogy szétválasszon minket, így még féltékenységet sem ébresztett :)


volt munkanélküliség mindkét oldalon,


megtudtuk hogy kettesben maradunk végleg: gyerek nélkül.


Ezek nehéz időszakok voltak, de a szerelmünk nem csökkent, kitartottunk egymás mellett. És ez így lesz míg élünk. És még az után is:)

2014. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah... letezett. DE mar elmult.
2014. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A szuleim 30 eve elnek boldog hazassagban. Meg most is orultesen szeremesek egymasba ami neha mar idegesito a sok turbekolas miatt. Nekem ok ilyen teren a peldakepeim mert ok valoban szerelmesek es ez soha nem mult el es remelhetoleg nem is fog. Eletuk soran eleg durva problemak adodtak illetve sok veszekedes de ok ugyanugy szeretik egymast meg most is. Szerintem a szerelem lehet orokke tarto de csak azzal a szemelyel aki valoban eletunk parja, akivel ugy erezzuk hogy barmit kibirunk. Sokan mondjak hogy mennyire szerelmesek de ezt az ember csak akkor tudja meg ha a rosszban is egyutt vannak es nem mulik el a szerelem. Sot alapvetoen szerintem a szerelem nem is tud elmulni mert a szerelem csak eletunk parjaval valos. Tudom hogy sokan erzik ugy hogy szerelmesek de szerintem senki nem tudja hogy pontosan milyen a szerelem.....vagyis ez nincsen eloirva hogy milyen es hogy mit kell erezni ilyenkor ez mindenkinel maskepp nyilvanul meg. Eppen ezert a szerelem lehet orokke tarto es veges attol fuggoen hogy eletunk parjaval vagyunk-e vagy sem.
2015. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!