Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudok továbblépni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok továbblépni? Lehet hogy nem is kell?

Figyelt kérdés

NAGYON SZÉPEN KÉRLEK TITEKET HOGY OLVASSÁTOK EL, HA HOSSZÚ IS, NAGYON FONTOS LENNE NEKEM.KÖSZÖNÖM SZÉPEN!


19 éves lány vagyok, az a problémám, hogy nem tudom elfelejteni a férfit, akit mindennél jobban szerettem. 5 hónapja szakított velem, másfél éves kapcsolat után. Nekem minden téren ő volt az első, nagyon szerettem, és szeretem még mindig. Ő egy elég nyers modorú, és kissé agresszív férfi, de alapvetően jó ember.

Emiatt a kapcsolatunk is viharos volt, többször álltunk a szakítás küszöbén, de mindketten visszatáncoltunk. Durván bánt velem, megalázott, de mikor mégis rendes volt, akkor nagyon. Azt mondta szeret, és még arról is beszélt, hogy megváltozna a kedvemért. Drog problémái is voltak, nagyon alacsony volt az önbecsülése, emellett bipoláris depresszióval küzdött. Mindezek ellenére én mindent megtettem érte, szerettem, küzdöttem a kapcsolatunkért, vele képzeltem el a jövőt, remélve hogy jobbra fordulnak a dolgok.


Erre jött a hideg zuhany, hogy akárhogy próbálja, ez neki nem megy, nem tud megváltozni, és szeret, de nem szerelmes belém, éppen ezért nem akar bántani, vagy magával rántani, legyen vége.(közös barátainknak azt mondta, hogy soha nem szeretett)

Nagyon nehezen, de beletörődtem. Azt beszéltük meg, hogy tartjuk majd a kapcsolatot. Így is volt, két nap múlva hívott hogy legyen inkább csak szünet, és beszéljük majd még meg a dolgot. Mondanom sem kell, oda meg vissza voltam az örömtől. Így telt el két hét, nem találkoztunk, de rendszeresen beszélgettünk, úgy mint régen.

Aztán egyszer véletlenül kicsúszott a számon, hogy szeretlek. Erre kibökte, hogy ne várjam vissza, vége van. Ez után még beszéltünk néhányszor, és úgy döntöttünk, hogy együtt töltjük a karácsony egy napját. Aztán az utolsó pillanatban azt mondta hogy ezt mégsem kéne, mert így sosem lesz vége, ne is beszéljünk többet, vagy legalábbis egy darabig semmiképp.


Ekkor én elég nagy hülyeséget tettem, öngyilkos akartam lenni, ami hajszál híján sikerült is. Tulajdonképpen ő mentett meg, mert írtam neki egy búcsőlevelet, e-mailban, amiből megtudta, hogy mire készülök. Ő szólt a mentőknek, és ő is talált meg, de erre én nem emlékszem, nem voltam magamnál.

Három hétig voltam kórházban, utána hívott egyszer, de kb fél percet beszéltünk, és azt mondta, hogy majd hív. Én vártam, vártam, de semmi. Erre írtam neki, az volt a válasz, hogy ne keressem többet. Egyszer ő írt aztán, pár mondatot beszéltünk, és azzal zárta, hogy nem hiszi, hogy még beszélünk. Most kb két hete írtam neki egy sms-t véletlenül, arra nagyon agresszíven reagált, nem hitte el, hogy félreküldtem, és megerősítette hogy ne írjak neki soha többet.


Én nem tudom elfelejteni, éjjel nappal csak ő jár az eszemben. Tudom hogy nem kaphatom már vissza, de jól esne, ha legalább néha, mondjuk havonta egyszer barátilag beszélnénk. Mindent próbáltam, ismerkedtem, új hobbiba kezdtem, belevetettem magam a munkába és a tanulásba, de semmi nem használ.

Keressem még, csak barátilag? Tudom hogy őt is megviselte a dolog, de nem tudom, most hogy érez. Valószínűleg utál, ami szintén nagyon fáj. Nem tudom mit tegyek, nem tudom feldolgozni a történteket, nem tudok elszakadni tőle.


Ti mit tanácsoltok? Mit tennétek a helyemben?

Előre nagyon köszönöm a válaszokat



2014. febr. 28. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd békén.
2014. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Később, egy két hónap múlva se keressem tényleg csak barátilag?
2014. febr. 28. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is próbálj meg túllépni rajta...


Lehet a "betegsége(?)" miatt viselkedik így, de alapvetően egy agresszív ember mellett neked sem lesz nyugalmat. Folyamatos stressz, bizalmatlanság...

Azért nem tudod elfelejteni, mert nem is szeretnéd. Mégpedig azért mert valami vonz benne, valószínűleg a kiszámíthatatlansága, az elérhetetlensége, a vadsága... és emellett képtelen lennél kedvelni egy normális életű embert, csupán amiatt mert feleannyira sem vad... Hiába, a nők nagy része a rosszfiúkra bukik, ha szabad így fogalmaznom. Most is már csak azért keresed és keresnéd, mert nehezen tudsz elszakadni tőle. Lehet hogy nehéz, de kicsit kívülről kéne ezek alapján rálátnod erre az egészre. Azért vagy rá kíváncsi mert az érzéseid odahúznak, és mert az az utolsó olyan biztos pont az életedben akihez kötődni tudtál... holott ennek vége van.

Fájdalmas, tudom, és nem közhelyekkel akarlak traktálni, de... jobb lesz ennél.

Az éltedeted eldobni pedig butaság lenne miatta. Ha nagyon nyers akarnék lenni akkor azt mondanám, hogy te egy erős nő vagy, aki tőle teljesen független, saját tested és lelked van, amit csak te irányítasz. És csupán azért, mert érzelmi szálak fűznek egy másik emberhez, még ugyanannyira ajándék az az élet amit élhetsz! És teljesen egészségesen! Hidd el, nem éri meg. Küzdeni sokkal izgalmasabb, és építőbb!

Küzdj! :) Ne add fel az új dolgok kipróbálását, talpra kell állnod, és nehéz elhinni és megérteni, de nem te leszel az az ember aki rajta segíteni tud, és ki benne is letisztázza ezeket a gondolatokat, és mindent ami történt. Ez nem a te feladatköröd.

Te csak azzal foglalkozz most, hogy ne add fel. HA egyedül érzed magad inkább keresd meg azokat az embereket akik közel állnak hozzád és tudnak támogatni!!

Kívánom neked a legjobbakat! :)

20/L

2014. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd már ezt a "barátilag" marhaságot. Azok után, hogy öngyilkossággal zsaroltad őt, egy életre elvesztetted a lehetőséget, hogy valaha is a barátod legyen. Számtalan módon a tudtodra adta, hogy nem akar téged, innentől kezdve -sőt, már az öngyilkosságtól kezdve- zaklatás, amit művelsz. Egyébként normális vagy? Egy depressziós emberre(!) terhelted volna az öngyilkosságod tényét, mert persze előtte gondosan értesítetted őt, hogy élete végéig bűntudata legyen, aztán jössz azzal, hogy baràtkozni szeretnél vele?!
2014. márc. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem, egyáltalán nem biztos hogy normális vagyok, és nem akartam rosszat neki, ha már egyszer nem kellek, akkor nem mindegy hogy élek vagy halok? és nem is zsaroltam soha, nem mondtam neki, hogy mire készülök. és attól függetlenül hogy írok neki, vagy sem, megtudta volna
2014. márc. 1. 22:26
 6/7 anonim válasza:
hát megértem a helyzetedet és énis igy tennék ha engem elhagyna a párom!valahogy felfoghatatlan ürességként élheted meg ezt a helyzetet mintha valami hiányozna belőled,mintha levágták volna az egyik testrészed...........tényleg kilábalhatatlan helyzetnek tünik de ezt akkor is elkell fogadnod ő már tullépett rajtad........sajnos énis éppen kilátástalannak tartom az életemet az öngyilkosságon gondolkodom jelenleg is nem tudom miélrt jár ilyen fájdalommal az élet...nem tudom mikor irtad ezt a kérdést csak elolvastam és ugy éreztem valamit irnom kell ide!!ha régebben irtad akkor remélem már tul jutottál ezen a fájdalman amit az élet adott neked mást nem tudsz tenni csak elfogadni
2014. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Éltem meg párszor ehhez hasonló érzelmi mélypontokat,lelki válságot,tehát átérzem a helyzetedet.Ugyanakkor félek,hogy lassan te magad is kezdesz becsavarodni,te válsz depresszióssá és életunttá egy olyan illető miatt,aki már nem lehet a tiéd.Az a legnagyobb baj,hogy az elejétől rosszul kezelted a problémát.Már akkor meg kellett volna próbálnod akarni elszakadni tőle.Hiszen totálisan értelmetlen egy elérhetetlen délibábot kergetned,miközben magadat készíted ki.Önmagad csendes gyilkosa vagy tulajdonképpen.Ezt nem szabad tovább csinálnod!Tudom,én is voltam ilyen ostoba.Nem szabad butának lenned,össze kell magadat kapnod,és szépen továbblépni,a saját jól felfogott érdekedben.Ez az ember nem hozzád való,nem a tiéd,nem a birtokod,de jobb is.Mellette nem lennél boldog.

2014. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!