Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szeretjük egymást, de túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretjük egymást, de túl ellentétei vagyunk egymásnak. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7 hónapja vagyunk együtt, és mindketten 19 évesek.

Szeretjük egymást, de nagyon nincs szinte közös témánk. Teljesen más eltérő a világnézetet vallunk. Ő inkább az intellektuális, és én pedig az "erő" és a realitás híve vagyok. Nem tudom éritek e...

Sokat tanul hogy lehessen valaki, én pedig még azt sem tudom hogy mi szeretnék lenni az életben. Sok helyen volt már az életében és rengeteg vágya van még arról hogy hová szeretne elutazni megnézni azt!

-Van benne kalandvágy

-Karrierépítő jellege van

-Vágyik az új dolgokra

...és nem értem hogyan tudnám vele fölvenni a iramot. Nagyon kevés olyan témája van amihez én hozzá tudnék szólni. Bennem nincsenek ezek a tulajdonságok, én sajnos nem ilyen környezetben nőttem fel, engem nem erre tanítottak.


Miért mondják azt hogy az ellentétek vonzzák egymást?

Jó tanács esetleg?(értelmes persze)



2014. márc. 10. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ellentétek csak eleinte vonzzák egymást.

"Similis simili gaudet" /hasonló a hasonlónak örül/.


Ha megvan a vágy arra, hogy együtt maradjatok, akkor nem lehetetlen. De egy idő után a szerelem elmúlhat, és ha nem léptek magasabb szintre (mert a szerelem nem a legmagasabb), akkor nem lesz semmi, ami összekössön benneteket.

2014. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan kell értelmezni? Mi az ami összeköt két embert ilyen fiatalon?
2014. márc. 10. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

A hasonlóságok.

Most leszek 20, szóval ne gondold azt, hogy a generációs különbségek miatt nem érted amit írtam.


Hasonlóságok amik összekötnek. Pl hogy céltudatosak vagyok. Vagy ugyanolyan zenei ízlésetek van (ez mondjuk apróság, de ez is fontos). Alap dolgokról ugyanaz a véleményetek, stb stb.


Amiben egyeztek, vagy közel azonosak vagyok. Olyan dolgok, amiért azt mondhatod, hogy Ő az én párom.


Persze vannak kivételek, de azok pont azért kivételek, mert nem átlagosak.

2014. márc. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 5 évig azt hittem, hogy teljesen más az érdeklődési körünk. Aztán elkezdtünk közös terveket szőni, és megismerni egymás hobbijait, kirpóbálni őket. Nem azt mondom, hogy videójátékrajongó lettem, de leülök vele néha játszani. Ő sincs oda a pszichológiai témákért annyira, mint én, de meghallgatja, amik engem felvillanyoznak, és néha újabban ő is olvas egy-két ilyen témájú cikket.


Beszélgetni kell, megmutatni egymásnak, hogy egy hobbiban mi a jó, szerintem nincs olyan, hogy az ellentétes érdeklődési körnél ne lehetne közös pontokat találni, pedig nekünk aztán nagyon eltért.


De ahogy olvasom te inkább ijedtnek tűnsz, hogy neked még nincsenek meg a pontos elképzeléseid a jövőről, és az, hogy neki viszont igen, emlékeztet téged arra, hogy neked is ki kellene találni, hát ez tényleg nem könnyű, meg az sem, ha szeretnéd, hogy felnézzen rád, de úgy érzed, hogy nem tudsz azokhoz a témákhoz hozzászólni, amik őt érdeklik.


Én a helyedben elmélyülnék azokban a dolgokban, amik engem érdekelnek, amik közben repül az idő számomra, amiket igazán élvezek, és amik lekötik a figyelmemet, ha még nincs ilyen, akkor próbálgatni kell a dolgokat. Nagyon kevesen tudják biztosan ennyi idősen, hogy mit akarnak csinálni, én 25 évesen jöttem rá, nem vagy lekésve semmiről. Fontos, hogy kialakítsatok közös célokat, de ahhoz előbb meg kell magadat ismerni, hogy megtudd, téged mi tesz boldoggá, hogy ebből egy közös dolgot tudjatok majd összehozni.

2014. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mit szerettek egymásban?
2014. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokat nevetünk együtt, ugyanazt a kajákat szeretjük :)
2014. márc. 11. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!