Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A vallásos srácok/férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallásos srácok/férfiak mennyire gondolják komolyan a kapcsolataikat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy egy vallásos srác (22 éves)vajon hogy áll hozzá a kapcsolatokhoz? Először úgy gondolnám, hogy valamennyivel mélyebb erkölcsi neveltetést kapott, és talán nem játszadozik a nőkkel. Vagy ez nem lenne igaz?


Igazából kölcsönös érdeklődést mutatunk egymás iránt, és nekem fontos volna ez a kapcsolat. Mélyen legbelül még reménykedem is, hogy ez a vallásos mivolta azzal is együtt jár, hogy ő is komolyan fogja gondolni.


Esetleg tudnátok tapasztalatot mondani efféle kapcsolatokról? Sokat segítene :) Előre is köszönöm!


19/L



2014. márc. 14. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak a srác tudhatja, kérdezd meg tőle, hogy miként vélekedik. Van aki kevésbé veszi komolyan a hitét, van aki nagyon is komolyan veszi.

Ha komolyan veszi, az biztosabbnak tűnhet, de ha te alapvetően nem értenél egyet mindennel amit ő vall, és emiatt tesz, akkor kár erőltetned hogy megváltozzon. Illetve ha valaki tényleg komolyan veszi a hitet, akkor majd tőled is "elvárja", de a lényeg hogy ne miatta vedd komolyan, hanem magad miatt...persze erre csak később fogsz rájönni.


Nehéz kérdés, mert túl konkrét dolgokat nem írtál..

2014. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így nevelkedtem, magam vettem fel és a vallásomból kifolyólag már eleve csak komoly (házasulási) szándékkal jönnék valakivel össze. De ez sem igaz mindenkire, meg nem mindenki veszi a vallását sem komolyan. Szóval ez semmire sem garancia. Tényleg a sráctól függ.


23/F

2014. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy régebben én is jártam templomba és hiszek Istenben, csak most már nem gyakorlom. Tehát nekem ez nem akadály. Látszólag komolyan gondolja a vallását (kántálások, ifibe is jár).
2014. márc. 14. 17:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó igaz, tőle függ. Azért köszi a válaszokat :)
2014. márc. 14. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nehéz kategorikus választ adni, azaz hogy a vallásos fiúk "ilyenek" és csak "ilyenek" lehetnek, mert vallásosak. (Épp most válik egy vallásos házaspár a környezetünkben, mert a lány talált mást, szóval a vallásos is emberből van...)


Viszont szociológusként találkoztam már olyan statisztikával, amiből kiderült, hogy a keresztény házaspároknak csak kb. az egytizede válik el (polgárilag), szemben a magyarországi átlaggal: Most már a házasságok több mint a fele várhatóan válással végződik.


De ez csak statisztika, egy nagy halmazból következtetett átlag, amiből azt tudjuk meg, hogy várhatóan kisebb eséllyel végződik egy vallásra alapuló házasság válással, részben a megkötések miatt (katolikusoknál pl. lényegében nincs lehetőség az egyházi vállásra, csak a polgárira), részben a vallás egy olyan közös alap, közös értékrend tud lenni, ami mindkét félnek támpontot adhat, és valamivel talán könnyebben tudják megoldani a konfliktusokat. De minden ember és minden pár egyedi.

2014. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!