Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Elmúlt a szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alexandra020 kérdése:

Elmúlt a szerelem?

Figyelt kérdés

Októberben leszünk 5 évesek a párommal. Lassan két éve jegyesek vagyunk, és kb. ugyanennyi ideje élünk együtt. Én sosem hittem azoknak, akik azt mondták, hogy a szerelem elmúlik, átalakul. Gondoltam, én nem akarok nem szerelmes lenni a páromba, szerelmes akarok lenni mindig, és majd elhiszem, hogy valóban elmúlik, ha átélem. De kb. 1-2 hónapja egyik napról a másikra azt vettem észre, mintha nálam is ez történne. Vagyis pontosan nem tudom mi történt, még nem éltem meg az "elmúlt szerelem" érzését. Előtte a tipikus szerelmes dolgokat éltem át. Aztán már kezdtem begolyózni, hogy mi van velem. Elkezdtem figyelni magam. Nem mindig éreztem "pillangókat" a hasamban csók közben, vagy ha hozzá bújtam. Vagy egyszerűen elvoltam úgy napokig, hogy nem ölelkeztünk, puszilkodtunk, mert nem vágytam rá. De viszont el is szomorodtam, hogy mivan, ha tényleg nem szeretem már. Elkezdtem gondolkodni, milyen lenne nélküle,de rájöttem, nekem ő kell. A mostani napokban viszont megint sokszor érzem, hogy szerelmes vagyok. Néha egész erősen, néha kevésbé. De mégis, néha úgy érzem, jó lenne, ha hiányoznánk egymásnak egy kicsit. De ezt nem tudjuk megoldani. Én nem szeretném őt elhagyni, 2 év múlva közös házat szeretnénk venni. De olyan kérdések is elgondolkodtatnak, hogy "most nekem vele kell leélnem az életem?" Vagy, jó lenne még kicsit élni, "kipróbálni magam". Ez normális? Jól esne még buliban flörtölgetni, vagy ha csak valaki udvarolna nekem. Azt tudom, hogy ő a mai napig szerelmes belém, amit a mai napig mond nekem. Tudom, hogy szeretem, de megzavarodtam, mi ez az érzelmi hullám. Milyen, ha teljesen elmúlik, vagy mindenki másként éli meg, vagy ez "törvényszerű", hogy elmúlik? Ti miket tapasztaltatok?

Bocsi a szóismétlésekért. Amúgy 22 vagyok.



2014. máj. 13. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kívánom, hogy vessetek véget, de 22 éves vagy könyörgöm. Képes lennél összekötni valakivel az életed, miközben nem is vagy biztos ebben az egészben? Én azt mondom, élj még! Ez alatt nem határtalan, felelőtlen pasizást értek. De szerintem így felesleges közös jövőt tervezni.
2014. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mekkorát fogsz ezzel még szívni :D


nem lesz több udvarlás.

2014. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Mi közel egy évet voltunk együtt a barátnőmmel és ugyanezzel állt elő :) Gondolom a barátod is megad neked mindent , mint ahogy én is tettem....

Ő úgy döntött , hogy nem folytatja velem , ami nagyon fájt , mert ekkor jön az az érzés , hogy "Mi rosszat tettem én?".

És megmondom őszintén , hogy neki is az lenne az első , hogy igazi okot mondj...

Ha ennyi ideje együtt vagytok , akkor miért kell eldobni a biztosat, azt aki szeret...

Később nagyon fogod bánni , ha szakítasz vele , mert még egy olyat nem fogsz találni,aki így fog szeretni...

Beszéljetek erről és próbáljátok feldobni a kapcsolatotokat... Nálunk az volt a probléma , hogy látszott is , hogy csak én akartam tenni, a barátnőmön meg érződött , hogy nem is nagyon engedi...

Szóval beszéljetek erről , de mielőtt gondold át , hogy miken keresztül mentetek és mennyit ér neked... Ha pedig ez meg van , akkor engedd , hogy elvarázsoljon. :)


Sok szerencsét!


F/18

2014. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Akkor maradj elkötelezett vele, ha biztos vagy magadban - de ez nem most fog kiderülni. Nem az a lényeg, hogy MOST kell döntened. Hullámok mindig vannak. Jó vele, minden rendben, működtök, hűséges, megvan a bizalom? Akkor mondhatom, hogy minden rendben! Ha hónapok múlva is ez lesz, vagy még rosszabb, akkor fogod tudni, hogy eljött ennek is a vége. Képtelenség mindig rajongani valakiért - hogy napokon át elvoltál csak úgy, abban az is benne van, hogy ő is elvolt napokon át úgy. Attól még szerelmes beléd.


Most inkább azt kell mérlegelned, hogy ki akarod-e várni, hogy később (igen, hónapokkal később) mit fogsz érezni, vagy inkább most akarsz lépni, és elhagyod őt? Amúgy ez egy érdekes dolog: [link]


Plusz annyit tennék hozzá, hogy bízd magad a szívedre. És sose döntsd hullámzási időszak alatt, mert később nagyon meg fogod bánni. Szakítottam már ilyen miatt - legnagyobb mákom volt, hogy sikerült "visszacsinálni". De hát kinek mi a mák... Ezt tényleg nem most fogod tudni eldönteni - haragudnál magadra, ha otthagynád a közeljövőben őt emiatt, hidd el.

2014. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A két utolsó válasz nagyon tetszett! Elolvastam a cikket, nem túlzok, mindegyiknél az igaz szerelem volt rám érvényes. :) Amúgy érdekes, hogy mikor megismertem őt, ugyan udvarolt nekem, de egyáltalán nem jött be külsőleg, csak haveri szinten jártunk bulizni, nem volt köztünk semmi. Hónapok teltek el, mire azt vettem észre magamon, hogy hoppá... :) Beleszerettem, annyira kedves, gyengéd, romantikus... Szóval abban nem is kételkedtem, hogy csak fellángolás, csak megijedtem, hogy mik ezek az érzelmi hullámok. De most már azt hiszem értem. :)
2014. máj. 14. 20:08
 6/7 A kérdező kommentje:

És amúgy igen,Jó vele, minden rendben, működik, hűséges, megvan a bizalom is.

A másikra válaszolva még, igen, valóban megad nekem mindent, minden téren. Furán hangzik, mert ez már sokaknak úgy jöhet le, mint a kihasználás. De azt nem itt kell keresni.

2014. máj. 14. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ti nők egyszerűen hülyék vagytok, gondolkodni nem tudtok csak az érzelmeitek vezérelnek benneteket, pont úgy mint azokna férfiak akik meg csak dugni akarnak, egy fokkal se vagytok jobbak, ugyanolyan ösztön vezérelték vagytok,tiszt.kivét.
2022. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!