Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan óvjam meg az érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan óvjam meg az érzelmi kitöréseimtől?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet veszekszünk a barátommal (ő 24, én 20), mert itthon a családom (főként anyukám és nővérem) nem hajlandók elfogadni őt, és folyton piszkálnak, idegesítenek, és cukkolnak, mintha aztnakarnák elérni, hogy szétmenjünk.

Egy éve, amikor összejöttünk, minden teljesen jó volt, akkor én jártam át hozzájuk sokat, de mivel a szülei válnak, és eléggé áll a bál náluk, így most ő tölt nálunk sok időt. Persze nem az van, hogy a szobámban kuksolunk, szoktunk kirándulni, fürdőbe járni meg hasonlók.

Anyunak meg mintha nem tetszene, ha valamit elrontok, akkora feneket kerít neki, mintha embert öltem volna, és hiába próbálom rajta levezetni, nem megy. A barátom persze látja, hogy gond van, de van olyan diszkrét, hogy nem ártja bele magát, viszont, mire odáig jutunk, hogy végre csak vele lehetek, addigra annyira fusztrált vagyok, hogy minden apróságon hajbakapunk. (hova menjünk, mit együnk, mit nézzünk meg stb.)

Nagyon szeretem, de neki elég, ami otthon megy náluk, nem kellene nekem is őt bántani, és annyira rosszul esik minden veszekedés után a tudat, hogy megint bántottam (lelkileg) hogy az már fáj...

Mit tudnék csinálni, hogy amikor vele vagyok csak Rá tudjak koncentrálni, és a gondokra semmiképp?



2014. máj. 17. 00:40
 1/4 anonim válasza:
Szerintem mond el neki ezt. Hogy anyukád állandóan piszkál és sajnálod hogy rajta töltöd ki. Találj valami elfoglaltságot amin ki tudod tölteni (pl. Éneklés, tánc, box stb.)
2014. máj. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire feszült helyzetet teremtenek neked otthon akkor sehogy.

Első lehetőségnek szerintem leülnék a családommal és megpróbálnám megbeszélni velük hogy akadjanak már le rólam, mert halálba kergetnek és tönkreteszik az alapvetően boldog párkapcsolatomat.

Amennyiben ez nem válik be akkor a lehető legrövidebb úton megpróbálnék elköltözni otthonról a helyedben a sráccal valami közös pecóba.

C lehetőség nem jut most eszembe.

2014. máj. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondd el neki,hogy mi bánt. Már magában az,hogy elmondhatod valakinek a bánatod, az is segít,hogy levezesd a feszültséget, hisz nem kell magadban tartanod. Neki sem könnyű most, nem tudom mennyire szoktatok az ő problémáiról beszélni ( valamelyik férfi jobban beszél róluk, valamelyik nem) de azért vagytok egymásnak ,hogy ebben is támogassátok egymást és el tudjátok mondani a másiknak nem csak az örömetek ,de a bánatotok is.
2014. máj. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fish1 ***** válasza:

Megkérdezted már a családodat, hogy mi a problémájuk konkrétan vele?

A helyedben a srácnak is elmondanám, hogy mi a helyzet. Jó ha tudja és ha kibeszéled magadból, az oldja a feszültséget.

2014. máj. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!