Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom Erasmusra akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom Erasmusra akar menni, engem pedig itthon akar hagyni, nem szeret igazán?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a barátom is ennyi. 2 éve vagyunk együtt. Ő ki szeretne menni erasmusra, mert azt mondja, hogy ez az álma, szeretne sok új embert megismerni, egy új légkört mert belefásult az egyetembe és úgy érzi, hogy a barátaiban is csalódott (Műszaki Egyetemre jár még 1 évig). Leginkább pedig nyelvet szeretne tanulni (angolt és németet, Németországba megy), mert az egyetemi évek alatt sokat felejtett, és gyakornoki pozíciókat is nézegetni, mert később az Audinál szeretne kinn dolgozni pár évet, hogy elegendő pénzt gyűjthessen egy házra. Én ki szeretnék menni vele. Hozzátartozik, hogy én már dolgozom 4 hónapja, és nagyon nehezen (1 év alatt) sikerült állást találnom, de úgy érzem, mindent feladnék érte. Ő pedig azt mondta, hogy maradjak otthon, mert ha kijövök vele, mivel nem tudok németül, még nehezebb munkát találni, és jobb, ha itthon kezdem el építeni a karrierem, mivel 5 hónap múlva úgyis hazajön és amúgyis kétszer tervez 2 hétre hazalátogatni, kétszer 1 hétre pedig én is kimehetnék hozzá. Illetve még azzal jön, hogy a kevés ösztöndíj miatt nem tudja megengedni magának, hogy egy nagyobb szobát béreljen, ami kb 350 euró, és inkább koleszba menne, ami csak 150. De szerintem ezek csak kifogások, és nem szeret igazán. Hogy tud itt hagyni a kaland meg a karrier miatt, miért nem én vagyok neki a legfontosabb? Hogy tud a szerelmétől megválni? Hogy tudja kockára tenni a kapcsolatunkat? Nagyon magam alatt vagyok, főleg hogy ma még azt is közölte, hogy ha a kapcsolatunk nem bír ki ennyit, akkor később amúgyis vége lenne. Mit tennétek a helyemben? Nagyon rosz lesz így ez a félév. Úgy érzem, nem marad itthon senkim, ha itt hagy.

2014. szept. 8. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogos amit a barátnőd mond, ne hidd azt, hogy nem szeret. Hagy, hogy kimenjen, ha tényleg szeretitek egymást, akkor ki fogjátok bírni ezt a pár hónapot. Neki sem lehet könnyű ez a döntést, de ne nehezítsd meg a dolgát, támogasd!
2014. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hanyszor teszed meg fel ezt a kerdest?


Nem jol latod, neki van igaza, az ilyen lehetosegeket ki kell hasznalni, annak meg nulla ertelme van hogy te felmondj 5 honap miatt.


Ne legy onzo.


Ha meg ezt nem birod megemeszteni, akkor teljesen igaza van ha lelep.

2014. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Édes lányom, 24 évesen ennél több eszed is lehetne.

- Normális párok támogatják egymást az álmaik megvalósításában.

- Egy Erasmus ösztöndíj elég jól tud kinézni az ember életrajzában. Pláne, ha később külföldön szeretne dolgozni. (Nem árt nem elfelejteni, hogy ez az a pénz, amiből majd egyszer családot fog alapítani - veled, ha kihúzzátok addig.)

- 5 hónapot csilláron lógva is ki lehet bírni.

- Úgyhogy totál felesleges kimenned vele, csak a saját életedet nehezítenéd, magad sodornád anyagi csődbe. Majd ráérsz akkor kimenni vele, ha évekre költözik ki. (Addig mondjuk ráfeküdhetnél a nyelvtanulásra, pasas nélkül úgyis több lesz a szabadidőd.)

- "Nagyon rosz lesz így ez a félév." Próbálj egy fél évnél előrébb látni.

- "Nem tud 350 eurót kifizetni szállásra" = nem szeret? Most komolyan?!

- "Hogy tud a szerelmétől megválni?" Nem megválik tőled, hanem bízik annyira a kapcsolatotok erősségében, hogy gond nélkül át tudtok vészelni 5 hónapot, úgy, hogy 4x 1 hétig együtt vagytok, amíg ő jövőjén dolgozik. Ha ügyesek vagytok, még erősödik is közben a kapcsolatotok.

- Ha sokat hisztizel, előbb-utóbb kiábrándul belőled.

-"Mit tennétek a helyemben?" Támogatnám. Mindenben.

2014. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne siránkozz, használd ki ezt az időt arra, hogy te is megtanulj egy kicsit németül, ha úgyis ott akar később elhelyezkedni!

Vagy később is csak nyűgnek és koloncnak mennél ki vele?

Ha 24 évesen így állsz hozzá ehhez a kérdéshez, nem a barátod nem szeret téged, hanem te nem bízol a saját szerelmedben! Ha pedig valamelyikőtök nem bírja ki ezt a néhány hónapot, akkor jobb is, hogy most ér véget, és nem később...

2014. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nos az elozo valaszoloknak van igaza de nem teljes mertekben :)..ha anyira szeretne miert val meg toled?


es miert monta hogy ugyis vege lenne?


megertem a szerelmed nelkul felevet rosz de kerdezd meg hogy neki is rosz?


fogtok tudni beszelni?


tud meg a cimet es meny utana ..lassuk mit is csinal es kivel :)

2014. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!