Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tennétek a helyemben? Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Nem bírok kapcsolatot kialakítani.

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Sok barátom van, de többnyire osztálytársak, ez azért lehet, mert nem nagyon vagyok jó ismerkedésben. A saját, megszokott társaságommal szeretek lenni, új embereket megismerni sokkal inkább teher, mint öröm. Ez is befolyásolhatja, hogy nincs barátom, és normális párkapcsolatom sosem volt. Két srác is szerelmes volt belém, én pedig próbáltam viszonozni, de egyszerűen nem ment, képtelen voltam szeretni őket. Ez két nagyon kellemetlen párkapcsolatot, és kínos szakítást eredményezett. Én mindig olyanokba szeretek bele, akik teljesen elérhetetlenek. Sajnos nagyon magányos vagyok, úgy érzem, sosem tudok normális párkapcsolatot kialakítani, mert mindenkit eltaszítok, pontosan úgy, ahogy engem eltaszítanak a ,,szerelmeim''.


Főként olyanok véleménye érdekel, akik hasonló helyzetben vannak vagy voltak, és tudnak valami tanácsot adni:

-hogy ismerkedhetnék, anélkül, hogy feszélyezném magam

-hogy lássam a pozitívot azokban, akiknek esetleg tetszem.


Köszi!!4



2014. szept. 9. 02:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Ilyenben annyiból nehéz tanácsot adni, mert te magad azt mondod, ez a távolság tartás talán a korábbi elutasításaidból, negatív élményeidből származik.


Holott pont az ellenkező hatás ami megszokott... valakit folyamatosan elutasítanak, ezért kevésbé lesz magabiztos, hamarabb ugrik bele egy párkapcsolatba és szinte mindenkit közel enged magához, még olyanokat is akik amúgy nem lennének rá érdemesek.


Ezt kivédeni igazából emberismerettel lehetne, azzal, hogy megválogatod kikkel kezdesz el ismerkedni. Akit emberileg is képes lennél szeretni, azzal hosszú távon is tudsz tervezni, míg aki nem a szerethető jellemvonásaiért kelti fel a figyelmed, az valószínűleg előbb utóbb csalódást okoz majd.


Azt szokták mondani, a külső megfog, a belső megtart.


Amúgy én is egy hozzád hasonló lányt kedveltem meg az elmúlt két hétben, és ő is szinte másodperc alatt hátrált ki az ismerkedésből, szóval nem mondanám egyedinek az ilyen menekülést. Ilyenkor az ember tényleg azokat a férfiakat tudja igazán gyűlölni, akik sorozatosan verik át a lányokat majd a következményekre magasról téve érzelmi roncsokat hagynak maguk után.


Legyetek egy kicsit átgondoltabbak, ne rohanjatok bele egyből egy kapcsolatba... de ha már ismerkedni kezdetek, adjatok időt igazán kiismerni a másikat, ne meneküljetek egyből.



26/F

2014. szept. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első! Köszönöm a választ, és azt is, hogy segíteni próbálsz, nem ítélkezni. Sajnos nálam (és lehet, ha a lánynál is, akivel ismerkedsz) egy nagyon nehéz viszonzatlan szerelem okozta a bezárkózást. 2 és fél évig, önmagam teljesen feladva próbáltam a másik kedvére tenni, ő pedig kihasználta a helyzetet, hitegetett, végül pedig összejött valaki mással, és azóta úgy tesz, mintha semmi sem történt volna. Ezt nekem nagyon nehéz volt kiheverni, és rettegek attól, hogy megint hasonló történik velem. :( Próbálok ismerkedni, de nekem megbízni valakiben kétszer olyan hosszú idő, mint egy korombelinek (és nem csak szerelmi csalódások miatt).
2014. szept. 9. 02:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok, igazán nincs mit, erre van az oldal.


Elítélni már csak azért sem lenne jogos, mert mindazt, amit az exed tett veled, igazából más sem szokta könnyebben heverni ki. Valaki előtt őszintén megnyílni, majd ezért a bizalomért cserébe közönyös árulást kapni mindenkinek fáj. Így meg egy idő után tényleg érzéketlenné válhatsz, kialakul benned egy gát, egy védekező mechanizmus amit onnan nagyon nehéz lesz ledönteni.


Mégis, ha attól félsz, hogy újra ezt éled majd át, sorozatosan megvonod magad olyan fiúktól/férfiaktól, akik amúgy sosem lennének képesek szándékosan bántani. Még a "normális", sérülésektől mentes emberek életében is annyi minden van, ami miatt bizonytalanná lehet válni, ami miatt megtántorodunk. De ha minden zökkenőnél menekülni kezdenénk, egyikünk sem lenne fent ezen az oldalon, egyszerűen azért, mert nem létezik olyan párkapcsolat amiben ne fordulnának elő nehézségek.


Csak a filmekben vannak steril, "tökéletes" kapcsolatok, ahol soha semmi kétség, félreértés vagy veszekedés nem fordul elő.

A való életben mindig vannak gondok.


Amúgy mindaz amit leírtál, az egész helyzet nagyban hasonló ennek a leányzónak a kérdéséhez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Ha gondolod, vedd fel vele a kapcsolatot, kérdezd meg, talál-e azóta párt. Ha igen, mivel sikerült elérnie a maradást, miért adott esélyt és folytatást az ismerkedésnek.


Sok sikert kívánok!


26/F

2014. szept. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én se ismerkedek könnyen, de belátom, hogy ez hiba. Nyitottabnak kellene lennem a többiek felé, de valahogy szóban, élőben nem megy... Itt írásban simán, de élőben valahogy nem tudok... Ez afféle gátlás. Csak azt tudom javasloni, hogy próbáld meg te is lekűzdeni ezt a gátlást. Legyél nyitott az új dolgokra, hiszen nem minden pasi szemét. Olyanokkal találkoztál addig, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki rossz aki új számodra. Hogy nem tudtad szeretni őket ez nem gond, hiszen nyílván neked nem jöttek be, hiába éreztek irántad bármit is. Nem kell emiatt pozítívat érezned irántuk, van még hal a tengerben. Bár mondhatnám azt, hogy ne csak a külső alapján ítélkezz. Ismerd meg, hogy igazából milyen. Ismerd meg, hogy tényleg magadért szeret-e, vagy csak a külsőd miatt, vagy csak szex miatt. Ezek fontos dolgok. 19 éves vagy és még előtted a jövő... Lehet, hogy komoly kapcsolatra még nem állsz készen, vagy nem is akarsz. Hogy hol ismerkedj? Hát gondolom neten egyszerűbb és könnyebb ebben az esetben, de azért itt is megvannak a veszélyforrások. Ne higgy el midnenkienk midnent, azaz ne legyél naív se. Kb ennyi. 23/F :)
2014. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! Köszönöm neked is a választ! :) Megpróbálok nyitottabb lenni, eljárni bulizni a barátaimmal (mert bevallom nem nagyon szeretem), hátha bővül a baráti köröm megismerek új embereket, ezáltal pedig rám találhat a szerelem is...Mindkét exemmel azért jöttem össze, mert nagyon jól kijöttünk, először mindkettőjükkel barátok voltunk. De sajnos nem vonzódtam hozzájuk, nem volt meg a szikra, nem működött a szex sem. Interneten nem nagyon szeretek ismerkedni, félek a veszélyektől.
2014. szept. 9. 22:56
 6/12 anonim ***** válasza:

#1-es és #2-es vagyok, remélem az eddigiekből kiérezhető volt már, hogy nem ítélkezve fogom feltenni a kérdést, de adja magát, ha egyikükkel sem volt meg a szikra köztetek, akkor miért feküdtél le velük?


El nem tudnám képzelni, hogy olyan lánnyal bújjunk ágyba akivel nem izzik köztünk a levegő.

Tehát nem ítélkezve, hanem csak kíváncsi rákérdezéssel... miért?

2014. szept. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jóval fiatalabb voltam, kíváncsi, és azt gondoltam a bizalom elég...Már én is másképp látom a dolgokat.
2014. szept. 10. 10:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretsz bulizni járni akkor nem muszály... Ha lesz munkahelyed vagy ha elmész egyetemre, akkor ott is megismersz majd új embereket. Amúgy élőben ugyan úgy fennál a veszély, mint neten. Én speciel ismerek több oyla nembert, akik neten ekresztül jöttek össze; aztóta már élőben is együtt vannak.
2014. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia nekem hasonló csak nekem annyi , hogy tökre magabiztos vagyok ha jó hangulatom van meg nemis vagyok egy csúnya gyerek csak valamit mindig elcseszek.. nekem se volt meg nagyon hosszu kapcsolatom. 16/F
2014. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem értelek. Mindaz, amit felsoroltál, emberi erények. Az természetes, hogy az ember az iskolatársaiból meríti a baráti kapcsolatait, minek kierőszakolva megismerkedni idegenekkel?? Majd ha továbbtanulsz, vagy lesz munkahelyed, ott is szerezhetsz egy-két barátot. Nekem egész életemben 4 barátnőm lett, és pont elégnek tartom a számukat. Van, akinek "csak" egy barátja van, de az aztán biztos, hogy barát, és nem csak haver. A fiúkkal meg szintén nem tudom, mit akarsz 19 éves korodban. Én 22 voltam, amikor először szerelmes lettem. Nem kell az időt sürgetni, majd eljön minden idejében. Menjél különböző klubokba, körökbe (sportkörökbe pl.), de ne azért, hogy nőkkel v. fiúkkal ismerkedjél, hanem azért, mert az a terület téged érdekel. Ha nem görcsölsz rá az ismerkedésre, minden sokkal könnyebb lesz. A Sort úgyis mindent eldönt.
2014. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!