Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a pszichológiai magyarázata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a pszichológiai magyarázata annak, hogy ha például egy férfi megbánt egy nőt, a lelkébe tapos, majd ahelyett, hogy vállalná, mit tett, a nőt gyűlöli meg?

Figyelt kérdés

Ezt valamiért sosem értettem. Vajon az a magyarázat, hogy azért gyűlöli meg a nőt (aki vele végig korrekt volt), mert akkor nem kell szembenéznie önmagával (gyáva) és nem kell belátnia, hogy milyen ember is valójában és hogy hatalmas hibát követett el?

Mi a véleményetek erről? Nagyon kíváncsi vagyok, mert szeretném megérteni a miérteket. Köszönöm szépen előre is!



2014. okt. 13. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy előzőleg utálta a nőt, ezért bántotta meg?
2014. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ez lehet a háttérben, szerintem.
2014. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 RRR ***** válasza:

amiket írtál

és

így 1X-rűbb neki,mert bemagyarázza magának,hogy a nő kiérdemelte és ezért ő nem is hibás semmiért,sőt ő a szenvedő fél

2014. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy ìrod. Könnyebb amásikat okolni.
2014. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy ő tényleg nem érezte bántásnak, amit tett, vagy már azelőtt sem szerette, esetleg már akkor is utálta a nőt, amikor megbántotta.
2014. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem lennék benne biztos, hogy ő is úgy gondolja korrekt volt vele a nő. Talán csak a nő gondolja úgy.
2014. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! A fentiekben említett nő én vagyok. És nem hinném, hogy engem utált, mert nekem ő volt életem szerelme (és azt gondolom, hogy én végig korrekt, kedves és figyelmes voltam vele), hanem max. az előző barátnőjét utálta. Mert az a nő átverte őt. És ezért rajtam állt bosszút. Nem hinném, hogy szánt szándékkal csinálta, de a lényeg az, hogy a kapcsolatunk vége felé és a szakításunk után az volt az érzésem, hogy már-már élvezi, amikor bánthat: hogy tőrt forgat a szívemben. A más által okozott feldolgozatlan sérelmét rajtam vezette le. De ennek a magyarázatát akkor sem értem. Nem én tehetek arról, hogy az előző barátnője csúnyán átverte őt. Nem értem, miért máson kell ilyenkor bosszút állni és miért kell más emberrel inkorrekten viselkedni. És leginkább azt nem értem, hogy miért kell a másikat (engem) meggyűlölni, ahelyett, hogy belátná, hogy ő végig csak használt engem: a sérült hiúsága gyógyítására. Így könnyebb neki, vagy mi? Könnyebb az a tudat neki, hogy ő bizony nem hibázott semmiben? Könnyebb neki hazugságban élni, ahelyett, hogy belátná, milyen ember is ő valójában és azt, hogy mit tett?
2014. okt. 13. 21:51
 8/11 anonim ***** válasza:

pontosan úgy van, ahogyan a kommented végén írod :/

az ilyen érzelmeit kezelni nem tudó energiavámpírokkal minél hsmarabb szakítsd meg a kapcsolatot.

2014. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
biztos könnyebb úgy nézni, hogy nem köztetek volt a probléma.
2014. okt. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem magát szégyenli ilyenkor picit, és emiatt. Nekem legalábbis volt ilyen. A srác otthagyott egy másik csajért, és ahhoz nem volt benne elég gerinc, hogy erről nekem is szóljon, szimplán csak nem vette fel a telefont(ez még a facebbok előtt volt). Mondjuk nem tört engem össze, meg semmi, csak pár hétig jártunk, nem különösebben rázott meg a dolog, de azért rosszul esett, hogy nem volt őszinte. Azóta véletlen összefutottunk párszor, én mindig tök barátságos volta vele, mondtam neki, hogy semmi baj, felejtsük el. De ő soha nem mer a szemembe nézni, és mindig ellenséges velem. Szerintem érzi ő is, hogy szemét volt, és ezért.
2014. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!