Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Barátnő vagy karrier?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnő vagy karrier?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem az egyetemmel, 27 éves vagyok. Itthon dolgoztam a félig-meddig a szakmámban (mert nem találtam jobb helyet) az elmúlt egy évben, de nagyon kevés fizetést kaptam ahhoz képest, amennyit dolgoztam. Mivel tudok németül, beadtam pár német cégnek az önéletrajzom, egyrészt kíváncsiságból is, mennyire vagyok kelendő, és pár skypeos interjú után úgy alakult, hogy állást kínálnának egy stuttgarti cégnél, az itteni fizetésem 4x-esét kapnám, ami eléggé vonzó számomra. Szeretnék élni a lehetőséggel, de van egy barátnőm 3 éve. Ő szintén dolgozik, van egy munkája, amit szeret, de pénzt ő sem kap sokat. Leültem vele beszélni, hogy van ez a lehetőség, ki lehetne menni, de ő nem akar jönni. Arra hivatkozik, hogy nem beszél németül, utálja a németeket, nem tudna beilleszkedni, nem akarja a családját, a barátait elhagyni. Meg különben is, itthon is meg lehet könnyen keresni azt a pénzt, hogy későbbiekben fenn tudjunk tartani egy két gyerekes családot. Én sajnos nem így látom. Nagy álmom volt mindig is Németországban tapasztalatot szerezni. Most itt a lehetőség, de úgy látszik döntenem kell a barátnő és a karrier között. Mit gondoltok? Adjatok valami tanácsot, mert nagyon magam alatt vagyok.

2014. okt. 27. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én szerintem van munka közelebb is,na meg mit ér a pénz ha lemondasz a boldogságról
2014. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vélemény: Család + Barátok < Te szerintem. jó esetben.


Ne gondolkozz, én azt mondom ragadd meg a lehetőséget, egy ilyen barátnő miatt nem érdemes itt maradnod. Támogatnia kéne téged és menni veled. Mosogatni ő is eltudna akár ott is ha akar valamit és meg alapozhatnátok a jövőtök. Haza lehet jönni néha, van syke stb. Szóval szerintem vágj bele, ilyen barátnő miatt aki vissza húz érthetelen hisztis dolgok miatt nem érdemes eldobni egy jó lehetőséget.

2014. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ha ilyen helyzet előtt állnák, biztos a barátomat választanám. Megértem, hogy motivál a pénz, DE semmi nem adná vissza azt a boldogságot, hogy tudom, hogy velem van és mindennél jobban szeret és a jövőben képes lenne velem családot alapítani. Ráadásul az ismerősöket se hagynám itt. Nekem apám olyan, hogy ingázik Európa és Magyarország között, mert így elismerem jól keres és boldog életet akar nekünk biztosítani, de zavar, hogy olyan ritkán látom.

Remélem tudtam tanácsot adni :)

2014. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mennék a helyedben. Párszor kimehetne hozzád, hátha kedvet kap mégis a németekhez. A nyelvet bármikor meg lehet tanulni. A többi meg csak kifogás. Nem akarja otthagyni a családját? Ha már 3 éve együtt vagytok, akkor az nem jutott eszébe, hogy előbb utóbb ketten lesztek egy család?
2014. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
karrier, egyértelmü, ráérsz 80 évesen megállapodni
2014. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Válaszd a karriert és legalább meglátod mennyire vagy fontos a barátnődnek. Ha veled megy, ha nem mindenképpen jól döntessz, mert ha megy akkor érdemes vele családot alapítani, ha meg nem akkor nem vagy neki annyira fontos. Én a barátnőmmel elmennék a világ végére is és ő is velem. Szóval ebből kétszer is jól jársz, előtted a jövő. Pár év múlva pedig ha meguntad haza is jöhettek, tapasztalatokkal, pénzzel tele. Vagy te haza jössz ha akarsz vagy kint megtalálod az igazi igazit.
2014. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt tedd, amiről érzed, hogy az utad!

Ha így teszel, bárhogy alakul, hasznodra és épülésedre válik.

2014. okt. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 GipszI ***** válasza:
#2 és #6 tökéletesen leírta.
2014. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Karrier karrier és megint csak karrier.

El ne b_szd ember,menj azonnal vagy én rúgdoslak ki innen :)))

gondolkozz már egy punci se ér ennyit.Nőd lehet ezer meg ezer,sőt ha majd keresel pénzt minden ujjadra 10.

Ne foglalkozz vele,menj,ő nem céltudatos,te meg az vagy.Vagy éljetek távkapcsolatban vagy szakíts vele és menj.

Én azonnal mennék engem nem érdekelne se barátnő,se család,ott a Skype,gmail,Facebook.És kész meg is van oldva,életed nagy lehetősége ráadásul szakmádba dolgozhatsz.

Nem is értelek ezen gondolkodni.Hallgass rám,egy nő sem ér ennyit,nők jönnek mennek,lehet amennyit csak akarsz.

2014. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mindenképpen a karrier, ha visszafog a csaj téged akkor meg sem érdemli, hogy vele legyél..én személy szerint egyszer majdnem ráb*sztam a dologra azzal ,hogy csajt választottam nem karriert..
2014. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!