Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit takar, hogy a férfi és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit takar, hogy a férfi és a nő eltérően nevezi meg ugyanazt?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem itt, a nők általában azt mondják, hogy KAPCSOLAT (ban vagyok).

A férfiak pedig többnyire úgy jellemzik ugynazt a helyzetet, hogy (van) BARÁTNŐM.

Hogyan gondoljátok, mi lehet ennek az oka. Légyszíves, a hsz végén jelezzétek, hogy melyik nemhez tartoztok. Köszi.



2014. nov. 2. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom szeretjük kifejezni, hogy a lány hozzánk tartozik, a mienk bizonyos szempontból. A nők meg, hát, nők, meg sem próbálom értelmezni.


23/F

2014. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Kétlem, hogy reprezentatív lenne a "megfigyelésed", így értelme sincs erről beszélni.
2014. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem elég értelmetlen a "megfigyelésed", de azért leírom, nekem mi jut elsőre eszembe (szintén általánosítás következik).

A női verzióban a hangsúly azon van, hogy kellettem valakinek nőként, elkeltem, a férfi verzióban meg azon, hogy megszereztem egy jó nőt, király vagyok. :)

De ebben semmi meglepő nincs, a férfiaknál a vadászösztön nagyobb, a nőknél meg azon van a hangsúly, hogy ne maradjanak pártában, család nélkül.

2014. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig 2-es ez általánosan létező jelenség. Időközben kiokoskodtam egy magyarázatot, de továbbra is érdekelnek a vélemények. Szerintem az ok kicsit bonyolultabb, kevésbé kézenfekvő annál, amit a 3-as mond.
2014. nov. 2. 20:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát... én nő vagyok, mégis inkább azt mondom, hogy van barátom. Egyszerűen nem jönne a számra az, hogy kapcsolatban vagyok, valahogy nagyon nem tetszik...


Szóval azért nem lehet általánosítani ebben a kérdésben (sem).


De amúgy az is lehet, hogy ez a kérdés kor függő is...

Lehet, azért mondom így, mert fiatalabb vagyok.


24/L

2014. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
upsz, 21...
2014. nov. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Panna_ ***** válasza:
krumpli vagy burgonya, esetleg pityóka, ne interpretállj már bele ilyen bonyolúlt dolgot
2014. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az egyik gyanúm, hogy a facebookról jött át, terjedt el.
2014. nov. 7. 19:56
 9/13 A kérdező kommentje:

A másik, hogy a nők jobban, szebben kommunikálnak (fejlettebb az ilyen irányú képességük) és találtak egy udvariasabb, alkalmasabb szót a viszony helyére.

És van még valami.

Ha egy fiú azt mondja, hogy a barátnőm, akkor az egyértelműen szerelem kategória.

Ha viszont a lány csak barát, akkor azt nem úgy mondja, hogy pl. Szilvi a barátnőm, hanem: Szilvi a barátom.

Fordított felállásban, ha a lánytól indulunk, nincs ilyen egyértelműség. Ha egy lány azt mondja, a barátom, akkor azt értheti így is, és úgy is. Viszont ha így fogalmaz: a mostani kapcsolatomban-akkor az tök egyértelmű, világos, hogy szerelmi ügy.

Egyébként a kor tényleg szerepet játszhat... úgy tűnik, inkább az érettebbek, kb. 20 után? "kapcsolatoznak".

Vélemények?

2014. nov. 7. 20:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kinek milyen a szóhasználata. Semmi jelentősége nincs. F
2016. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!