Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek van különbség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van különbség a megcsalás és a félrelépés között?

Figyelt kérdés
Fontos lenne. Kérlek,normális válaszokat adjatok.

2014. nov. 7. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az sztem ugyanaz
2014. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Annyi mint a szeretkezés és a dugás között.Csak azt hiszed hogy van.
2014. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen.Egymás szinonímái
2014. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A félrelépés az akkor van mikor lecsúszik a lábad az útpadka széléről.
2014. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha félrelépész akkor kitorod a bokadat ha megcsalsz valakit akkor valoszinuleg kitorik a bokadat :))
2014. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


félrelép, hűtlenkedik


Csupán egyszerű szinonimái egymásnak az általad leírt két szó. Ergo ugyanaz a kettő!

2014. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Félrelépés az, amikor nem a pároddal kerülsz intim kapcsolatba. Megcsalás, ha a háta mögött, a beleegyezése nélkül teszed. Tehát minden megcsalás félrelépés, de nem minden félrelépés megcsalás.
2014. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

félrelépést akkor mondj ha a megcsalást szeretnéd jobb színben feltüntetni, pl. "nem is olyan nagy dolog az, csak párszor félrekefé..izé félreléptem"

amúgy nincs természetesen

2014. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
A bizonyitek hianya nem a hiany bizonyiteka ! Kertvarosi getto :)
2014. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem szívesen vállalkozom ennek az elmagyarázására. Egyrészt hosszadalmas, másrészt a lepontozás miatt hálátlan feladat. Ismerek olyat, aki noha egyébként mindig vállalja a nevét, ehhez névtelenül szól hozzá.

No, de lássuk. Engedelmetekkel elsősorban a férfi oldaláról vizsgálom a kérdést, hiszen ha megcsalásról esik szó, mindenkinek először ez ugrik be. Helyesen, hisz a hűség szobrát nem férfiemberről fogják megmintázni. De mi is az a hűség? Van köze vajon a hasonló csengésű hülyeséghez, vagy csak a véletlenek játéka? Nos, a hűség is többrétű, több oldalról vizsgálható állapot. Amikor belülről fakad, (egyébként ennek kellene a természetesnek lenni)azon nincs mit magyarázni. De van egy erkölcsi vonatkozása is a kérdésnek. Basszus, erről könyvet lehetne írni, nem itt kellene taglalni. Szóval valamikor emberi mivoltunk hajnalán, amikor az asszony maximum 10-15 évig élt a férfi oldalán, és ezt is vagy szüléssel, vagy várandóssággal töltötte, valami agyament vadbarom a bordélyból hazafelé tartva kitalálta a kötelező házastársi hűséget. Az anyaszentegyház kapva kapott rajta, hisz ragyogó lehetőség az ember esendőségének kidomborítására. És valami okból ez a testet-lelket megnyomorító elv a mai napig él az erkölcsi tanokban. Valljuk be, a férfi nem arra lett kitalálva, hogy egész életében egyetlen puncit szagoljon. A férfi agyában 4x akkora helyet foglal el a fajfenntartás funkciója, és ennek működtetése, mint a létfenntartásé. (A női agyban ez az arány fordított.) Mégis beáll az ember a sorba, és párt választ magának. Elkötelezi magát. No innen kezdjük a kérdés megvitatását.

Félrelépés és félrelépés között is van különbség. Van a klasszikus félrelépés, amikor a hormonok támadásával szemben gyengül el az ember. Találkozik valakivel, felpezsdül a vére, nem bír magával, és megtörténik, aminek történnie kell. Az én olvasatomban ez bizony rút csalás. Gyengeség.

Van a másik verzió, amikor ilyen-olyan okok miatt "kényszerül" az ember szeretőt tartani. Ez előre kitervelt, alaposan, hideg fejjel kiszámított félrelépés, aminek az érzelmi megcsaláshoz semmi köze sincs. Utóbbinak nem egyszer voltam szereplője, míg az első változat az én erkölcsi kódexembe nem fér bele. A szó szoros értelmében persze az utóbbi is megcsalás, én mégis elnézőbben szemlélem, mint a fejvesztős megháborodást.

Most persze jön az, hogy milyen okot lehet találni a hűtlenségre, meg hogy ez csak belemagyarázás, stb, stb. Ezen sok-sok oldalon keresztül lehet majd vitázni, itt most nem folyok bele. Csak annyit akartam mondani, hogy van. Van különbség a félrelépés és a megcsalás között.

2014. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!