Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szeretet vagy szerelem van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretet vagy szerelem van először?

Figyelt kérdés

Haverom megkérdezte hogy szerelmes vagyok e a barátnőmbe mondtam hogy még nem de szeretem.


Ebből jött a vita hogy szerinte először szerelmes az ember és az alakul át szeretetté.


Én rákontráztam úgy ahogy én látom:

Amit ő lát és ami szerintem az valójában az: Ha először vagy szerelmes ami később enyhül szeretetté akkor valójában ő csak szerette és azaz érzés elgyengült azaz ez a fellángolás.


Ahogy én látom: Megismersz valakit , találkozgattok , kedveled. Minden jó összejöttök jönnek a közös pillanatok események múlik az idő és érzed hogy szereted és ha ez az érzés nem csillapodik hanem kicsit mássá de mégis erősebbé alakul ami ritka akkor az a szerelem.


Hiszen a szerelem egy nagyon különleges és sokkal erősebb érzés mint a szeretet és szerelmes nem lesz az ember minden kapcsolatában.



2014. nov. 6. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Olyan hogy szerelem nincs. Az csak egy fogalom. Egy eleg idiota szo... ha van szeretet, torodes, odaadas stb... tobbet szamit.
2014. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Tojás!
2014. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egyik sem. Először szex van.
2014. nov. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szex van először :-o :-D
2014. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes kommenteket de jó lenne egy olyan válasz amit nem egy a pubertás közepén álló tini küldene.
2014. nov. 6. 09:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet az erősebb, és nem a szerelem, ezért ugyanaz, amit te mondasz, csak fordított szavakkal :D

A szerelem egy kicsit agyhalott állapot, amikor elöntik a fejed a hormonok, szenvedéllyel és vággyal fordulsz a másik felé, egy nagyon intenzív, izgalmas, folyamatos ingerekkel járó érzés. A szerelem egy kicsit nyugodtabb ennél, de mélyebb, ott már nem csak a vágy és a szenvedély van, hanem ragaszkodás, törődés, stb. Szeretni a szüleidet, testvéreidet és gyerekeidet is szereted, és ez is jelenti, hogy mélyebb érzés, mint a szerelem. Szerintem.


Szóval én is úgy gondolom, mint te, csak a szavak jelentését fordítanám meg :)

2014. nov. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet és a szerelem nem válthatja egymást,

ha valakibe szerelmes vagy, azt barátként nem tudod szeretni.És szeretetből szerelem.....ha mondjuk barátok voltatok nem biztos hogy szerelmes párként is megállnátok a helyeteket....

velem még ilyen nem történt, szóval én ezt csak gondolom.

J én is tini vagyok,lány.

2014. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a két emberen múlik, pontosabban azon, hogy mennyire illenek össze. Számtalan kapcsolatom zöme szeretettel indult, s néhány volt, ami erről a szintről feljebb lépett. (A legtöbb nem.) És volt három, amelyik egy perc alatt letaglózott, s egy pillanatig sem volt szeretet, csak a mindent elsöprő szerelem. Az a fajta, amelyikért érdemes élni.
2014. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki szerelmes lesz valakibe, akkor "automatikusan" szereti is. Aztán a szerelem idővel elmúlhat, ahogy a barátod is mondta. De olyan is van, hogy valaki nem szerelmes (ritka, hogy később lesz az), csak szeret valakit. Ez általában tartósabb, mert már pontosan tudod, hogy miért szereted az illetőt, ha szerelmes vagy,tul.képpen nem is tudod,hogy miért, csak érzed. Igaz, ez a legtöbb,amit az élet adhat - legalábbis szerintem.
2014. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!