Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Így tényleg nem érdemelnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így tényleg nem érdemelnék meg egy párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Hosszú leszek, de nagyon jólesne, ha valaki meghallgatna.


Lassan 24 vagyok, de még mindig nem tudom, hogy mi szeretnék lenni. Jelenleg villanyszerelőnek tanulok, de ez csak egy sima OKJ-s képzés, és nem hiszem, hogy majd jó mesterember leszek. Nem érdekel ez az egész. Irodalom, rajzolás, zene, meg hasonló kreatív dolgok érdekelnének, viszont ezekkel meg sosem foglalkoztam elég mélyreható szinten, így felnőttként hatalmas hátrányban vagyok olyanokkal szemben, akik már gyerekkoruk óta foglalkoznak ezzel. A legrosszabb, hogy még érettségim sincs.


Katasztrófának mégsem emiatt érzem a helyzetem, hanem azért, mert nem tudok kapcsolatot teremteni a nőkkel. A tanfolyamon férfiak vesznek körül, akikkel nem igazán jövünk ki. Haverjaim nincsenek, mindig én voltam a "fura srác". Így az, hogy valami társaságba csöppenve megismerkedek nőkkel is, sajnos ki van zárva. Leírhatatlan az az érzés, ami akkor ér, mikor meglátok egy nekem tetsző lányt, vagy egy fiatal párocskát. Lelkileg, szellemileg, testileg, minden téren irtózatosan vágyom egy barátnőre. Nem egy random csajra, hanem tényleg egy barátnőre, akivel megoszthatom magam. A világlátásom, a sok gondolatom; akivel összebújhatunk, szerethetjük egymást. Most ezt nem fogom tovább ecsetelni, akinek van egy alap érzelmi intelligenciája, az biztosan érti és érzi, hogy milyen sokféle örömöt nyújthat egy párkapcsolat.


Na igen, de azt mondják, hogy amíg nincsen sínen az életem, addig nem lehet működő kapcsolatom. Ezt én nem tudom elfogadni. Mikor pszichopatáknak, alkoholistáknak, drogosoknak, agresszív embereknek, lotyóknak, bűnözőknek mind-mind akadhat valaki, aki szereti őket, és bár idővel tényleg tönkremegy a kapcsolat; legalább az esélyt megkapják. Nekem is csak egy esély kéne, nem rontanám el! Én igyekszem zöld ágra vergődni, de annyira egyedül érzem magam, hogy így sokkal nehezebb. Hiába van valakinek jó karriere; hiába művelt és keres jól, ha nem tudja megosztani ezt azzal a bizonyos valakivel, akkor szerintem értelmetlen. Én legalábbis így érzem.


Főleg nők véleménye érdekelne, hogy ebben a korban tényleg annyira fontos-e, hogy valaki már úton legyen álmai hivatása felé?



2014. nov. 12. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a szakmát, meg a pályaválasztást kár összemosni a párkereséssel. Sokkal inkább összefügg a kapcsolatteremtési problémáddal, ami az azonos neműekkel sem megy igazán. 30/N
2014. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy meg kell tanulnod egyedül is boldognak lenni, ahhoz, hogy mással is boldog lehess. Van benne igazság..


Egyébként pedig nem tudom milyen sűrűn mész oda lányokhoz ismerkedni, társaság híján biztos nehezebb, de ne add fel. Ha valaki bejön, merj vele megismerkedni. Te sem vagy kevesebb, mint akárki más, ugyanolyan értékes ember vagy - és az írásod, valamint a helyesírásod alapján a műveltebb fajtába tartozol. Az, hogy szereted a zenét, az irodalmat és a hasonlókat, nagyon nagy előnyödre válhat, hisz' sok nő érdeklődik ezek a témák után, tehát már közös témátok is lenne. Érdemes lenne elmenned egy könyvtárba, vagy koncertre (jazz, pop, de akár metalt is megkockáztathatsz), ahol kicsit ellazulhatsz (esetleg guríts le egy rövidet :D).


Az miatt, hogy esetleg nincs érettségid, vagy hiányzik valamilyen diplomád, soha ne ásd el magad. Akinek megtetszel, ezek nélkül is szeretni fog majd! :)


A másik, hogy ne vessz bele a kesergésbe! Az nem fog megoldani semmit, ha önmagad ostorozod az miatt, hogy milyen "béna" vagy. Inkább szedd össze magad és változtass, légy nyitottabb, próbálj kijönni az emberekkel (tudom, ez nem fog egy csapásra menni), esetleg változtass a külsődön (új haj, új ruhák, ez mindig jó kiindulópont). Légy stílusos, légy egy "jelenség".


Még egyet a végére: ne úgy menj oda minden nőhöz, mintha fel akarnád szedni. Lehet az laza beszélgetés is, az is előfordulhat, hogy épp nem jössz be neki, de legalább ha érdekesnek találjátok egymás társaságát, kialakulhat valamiféle barátság, amelynek keretein belül bemutat valamelyik barátnőjének, stb. Gondolom érted, mire gondolok.


Én szorítok neked és a legjobbakat a társkeresésben! :)


20/F

2014. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Habár nincs érettségid, szépen fogalmazol, látszik, hogy értelmes vagy, és sokat olvastál már/olvasol.


Nem szabad teljesen feladni, de ne is erőltesd görcsösen a párkeresést, csak próbálj lányokkal ismerkedni, aztán majd kialakul. :)

2015. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!