Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek a vallás mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a vallás mennyire fontos egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdést, hogy fontos, hogy két embernek összeegyeztethető vallása legyen?

Lehet, velem van a probléma, de ha meghallom, hogy egy srác mennyire vallásos, egyből elmegy a kedvem tőle. Nem azért, mert vallásos, hanem mert ateistaként kellemetlenül érint, ha ilyenről beszélnek körülöttem, és nem szeretem a veszekedést.



2014. nov. 29. 19:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Na, akkor a legtöbbektekkel egyezik a véleményem. Én nem vagyok kötekedős, "megtérítős" ateista. Azt viszont nem bírom, ha valaki nyomatja rám a vallásos dolgait. Természetesen, ha direkt ilyen jellegű vita van, érvelek az ateizmus mellett, de alapjáraton nem célom az "ész osztás".
2014. nov. 29. 20:59
 12/16 anonim ***** válasza:
Ateistaként soha nem kéne vallásos pasi. Ismertem már olyat, aki nem volt vallásos, nem járt templomba, de pl. neki fontosabb lett volna a templomi esküvő, "mert ott szép a menyasszony", és a gyerekét is mer akarta volna kereszteltetni. Nekem már ez is sok volt.
2014. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%
Hát őőő... én is ateista vagyok, de én is megkereszteltetném a gyerekemet és lenne templomi esküvő. Ez inkább már csak hagyomány. Akár tetszik, akár nem, mi egy keresztény kultúrkörben élünk.
2014. nov. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Oké, 13-as, de én meg sem vagyok keresztelve. A templomi esküvőhöz illetve a keresztelőhöz pedig minenféle hülyeségeken meg oktatáson kéne részt vennem, legalábbis hallottam már ilyet. Köszi, nekem ennyit nem ér, hogy végigvonuljak egy templomban, illetve meghallgassak egy félórás "Istenről" szóló dumát - akiben soha nem hittem. A világ legnagyobb képmutatásának tartanám és az ismerőseim körében is annak tartom, mikor a templomban pityeregnek az oltárnál, holott nem hívők, életükben nem jártak misén, teljesen hidegen hagyja őket a vallás témaköre. Bár én nem is szoktam elmenni a templomi esküvőkre soha, mert ateistaként már a templomban való megjelenést is nevetségesnek találom.
2014. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ha a párom ragaszkodna a templomi esküvőhöz, én a kedvéért elvállalnám, de úgy tudom, hogy ahhoz, hogy ilyen lehessen tényleg vallásosnak kéne lenni. Legalábbis hallottam már olyat, hogy egy templom nem engedte az esküvőt mert a másik félnek eltérő hite volt.

Én is meg vagyok keresztelve, de a gyermekemet nem fogom megkeresztelni. Meghagyom neki a választási lehetőséget, később is megkeresztelkedhet majd.

2014. nov. 30. 13:54
 16/16 anonim válasza:
szerintem fontos hogy egy csalad ne legyen vallasilag mgosztott.n nem tudnk boldog csaladi eletet elni ha a paromnakmasok lennenek a nezetei.Szerintem ez sok viszaly forrasa lenne hosz minden fontosabb dologrol maskepp gpndplkodnank.Amugy en vallasos vagyok es ezt buszken vallalom is.
2014. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!