Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan találkozzunk többször?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan találkozzunk többször? Rá fog menni az egészségünkre egymás hiánya.

Figyelt kérdés
A barátom pesti, én vidéki vagyok (Pesttől egy órára lakom). Kolis vagyok Egerben, így hetente egyszer, szombaton tudunk találkozni, mivel vasárnap mennem kell vissza a kollégiumba, hétköznap pedig megoldhatatlan és költséges lenne. Három hónapja vagyunk együtt, de egyre nehezebben bírjuk... Anyámék azok, akik legfőképpen keresztbe tesznek nekünk, mert azt simán megengedhetnék, hogy vasárnap reggel felmenjek a barátomhoz, és onnan menjek Egerbe, de nem, mert "tanulnom kell", holott már pénteken be szoktam magolni a dolgokat, és tudják is jól, de ez nekik nem elég. Szombaton sem engednek többet hat órahosszánál... Minden reggel úgy kelek fel, hogy bőgve imádkozom, legyen már szombat... Napközben is van, hogy csak úgy elbőgöm magam... Nem elég ez a heti egy nap, hiába kommunikálunk Face-en, az sem segít... Nagyon szeretem... De mégis mit tehetnénk? Előre is köszönjük a válaszokat! 16/L és 17/F

2015. jan. 18. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt te rontottad el. Minek kellett neked egy ilyen távkapcsolat? Főleg egy pisissel aki nem tud beülni a kocsijába és ott teremni nálad amikor csak szeretnéd...
2015. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Rá fog menni az egészségünkre egymás hiánya." Na ezen jót nevettem.:D

Egyébként ilyen korban szerintem nagyon nem oké a távkapcsolat.

2015. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem olyan extrem keves talalkozas ez. Sokan vannak, akik par kilometerre laknak egymastol, megis csak heti 1-2 alkalommal talalkoznak.


Ami inkabb idegesithet teged az szerintem a szuleid szandekos, beteg elme altal vezerelt korlatozo magatartasa. Az empatia teljes hianyarol tanuskodik, hogy egy olyan helyzetben, ahol egyebkent is korlatokhoz kell igazodni (pl. nem szervezhetsz akarmikor randit), ok meg ertelmetlen, szuksegtelen szabalyozasaikkal ratesznek egy lapattal - mintha egy 12 eves gyerek lennel. Nem vagy felnott, ok, de ahelyett, hogy arra nevelnenek, hogy ambiciod legyen, es magadtol legyen szenvedelyed a tanulas es a fejlodes, kenyszeriteni, korlatozni probalnak. Ennek semmi ertelme, nem ertenek a neveleshez.

2015. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
"Rá fog menni az egészségünkre egymás hiánya." Nem fog rámenni. Van akik még ennyit sem találkoznak, nincs semmilyen egészségkárosító hatása a heti 1 találkozásnak. Mások még ritkábban szoktak, de gondolom tudtad előre, hogy messze lakik és nem tudjátok megoldani hétköznap.
2015. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1-es: Nincs még autója, de rajtavan az ügyön. Mondta is, hogy igyekszik mihamarabb jogosítványt szerezni, hogy bármikor lejöhessen hozzám. Szóval erről ennyit.

#3-as: Némiképp igazad lehet. A szüleim már születésem óta bezárva tartanak, barátaim csak azóta vannak, mióta kollégista vagyok (örök hálát adok az istennek, amiért kolis lehetek, és nem kell újra otthon punnyadnom), csodálkozom, hogy megengedik, hogy legyen barátom... De már csak azért is próbálok jól tanulni, hogy később minél jobban jöhessek ki az életben, merthogy elhúzok messzire, az biztos...

Mindenki más: Higgyétek el, hogy rámehet a dolog az ember egészségére... Pláne, hogy az összes embernek, aki közel áll hozzám, egri a barátja, barátnője és nap mint nap láthatja, erre nekem egyedül kell szenvednem, míg végre szombat lesz...

Köszönöm az eddigi válaszokat, de jöhetnek még, mert igazság szerint még nem kaptam választ a kérdésemre.

2015. jan. 18. 15:05
 6/17 anonim ***** válasza:
12%
#3-as nyilván gyakorló szülő vagy, 16 éves gyerekekkel körülvéve. Vagy tévedek?
2015. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

"#3-as nyilván gyakorló szülő vagy, 16 éves gyerekekkel körülvéve. Vagy tévedek?"


Nem, hanem olyan ember vagyok, aki mar 12 eves kora ota tudatosan fejlodik szakmailag, es 16 evesen mar hebe-hoba dolgozott is olyan munkat, amihez nemileg tobbet kell tudni, mint egy funyirashoz. 18 evesen el is koltoztem es mar tobb eves szakmai tapasztalattal a hatam mogott vegzem a relevans egyetemi kurzust.


Mindezt azert, mert nem akartam abban a mentalitasban, elethelyzetben maradni, amiben a szuleim vannak, mert az sok jora nem vezet. Viszont azt, hogy en erre szantam ra az idoment, azt tulajdonkeppen reszben a szuleimnek koszonhetem, hiszen gyermekkoromban nem volt TV-m, igy nem szokhattam ra a tevezesre, vagyis arra a tevekenysegre, amire ok ma mar napi 4-6 ertekes orat pazarolnak el.


A szulok 99% szazaleka mutat jo peldat is a gyerekeinek, mint ahogy az en szuleim eseteben is. Viszont rettenetes baromsagokat is kitalalnak, az en esetemben pl. azt szerettek volna, hogy legyen rasszista, ne tanuljak idegen nyelveket, meg hogy eljem le az eletem egy kicsi faluban. Ebbol en nem kertem, es mas tizenevest is arra szorgalmazok, hogy legyen onallosaga, es dontse el, hogy mi a jo neki. Ha a gyerek nem jutott el erre az ertelmi szintre 16 evesen, az a szulo hibaja, es az mar csak a hab a tortan, hogy bizalmatlansaggal es korlatozasokkal probalja meg kompenzalni azt, hogy nem ismeri a sajat gyereket.

2015. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Teszem hozza, nem szulonek adtam tanacsot. Ha szulonek adtam volna, akkor teljesen masrol irtam volna, es mashogy fogalmaztam volna meg. Viszont szulonek nem adnek tanacsot, mivel soha nem volt gyerekem, igy sok tapasztalatom nincs benne. De nem is erzem, hogy szulonek kellene lennem ahhoz, hogy tanacsot adjak egy 16 eves lanynak.
2015. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem, valóban nem a szülőknek adtál tanácsot. Ellenben kritizáltad őket úgy, hogy ők nem tudnak védekezni. Nem ismered a valós helyzetet, fogalmad sincs a szülői okfejtés esetleges korábbi okairól. Nem beszélve arról, hogy az amúgy is élő "aszülőmindighülye" véleményét erősíted kérdezőnek. A fiatalok mindig is magabiztos gőggel viseltetnek az idősebbek iránt. Így van ez, amióta világ a világ. Nem kell még neked is ráerősíteni erre. Inkább azt sugalld, hogy egy csapatban játszanak. Vagy manapság nem így tanítják?
2015. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hihetetlen... Mondtam anyámnak, hogy többet kellene találkoznunk, mert heti egyszer hét óra nem elég. Példa okáért arra gondoltam, hogy lehetne úgy így vasárnaponként, hogy délelőtt felmegyek a barátomhoz cuccostul Pestre, és este ötkor felszállok az Egerig közlekedő vonatra. Erre mit kapok válaszul: "bőven elég ennyi találkozás, örülj, hogy ennyit is megengedek". Aztán persze tiltakoztam, vitatkoztam vele, merthogy mégiscsak nekem van igazam, hajszálon múlt, hogy felpofozzon, és persze én vagyok emiatt a rossz, meg én szégyelljem magam az ő értelmetlensége miatt. Miért jó neki, hogy szenvedek? Este nem sok kellett, hogy megfojtsam magam. Még ha a jegyeimmel lenne gond, megérteném, de kitűnő vagyok, könyörgöm... És lenne is időm e mellett a két nap mellett is tanulni... Valaki segítsen, kérem... Lelkileg már nem fogom sokáig bírni...
2015. febr. 1. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!