Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Segítség! Hogyan segíthetnénk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Hogyan segíthetnénk a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Én egy olyan édesanya vagyok, akinek a 15 éves fia kb 1 hónapja vallotta be, hogy meleg és azt, hogy van barátja.

A párom és én is biztosítottuk arról a fiunkat, hogy mindenben támogatni fogjuk őket. sajnos a fiam párjának a szülei minden formában elutasítóak a melegekkel és a saját (14 éves) fiukkal szemben.

a párom és én is többször próbáljunk a srác szüleivel beszélni, de egyáltalán nem túl belátóak és nem foglalkoznak a saját gyermekük érzelmeivel.


Mi még mit tehetnénk, hogy ne menjen a két szerelmes kapcsolata teljesen tönkre?


A segítségeket előre is köszönöm!



2015. márc. 13. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
itt mindenki homofób, nem jó helyre jöttél :/
2015. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Semmi okosat nem tudok sajnos mondani, de ez mintaszerű hozzáállás, amit mutattok!
2015. márc. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre törődjetek ti a másik fiú lelkével is, hagyjatok időt a másik szülőpárosnak. Idővel megemésztik, vagy nem... erről nem tehetnek sajnos azt is meg kell érteni. Bár én a gyerekemet emiatt soha nem tudnám bántani, bér őszintén szólva nem örülnék ha így lenne. Azonkívül még nagyon fiatalok, kétlem, hogy ez együttélésig fokozódna, akkor lesz ez fontosabb kérdés.
2015. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Idővel vagy elfogadják, vagy nem, de nem szabad rájuk erőltetni még...
2015. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudtok mit tenni, a felnőttek gondolkodása már nem fog változni. Nagyjából annyi sikeretek van meggyőzni őket mint például nekik meggyőzni titeket arról, hogy legyetek bigottak.

Csak annyit tudtok tenni, hogy a fiatokat támogatjátok és idővel ahogy egyre nagyobbak lesznek, egyre kevésbé fognak befolyásolva lenni a szülők akarata által.

2015. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kendrazoltan ***** válasza:
28%
Sajnos sok szülő olyan szellemben neveli a gyermekét, amiben saját magukat állítják példának. Ez nyilván nem feltétlenül helytelen dolog, mert az sosem baj, ha egy gyerek felnéz a szüleire és követendő példának tartja őket, viszont jelen esetben ugye hátrányosan érint több személyt is. A szexualitás egy fura dolog, főleg ebben a korban, amikor egy gyerek valójában még csak keresi a szexuális identitását. Azt le kell szögezni, hogy a homoszexualitás nem normális dolog, viszont annak, aki a saját nemnéhez vonzódik, annak az az alapvető, diktáljanak bármi egyebet is a társadalmi normák. Jelen helyzetben csak az tudna segíteni, ha a fiad párjának a szülei kikérnék egy szakember (szexológus vagy szexuálpszichológus) véleményét, aki talál meg tudná fogni ezt a dolgot egy olyan oldaláról, ahonnan ők is világosan látnák, hogy ha a fiuk valóban a saját neméhez vonzódik (és ez nem valamilyen időszakos dolog), azzal nem tudnak mit kezdeni, mert ha megpróbálják ráerőltetni a saját vagy a társadalom általános normáit, akkor azzal maximum megnyomorítják a gyermekük életét ahelyett, hogy az általa választott, vagy a számára születéskor predesztinált útján segítsék az első lépéseket...márpedig egy szülőnek ez a feladata, nem pedig a saját döntéseiket ráerőltetni a gyerekre. A szülői útmutatás egy nizonyos kor után nem arról szól, hogy az útkereső gyermek helyett meghozzuk a döntéseket, hanem hogy megfelelő fizikai és elméleti környezetet teremtenek a gyermek számára ahhoz, hogy az a saját igényeit és vágyait figyelembe véve a lehető legjobb döntést / döntéseket hozza meg...
2015. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Megtanítanám őket szeretkezni.

44f

2015. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen támogassátok a gyereketeket, mert ez Neki nagyon sokat jelent. Az is fontos, hogy ilyenkor próbáljátok meg mindenben segíteni a barátját is. Ez az a kor amikor a túlnyomó részben véglegesedik a szexuális irányzata a gyerekeknek.

19F

Nekem az első kapcsolatomat nagyban és negatívan befolyásolta, hogy az akkori barátom édesapja amikor együtt látott bennünket akkor "támadólag" tett megjegyzéseket a melegekre, amikor külön voltunk akkor meg látszólag támogatott minket. Én hónapokig voltam szorult helyzetbe.Ugyanannyi idős voltam mint most a Te fiad a barátom meg valamivel fiatalabb. A szüleim ugyan támogattak bennünket, de a végén odáig fajult, hogy hiába akartuk folytatni a kapcsolatot mégis szakítottunk.

Nem volt jó érzés.

2015. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Olyan bődületes hülyeségeket tudok írni válaszadók.. Egy 15 éves már nem keresi a nemi identitását .. én már óvodás koromban tudtam h mivan. Valaki 40 élvesen jön rá .. mert megpróbál beilleszkedni. Minden hetero olyan okos ..
2015. márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gratulálok a hozzáállásotokhoz!

Véleményem szerint abban tudtok csak segíteni amiben eddig is.

Támogatni őket.

Tapasztalatom szerint észérvekkel nem lehet meggyőzni az olyanokat mint a másik szülőpár. Idővel majd beletörődnek jobb esetben. A rosszabbikban pokollá teszik a fiuk életét ameddig lehetőségük van rá.

Remélhetően a srác komolyabb lelki, mentális sérülések nélkül megússza azt a néhány évet amit kénytelen a szüleivel lehúzni.

2015. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!