Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Csak én érzem, hogy sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem, hogy sok belőle, vagy ez így tényleg nem jó? Exet el lehet felejteni? (Hosszú)

Figyelt kérdés

A jelenlegi párommal kicsit több, mint egy éve vagyunk együtt. Kb 4-5 hónapig minden jól ment, aztán össze költöztünk. Sajnos nehéz életszakaszba kerültem, de jól vettem az akadályokat, viszont Ő nem igazán vette figyelembe, hogy nehéz nekem és voltak súrlódások. A beszélgetések sem segítettek. Eljutottam arra a pontra, hogy azt mondtam neki, szeretném, h elköltözne, mert ha nem, akkor szakítás lesz a vége, nem bírom így. Elköltözött, de valahogy nem lett jobb. Minden idejét velem akarja tölteni, nem jár el a barátaival, én nem igazán tudok egyedül lenni, magamban. Elhalmoz minden jóval, ajándékokkal, szeretettel, mindennek, amit csak egy lány kérhet. De úgy érzem hogy túl sok belőle. Mindig ott van, mindig szeret, mindig érint, fogja a kezem, vagy átölel, vagy puszil, folyton mondja hogy szeret és, hogy feleségül akar venni, de ez engem megrémít! Már többször beszéltem vele erről, többnyire könnyek közepette, hogy ezt így nem bírom, kell néha egyedüllét és nem kell ennyire elhalmozni. De valahogy nem javul semmi, én meg beleuntam, hogy segget csináljak a számból.Kezdek depressziós lenni, mert túl sok. És emiatt nem is vagyok mindig túl kedves, ami plusszban bánt, mert ő annyira jó. Rossznak érzem magam, hogy ezt érzem, mikor ő ilyen tisztán szeret és mert én is nagyon szerettem, de már nem vagyok biztos az érzéseimben. De egyre csak hajtogatja, hogy boldog, szeret és el akar venni...

Nem segít a helyzeten, hogy több kapcsolatom is gallyra ment, többek közt, mert nem tudom elfelejteni az exem. Ő volt a nagy, igaz szerelem. 3 éve mentünk szét és egyszerűen nem tudom elfelejteni, pedig nagyon szeretném! Szeretném, ha a mostani kapcsolatom jól működne és nem akarok vissza nézni a múltba! De mégsem vagyok boldog és egyre csak a múlt jár a fejemben (pedig a sráccal nem is beszéltem, nem is láttam őt mióta szétmentünk).


Kérlek, segítsetek! Mit tegyek? Nem bírom ezt a szomorúságot! Csak én érzem, vagy tényleg beteges a ragaszkodása a páromnak? Lehet, hogy kiábrándultam belőle?

El tudom valaha felejteni a múltat? Vagy csak gyáva vagyok? Már nem tudok tiszta fejjel gondolkozni, elvesztettem magam valahol félúton és ez megrémít :(

23/L



2015. ápr. 22. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem értem, miért jöttél össze bárkivel is a nagy szerelmeddel történő szakítás után, amíg nem érezted azt, hogy OK, most már érdemes próbálkoznom? Értem, hogy felejteni akarhattál, de ezzel átvertél nem egy embert.


2. A jelenlegi párod valószínűleg tudja, hogy nincs meg benne az, ami neked tökéletes lenne, elég, és ezért kompenzál. Pont emiatt halmoz el mindennel. Az érzelmi résznél azt még meg is érteném, hogy ragaszkodó típus, de ez már beteges. Az embernek kell a magány, egyedüllét. Ő most azt a hibát követi el, hogy szorítja, szorítja a halat a kezében, az pedig egyre inkább csúszik kifele onnan.


3. Állj a sarkadra, és szakíts ezzel a pasival, mert nem vagy boldog, a kérdésedből kiérzem. Próbálj meg valami segítséget kérni, a múltad feldolgozására, elengedésre. Javaslom amúgy Popper könyvét, Érteni és elengedni címmel. Ez is sokat segíthet neked.

2015. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
En most ugyan ebben a cipobe vagyok. Hagyd ott a pasit /tudom h mondani konnyu mer eddig nkm sem sikerult otthagyni de ügyvéd lesz, lenne a legjobb/ az exeddel pedig beszelj errol es lehet h meg jol sulhet ki a dolog :)
2015. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A könyvet mindenképp megnézem!

Én nem mondtam senkinek, hogy az exemet szeretem, csak valahogy megérezték és úgy borult minden. Felejteni akarok, bármi áron!

Tudom, félig meddig hogy gyáva vagyok, mert félek, de magam sem tudom pontosan mitől.

Nem akarom felkeresni a régi fiút, ha bele döglök sem! Hiszen, ami egyszer nem működött... Ha jól tudom, neki is van valakije, nem akarok hiba lenni a gépezetben. Sokáig vártam, hogy talán ő jelentkezik, de már nem is akarom, mert félek.

Ez a fiú viszont annyira jó. Sokszor gondoltam a szakításra, de bűntudatom lesz, mert olyan sok mindent tett értem és egy ilyen fiú a lányok álma!Az nem lehet, hogy képtelen vagyok szeretni őt! Összeomlana.

Köszönöm a válaszaitokat, megerősítettétek bennem kicsit a dolgokat,de....mindig ez a fránya de...

2015. ápr. 22. 22:54
 4/5 Fish1 ***** válasza:

Szerintem sajnálatból ne maradj vele, mert ezt mindketten megsínylitek.

Szeretethiányos, és ezért ragaszkodik hozzád ennyire. Ez semmiképpen se jó, mert ezzel megfojt téged. Egy normális kapcsolat nem úgy működik, hogy egymáshoz vagytok láncolva, hanem mindkét félnek kell saját tér is.

2015. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az itt látható példa korunk nagy népbetegsége.

Ezt a betegséget úgy hívják,hogy : NŐ

2015. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!