Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a megoldás egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

TSkull kérdése:

Mi a megoldás egy ilyen helyzetre?

Figyelt kérdés
Fél éve vége lett egy 6 éves párkapcsolatomnak. Elég rendesen megviselt, de úgy éreztem, túltettem magam rajta. A barátnőm hosszú időn keresztül csalt, és én ezt tudtam, de csak most sikerült lépnem. Nagyon jól összejöttek a dolgok egy régi ismerősömmel, aki úgy tűnik mintha a csak a fantáziáimból lépett volna elő pont jókor, hogy az életemet rendbe hozza. Viszont az elmúlt kapcsolatom arnyékából még nem tudtam kilépni, ugyanis folyamatosan azon jár az eszem, hogy biztos ő is félre fog lépni, vagy egyszerűen csak itt fog hagyni. ELmondtam neki, amire az volt a válasza, hogy nagyon boldog velem, és már az első pillanattól fogva megbízik bennem, amire még nem volt példa, pedig már jópár barátja volt, és nagyon szeret, úgyh. ilyesmitől nem kell tartanom. Dehát ez persze egy ekkora pofáraesés után nem egyszerű dolog. Hogy lehet kimászni ebből a lehetetlen helyzetből?

2015. máj. 12. 06:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz de nem kell minden láyról azt hinni, hogy megcsalják a párjukat.
2015. máj. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem bizol a lányban!?

Azért végig asszisztáltad a barátnőd félrekufircolását.


"... A barátnőm hosszú időn keresztül csalt, és én ezt tudtam, de csak most sikerült lépnem...."


És amikor jött a mostani, kiléptél.

2015. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam. Igen, végigasszisztáltam a félrekufircolást, de egy fél éve szakjtottunk, és a mostani barátnőmmel egy hónapja vagyunk együtt. Vagyis nem azért léptem, mert új ember jött az életembe, jó fél évig egyedül voltam, és amikor úgy éreztem, hogy végre túltettem magam az egészen, és készen állok új kapcsolatra (de persze soha többet nem leszek szerelmes), akkor jött a mostani barátnőm. Az az igazság, úgy érzem, hogy ő lesz az akivel le akarom élni az életemet, és boldog vagyok amikor vele vagyok, csak félek, ha innen esek pofára, abba beledöglök. Amúgy 26 évesek vagyunk.
2015. máj. 12. 07:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem szabad a múltat kivetíteni a jelenre, mert azzal mindent tönkretehetsz akaratodon kívül. A barátnődtől szép és empatikus dolog, hogy átérzi a félelmeidet, és ahelyett, hogy mondjuk besértődött volna, amiért róla is ilyet feltételezel (mert vannak, akik így tettek volna), megértette, miért rágódsz ezen, és megnyugtatott.

Ehhez igazából idő kell, és a te elhatározásod. Ez egy friss kapcsolat, koncentrálj erre a múlt helyett (tudom, hogy nem könnyű), idővel érezni fogod, hogy begyógyultak a sebek, és láthatod majd, hogy a barátnőd nem olyan, mint az elődje.


Engem annak idején bántalmazott az egyik exem, és sokáig én is rettegtem attól, hogy mi van, ha a soron következő barátom is megváltozik menet közben, és kiderül róla, hogy egy agresszív állat, stb... ezt hamar letisztáztam magamban ésszel, hogy nem minden férfi ilyen, sőt... mégis még hosszú ideig összerándultam egy hirtelen mozdulatra. Idő kellett, amíg az efféle félelmeim elcsitultak, de most már minden rendben van.


26/n

2015. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!