Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek működhet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet egy keresztény nő és egy muszlim férfi kapcsolata?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire ütné egymást a kereszténység és az iszlám?

2015. máj. 13. 19:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:

Ha hódító lenne, akkor Magyarországon sem lenne ennyire aktív keresztény élet... gondolj már bele, 150 évig itt voltak, és nem térítették át az embereket a saját vallásukra!


Az ISISnek nincs köze a valláshoz..

2015. máj. 13. 20:39
 12/67 anonim ***** válasza:
0%
ismerek egy párt, akiknél az egyik fidesz/jobbikos, a másik meg ős szdszes, és boldogan élnek, évtizedek óta, gyerekeik vannak. ha ez lehetséges, akkor ilyen apróság mint ami a a kérdésben szerepel nem lehet akadály!
2015. máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
58%
Elméletben nagyszerű, hogy ugyanolyan a 2 vallás, de a gyakorlatban nem fog működni.
2015. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
Ezt terjesztgessétek, hogy a két vallás ugyanolyan és garantált bukás lesz vallásismeretből. Őrület ez a szint.
2015. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:

14es, a "három ábrahámi vallás" kifejezés mond valamit? A zsidó, a keresztény és az iszlám vallás egymásra épül, és céljait/lényegét tekintve nagyonis hasonlóak, ez tagadhatatlan! Ahogy az egyiptomi király is mondta a muszlimoknak, amit a keresztények tartanak Jézusról és amit a muszlimok tartanak Jézusról, csak egy szalmaszálnyiban különböznek.


Egyébként a Magyar Iszlám Közösség alelnökének is hithű katolikus felesége van (biztos másnak is, én vele találkoztam)

2015. máj. 14. 16:53
 16/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten hithűek, akkor nem hiszem, maximum ha az egyik hajlandó áttérni a másik vallásra vagy mindketten feladják azt. Szomorú, de ez tényleg összeférhetetlen ellentét, olyan alapvető kulturális eltérések vannak, amiket nem lehet csak úgy áthidalni - pl: más elvek alapján nevelnek gyereket, stb.
2015. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 A kérdező kommentje:

Azert azt tegyuk hozza, hogy mindketto magyar, tehat a muszlim vallasu sem arab.. (csak mert sokszor osszemossak a kettot)

De pl mi az, amiben maskepp nevelne a gyereket egy muszlim vagy egy kereszteny?

Es miert osszeferhetetlen a ketto? Ugy ertem attol meg, hogy en ilyen vagyok, a parom lehet masmilyen...

2015. máj. 15. 13:23
 18/67 anonim ***** válasza:
Igen. én is azt mondtam hogy "hithű" ebből indultam ki hoztam példát is (pl az esküvői szertartás helyét templom vs mecset- ha én "hithű" keresztény lennék eleve nem mennék hozzá muszlimhoz mert tudnám, hogy akkor az én hitemtől el akarna tántorítani valamilyen szinten vagy akár a gyerekünkkel ezt akarná) - akkor nem fér meg a kettő de le lettem ugatva több fronton, mindenki mondja a magáét, bele sem gondolnak csak mondják mint a vásári tyúkok. Kompromisszum/Feladás/Elfogadás/beletörődés/esetleg vallásváltás (valamelyik félnek) vagy válás. Sok-sokféle lehetőség. dehogy zökkenőmentes legyen, azt ne mondja már senki.
2015. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
100%
Mi az eltérés? pl: nem várja a muszlim apuka Harácsonykor a Jézuskát, míg anyuka igen. Nincs Télapózás/Mikuláspzás mert az iszlámban ilyen sosincs és nem is lesz. Nincs névnapozás sem. Ez az ami kb a gyereket érinti. A "hithű" muszlim ezt betartja és nem lehet szemet hunyni ezek felett, max egy ideig elfojtani. A muszlim férfi, aki karácsonyfát állít, az nem valószínű hogy "hithű". wa Allahu 3alem.
2015. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
0%
Münködni münködhet ha mind a 2ten el fogadjátok egymás vallását.
2015. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!