Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem tudom, pontosan mi történt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, pontosan mi történt. Belezúgtam volna egy fikcionális karakterbe?

Figyelt kérdés

A kérdésem illik is a kategóriába, és nem is. Ezt tartom leghelyénvalóbbnak, ne haragudjon, aki nem ért ezzel egyet.

Mielőtt bárki elkezdene bombázni buta, sztereotípia GYK válaszoló stílusban, el kell mondanom, hogy bár ez nagyon nem hétköznapi, normális vagyok. Ha úgy tetszik, értelmes.

Nos. A történetemet annyival indítanám, hogy világéletemben válogatós voltam. Hogy elkerüljük a félreértéseket, 19/L vagyok. A mostani barátommal 15 évesen jöttem össze, ő három évvel idősebb. Mindig érettebb voltam a koromnál, ezért ez persze sosem tűnt fel. Ő volt az első, és azóta is az egyetlen fiú, férfi, aki illik hozzám.

Csakhogy a dolognak hátránya is van: sosem tudtam, milyen mással. Mert mindig is féltem, hogy máshoz nem tudnék hozzászokni. A mai napig is mély szerelmet érzek iránta, ebben biztos vagyok, de nagyobb problémáink is voltak már mint az átlagnak, így merült fel bennem ez a kérdés - hogy ezt se értse félre senki. Pont ezért már nem foglalkozom ezzel a butasággal és inkább örülök, hogy rá találtam.

Csakhogy akadt egy probléma. Elkezdtem játszani egy játékkal (a játék címéről, és a szereplőről inkább nem beszélnék), amiben van egy srác karakter, aki elképesztően megfogott. Amíg a párommal nem voltam együtt, sokat gondolkodtam, hogy egy ilyen fiú lenne nekem az ideális. A "tökéletes". A játék nem tetszett, de folytattam, mert ő benne volt. Mostanra képtelen vagyok nem gondolni erre. Elképzelni vele szituációkat, és hogy milyen lenne, ha élne; és valahogy mindig boldogsággal tölt el ez a téma. Minden tekintetben megtestesíti a számomra tökéletes párt, mind külsőleg, mind belsőleg, részletről részletre.

Köze lehet ennek bármilyen pszichés vagy mentális problémához? Mert én már tényleg nem értem, mi történik, és megijeszt. Lehet, hogy megváltozott, amit a párom iránt érzek?

Még egyszer elmondanám, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni (és persze emberi módon), inkább meg se tedd. Köszönöm.


2015. máj. 30. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez elég érdekes, egy játék szereplőbe...

Melyik ez a játék?

Vagyis mik azok a tulajdonságok, amik ebben a játék szereplőben megfogtak?

2015. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ingerszegény környezet káros hatásai
2015. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy, hogy játékkarakter, filmszereplő, valós személy. Egy másik személyről fantáziálsz, és egy másik életet élsz álmaidban. A barátod iránt inkább csak mély szeretet érzel, de nem nyújt számodra mindent az a kapcsolat, amire szükséged lenne. Próbáld megfogalmazni, mi vonz abban a karakterben, és mit tapasztalhatnál meg mellette, ha élne, és megtudod, mi hiányzik a párkapcsolatodból. Lehet, hogy meg lehet javítani, de valószínűbb, hogy nem. A tini párkapcsolatok nem feltétlen azért mennek tönkre, mert az egyik fél szemét, megcsalja a másikat, stb. Egyszerűen csak változik mindkét fél személyisége, és már mást akar, mint korábban néhány évvel.
2015. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A karakter amolyan... rossz fiú féle, de nem az a tipikus fajta, akiért minden lány oda van. Flegma, de sosem mondanád azt róla, hogy bunkó; mivel csak csipkelődik és eléggé vicces módon. Nagyon magának való, mégis amikor kell komoly és ha arról van szó, elképesztően édes. És féltékeny típus.

A párom mindig is az a tipikus nem-fogok-lógni-sehonnan típus volt, ami a maga nevében nem is baj, de fel is háborodott, ha ez szóba került. Soha nem volt féltékeny, pedig megpróbáltam felhozni neki ezt a témát "viccelődve", de még csak nem is vette figyelembe. Nincs szó róla, hogy nem törődne velem, de ezt sosem tudta igazán kimutatni.

Külsőleg gyakorlatilag ég és föld.

2015. máj. 30. 18:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Hmm.. a kérdésedet meglátva egyből eszembe jutottak a helyes anime karakterek. :D Amúgy nekem is volt/van egy rakat ilyen kitalált/rajzolt vagy a világ túlsó felén lakó híres pasi, de amikor párom van, akkor teljesen elfelejtem őket. Ha látom vagy hallom őket már nem érzek irántuk semmit. Csak a párom van. De amikor szakítok, akkor minden visszaáll egy idő után a régibe. Fura dolog tudom, de lehet segítettem vele. Talán tényleg csak szeretettel szereted a barátodat és nem szerelemből.
2015. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez a karakter egy mangából készített játék szereplője, tehát gyakorlatilag ugyan arról beszélünk... :D

Tiltakozás van bennem a téma iránt. Nem tudom, pontosan mit érzek, de ha úgy van ahogy mondjátok, az agyam nem igazán akarja elfogadni...

Csak hát minél többet játszom a játékkal és nézek róla videókat, annál többet gondolok a karakterre, és .... bwraaah

2015. máj. 31. 02:58
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Tini kategória!!! , de ez még azt a szintet sem üti meg, sajnállak, ha ennyire visszamaradott vagy 19 éves létedre, részvétem!
2015. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz volt, brofist :D
2015. máj. 31. 16:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Valamikor én is voltam hasonlóan (szintén játék, tuti nem ugyanaz, mint a tied), bár annyira talán nem volt erős függésem, mint neked. :) Én ezt betudtam annak, hogy piszok jól készítették el a karaktereket, mert képes annyira hatással lenni rád, hogy még ha nem is játszol, akkor is kitölti a gondolataidat.

(Mondjuk, én egyébként is olyan vagyok, hogy egy jobb könyv/játék/film képes annyira lekötni, hogy üresnek érzem magam nélküle. Nem tudom, mennyire beteges, de ez van. :D)


"Elképzelni vele szituációkat, és hogy milyen lenne, ha élne". Valami hiányzik a valódi életedből, amit itt próbálsz pótolni. Ne csak azt foglald össze, amit itt leírtál, hogy milyen tulajdonságai vannak az adott karakternek. Fontosabb az, hogy az elképzelt szitukban veled hogy viselkedik, hogy fejezi ki magát, stb... Ez az, amit keresned kell. :) Mindenkinek van egy "ideálja", akivel párba állítja a kiszemeltjeit, vagy a párját. Hogy most nálad ez épp nem egy listában, hanem egy fikcionális karakterben nyilvánul meg, ez tulajdonképpen mellékes. Ettől még nem vagy mentálisan beteg, az tuti. :)

Fontos viszont észben tartani, hogy ne ragaszkodj betegesen az ideálodhoz, mert tökéletesen senki nem fog neki megfelelni. Ha képes vagy úgy kezelni a karakter képét, mint valakit, akihez hasonlót keresel, de tudsz az ügy érdekében kompromisszumot kötni, akkor jó úton jársz. :)


Pároddal mindenképpen érdemes lenne átbeszélnetek kettőtök dolgát. 15 és 19 év között nagyon sokat változtál. Valószínűleg mindketten kicsit belekényelmesedtetek a kapcsolatba. Nem mondom, hogy nem menthető, de biztosnak kell lennetek abban, hogy most, felnőtt fejjel is egymásra van szükségetek. Ha nem jó a jelenlegi helyzet, ne félj változtatni, csak azért, mert korábban X dolog történt veletek. :)

De nem kell feltétlen úgy felfogni ezt a helyzetet, hogy most szakítanod kell, mert a párod nem olyan, mint a karakter. Lehet egy jelzés arra is, hogy valamin javítanotok kell kettőtök között. :) Ha nem is a teljes szitut, de annyit bátran elmondhatsz neki, hogy másra vágysz, de vele, arra, hogy jobban kimutassa az érzelmeit, stb... Hátha juttok valamire. :)


Kitartás!

25N

2015. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen hús-vér férfi sem lesz képes versenyezni egy kitalált manga vagy számítógépes videojáték szereplőjével. Még egy modell arca sem hibátlanul tökéletes szimmetria, még a legértékesebb, legjobb szívű lány sem a nap 24 órájában hozza ugyanazt az egy karaktert, mert élünk, mert vannak gondolataink, mert a valós életben állunk helyt.
2015. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!