Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom nem véd meg, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem véd meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleivel már igen rossz a viszonyunk, viszont amikor találkozunk, akkor is belém rúgnak ok nélkül. Tényleg semmi okuk rá, csak van egy idegbeteg testvére, aki féltékeny rám és összehazudozott mindent rólam, a szüleinek könnyebb volt mindent elhinni rólam, minthogy megbeszéljék velem, A barátom összes barátnőjét elüldözték. Nagy botrányok voltak, próbáltam megbeszélni, de mindig hárítottak s engem hoztak ki hibásnak, de konkrét okot nem tudtak mondani, csak hogy ez az Ő házuk és viselkedjek. Ennyi volt a válasz. A barátom nem szidja őket soha és nem véd meg, csak néha rájuk szól. Sokszor megvédett, de valahogy feladta és már nem véd meg. Azt mondta, hogy hiába minden gonoszság, az Ő szülei és nem fog tőlük soha elszakadni és nem is akarja őket szidni, mert úgy is engem hoznak ki hibásnak és így csak "engem véd". Viszont én nem írhatok, nem hívhatom fel őket és nem is beszélhetem meg velük a dolgot, mert a barátom befenyegetett, hogy szakít és nem akar botrányt, mert nem veszekedős típus. Engem is szeret, őket is, viszont én soha nem bántom őket, viszont felőlük ez a közöny engem nagyon bánt és nekik semmi se lenne észhez térítőbb, minthogy a fiuk kicsit észhez térítse őket. Viszont azt is mondta, hogy unalmas, hogy mindig előhozom a "bánatomat" és szidom őket, ha ők tesznek valamit ellenem. Nyeljem le és legyen békesség. Viszont ez már 23 éve tart és rendkívül bánt. Elköltöznénk, de nehéz helyzetben vagyunk most kicsit ehhez, de ha elköltöznénk se változna a nézőpontja. Mindig veszekszik velem, hogy hagyjam abba, ne is említsem a szüleit, mert már unja, hogy nem bírom megállni, hogy ne tegyem szóvá, ha ők belémkötnek. A szüleim nem tudják őt eltartani és ráadásul mindig haza is akar menni, mert jaj mit szólnak a szülei. Az én szüleim fél évig ellátták, hozták-vitték, mentünk nyaralni, kirándulni, lesték a kívánságait, sok élményt szereztünk, ennek ellenére mindig szidja őket, mondván milyen érzés, ha ő az én szüleimet szidja. Holott a 2 szülői páros messze áll egymástól nagyon. A szüleim mindig segítették, mert tudták milyenek vele a szülei és hogy velem is milyenek. Már nem is tartjuk a kapcsolatot, csak néha "muszáj" találkozni. Maga a tudat, hogy nem véd meg és nem áll ki mellettem, elég bántó... A barátomat nem is akarták, hogy megszülessen, csak besikerült gyerek. Ehhez mérten viselkedtek vele...

Ti együtt maradnátok egy ilyen fiúval? Vagy mit tegyek? 23L 24 F



2015. jún. 14. 23:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy nem haragból írtam azt, hogy idegbeteg, hanem tényleg az! Többször megtámadott már embereket és engem, sőt, a saját testvérét is. És nem egyszer szó szerint padlóra küldte a saját anyukáját. Ennek ellenére mégis őt védik és mi vagyunk a rossza. Holott máskor betört a barátom szobájába és egyenesen a barátomnak dobta a táskáját nagy sunggal és utána nekiment. És rám fogta, hogy maga a jelenlétem irritálja (meg se szólaltam, aludtam éppen, csak a nagy ricsajra keltem fel) és a szülei azt mondták erre, hogy én szétbomlasztom a családot.
2015. jún. 14. 23:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te milyen ember vagy, de én rohadtul nem tudnék olyan emberrel járni, akinek a családja nem szeret, kedvel, de minimum elfogad. Szóval vágd ki a csávót, mert neki mindig a család lesz az első. Téves fogalmai vannak a szülői szeretetről, ezért is ragaszkodik így hozzájuk. Keress egy olyan pasit, akinek a családja szeretni fog. Ha nem teszed meg? Elb.a.szod az életedet.
2015. jún. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Egy szülő mindig a saját gyerekét fogja védeni mással szemben, mondjuk vannak normális szülők is,nem ilyen anyaoroszlán típusúak. Az ilyen embereket soha nem fogod semmiről meggyőzni,ne is próbáld.

Próbáljatok elköltözni vhogy,mert rá fognak telepedni az életetekre, már ha eddig nem tették meg.

Ez jobb nem lesz szerintem.

A barátodon meg ne csodálkozz,és ne kérd,válasszon közted és a családja között.

Mondom, próbáljátok jó messzire elhúzni a közelükből,jobbat nem tudok.

2015. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy nem sajnos a közelemben van pár olyan fiatal, aki megszakította a szüleivel a kapcsolatot vagy csak "illemből" látogatja őket, mert a párját nem fogadták el vagy megromlott a viszony valami más miatt. Én ezt láttam és egynek végigkísértem az egész folyamatot, ha mások képesek ezt megtenni a másikért, akkor értem miért nem? Elvárhatnám, hogy elszakadjon, mások is megteszik. Viszont én csak annyit kértem, hogy védjen meg, de ezt sem teszi :(
2015. jún. 14. 23:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én szüleim se védenek meg, mert itt is előjön, hogy de hát Ő nem akar ellenszenvet, se vitát, mert Ő se szereti. Apa már kicsit morcosabb természet, Ő megvédene, viszont neki eldurran az agya. Itthon se akarok sokáig maradni, mert nem állnak ki itt sem értem isten igazán, csak csendben megbújnak és kérdezik: miért nem hagyom magam. Ők sok mindent megtettek értem, de sokszor el is vágták magukat és szeretnék külön életet élni, viszont nem találtam még meg a megfelelő embert ehhez ezek szerint. Nagyon elvagyok keseredve, azt sugallják, hogy ne álljak ki magamért, hanem tűrjem csendben az ütéseket és legyen csend. Csak most már ott tartok, hogy pszichlógushoz kell mennem, annyira kikészültem idegileg :(
2015. jún. 15. 00:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz ez a hozzáállás, vélemény a szüleid részéről, ahogy arra buzdítanak,rombold a saját önbecsülésed.

Lehet nem találtam meg azt az embert, akivel összeköltözve új életet kezdhetsz.

Kérdem én! Miért kell hozzá egy férfi, hogy elköltözz otthonról és új életet kezdj?

Felnőtt ember vagy.

Nem az a megoldás,hogy mások hülyesége miatt te készülsz ki és te mész orvoshoz...

Ha van kedved dobj egy privit,beszélgessünk :)

2-es voltam.

2015. jún. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy téves felfogás, hogy valaki rávehető, hogy hagyja ott a szüleit, vagy védjen meg. Ehhez vagy elég felnőtt valaki, vagy nem, vagy úgy érzi, hogy le kell szakadnia a családjáról vagy nem. Ismerek olyat, aki képes volt majdnem 40 éves koráig hasonló helyzetben maradni mint a barátod és az anyuka minden nőt elmart a fia mellől. Szerintem is vagy lazítsd meg a kapcsolatot, és közöld, hogy te nem vagy hajlandó elmenni hozzájuk még udvariassági látogatásokra sem, vagy szakíts. Egy kapcsolatot általában azért tartunk fenn, mert jobban érezzük magunkat tőle, nem azért mert rosszabbul.
2015. jún. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én a helyedben nem maradnék vele. számomra kizáró ok, hogy a fiú akivel együtt vagyok nem véd meg. nekem is volt hogy beszóltak, kritizáltak, de a párom el is küldte őket a pcsába. mint ahogy én is megteszem érte akárkiről is legyen szó. azért mert az anyám és az apám, nem beszélhet baromságokat, meg tehet meg akármit. és van hogy veszekedni kell, kiabálni a másikkal, ha az csak abból ért.

anyukámat pl utálja az anyósa, szintén ok nélkül. ez ment 30 éven keresztül, össze se tudom számolni hányszor sírt miatta, aztán amikor anyám ápolta betegen is, és akkor is gonosz volt, apám végleg elküldte.

szóval érted, most olyan nincs, hogy senki mellé nem állsz oda, mert jaj nem akarok veszekedni. az meg egyenesen ostobaság, hogy ennyire szereti őket, amikor azok meg ilyen suttyók. ha nem változtat, dobd ki szerintem.

2015. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Voltam már ilyen helyzetben. Több, mint 2 évig voltam együtt valakivel, aki a szüleit védte mindig, mikor azok pletykákat terjesztettek rólam és fenyegettek. Egy életre nyomot hagy, tudom, milyen borzasztó ez a légkör. Lépj ki minél hamarabb. Én nem tettem és egy nagy döntésnél a barátom a szüleit támogatta mikor ők dobálták rám a mocskot. Soha többet és neked is ezt tanácsolom. Lépj ki és találj olyat, aki megvéd és becsül. Nehéz lesz, de hidd el, megéri.
2015. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!