Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelemnek ez milyen foka?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelemnek ez milyen foka? Hogyan tudnám kiírtani magamból?

Figyelt kérdés

Konkrétan kezd nagyon elegem lenni... Szó szerint felőröl ez az érzés, lefogytam 15 kilót, már most egy csontváz vagyok, de továbbra sincs étvágyam se, ha leeröltetek magamba valami ételt, jó esélyel kihányom. Ismerőseim azt hiszik, anorexiás lettem, és egyre gyengülök is. Nem tudok szabadulni a gondolatoktól, néha az ájulás szélén vagyok már, de csak azért se akarom alkoholba és egyéb szerekbe (cigi, fű) fojtani a dolgokat, mert az attól csak rosszabb lesz. Ami a fő probléma, hogy az, aki ezeket az érzéseket válltja ki belőlem, az egyik munkatársnőm, de ami még sokkal rosszabb, hogy egy másik munkatársammal enyelegnek egész nap az irodában, (persze csak titkosan, mintha előlem rejtőzködnének) és mivel muszály együtt lennünk így 3-an, úgy érzem, lassan végem. Kilépni nem szeretnék a munkahelyemről, mert 2 év után találtam végre állást a sok munkanélküliség után, pszichológusra nincs pénzem, mi az, amit tudnék tenni, hogy (kissé eltúlozva, de) úgymond ne dögöljek bele a szenvedésbe? Ha valakinek volt már hasonló, szívesen meghallgatom, hogyan tudott ebből kilábalni. Félek, hogy még tovább fogyok, pedig így is már 57 kilóra csökkentem, és vagyok 178 cm.

22/F



2015. jún. 17. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem szerelem, hanem önsorsrontás.

Eszembe jutott egy könyvcím: "ha fáj, az nem szerelem".

2015. jún. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit te érzel, az nem szerelem, hanem szenvedélybetegség, függőség. Vonzódni vonzódsz a munkatársadhoz, de a szerelem pozitív érzés, hozzátesz az ember életéhez, nem pedig elvesz belőle. Te megszállottan rajongsz a nőért, pedig tudatában vagy, hogy tönkreteszed magad. Mivel az érzés csak a fejedben létezik, ott is tudod megszüntetni. Szabadulj meg a nőhöz kötődő érzelmeidtől, egyáltalán miért szimpatikus számodra, mikor szenvedsz miatta? Ameddig rajongani akarsz érte, addig fogsz is. Egy függőségtől való megszabaduláshoz főleg akaraterőre van szükség. Mivel nehéz leszokni olyasmiről, ami ott van az orrod előtt, legjobb lenne új munkahelyet keresned. Vedd ki a szabadságodat, próbálj minél több időt távol tölteni attól a nőtől. A távolság jót tesz ilyen helyzetben, az időt felhasználhatod arra, hogy regenerálódsz, feldolgozd a helyzetet. Szokj le róla. Pszichológus pedig egyébként nem csak pénzért van, minden körzetben ingyenes igénybevehető szaksegítség.
2015. jún. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy kis kiegészítés: Az érzés akkor lett csak irgalmatlan rossz, amikor ugye képbe jött a 3. fél... Tehát én nem értek hozzá, de ami biztos, hogy kéne valami megoldás, mert lassan úgy fogok kinézni, mint C. Bale "A Gépész" című filmjében... Amúgy nincs annyira kedvem poénkodni, de ez a legjobb fogyókúra a világon, ajánlom mindenkinek, aki túlsújjal kűzd...
2015. jún. 17. 00:22
 4/9 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a választ
2015. jún. 17. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:
beteges megszállottság
2015. jún. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az... dehát mit tudok tenni? Irígylem azokat, akik csak legyintenek, és azzal le van a gond. Nekem sajna nem ilyen egyszerű.
2015. jún. 17. 00:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan sok luvnya van, próbálj meg egy kicsit férfiként viselkedni. Járj el edzeni, futni, és ha annyira kell neked az a csaj, akkor tegyél érte. Bámulgathatod őket egész nap, de abból nem lesz semmi. Kicsit adjál magadra, és talán a lány érdeklődését is felkelted ezzel. Ha még sem így alakulna, akkor meg nyilván semmi értelme utána futni. 26/F
2015. jún. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a pszichológus sztk-ban ingyen van, azok se rosszak. Pszichiáter is ingyen van, ha a pszichológusod vagy a háziorvosod úgy gondolja, hogy szükséged van rá. Sőt, én pl olyan nyugtatót (rivotril) kaptam, hogy havi 50 forintba került mert bizonyos betegségek esetén nagyon nagy % állami támogatás van rajta. A másik gyógyszerem se került párszáz forintnál többe havonta. Ahogy látom ezt nem tudod egyedül kezelni és az egészséged is kezd rámenni. Ez az a pont, ahol kell a szakember. Ha 1-2 évig gyógyszereket szedsz (főleg ha ezek nem antidepresszánsok, csak nyugtatófélék), nem lesz tőle több bajod mint attól amit most csinálsz. Néhány hónap - egy év meg a legtöbb embert már helyreteszi ha van mellé terápia is. És ezt megkapod szinte ingyen. Tényleg havi 500ftod nem lesz benne és mégis meggyógyulsz. Háziorvosnál kezdj, onnan biztosan át tudnak küldeni beutalóval, akkor nem leszel elzavarva sehonnan.
2015. jún. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én nem vagyok hasonló szituban, de ismerek olyat, aki hasonló szituban van, mint te. Ha gondolod írj privit, és beszélgethetünk. :-)

2015. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!